7 důvodů, proč přejít na iPhone 7

 • Dvojnásobná paměť za stejnou cenu. Už to je slušný argument, ale zdaleka není poslední
 • iPhone 7 odolá prachu i vodě, má nový foťák a stereoreproduktory, vyšší výkon i výdrž
 • Budete postrádat tlačítko pod displejem a sluchátkový konektor?

1. Dvojnásobná paměť

Jedna z hlavních výhod. Za stejnou cenu jako u iPhone 6s totiž u sedmičky získáte dvojnásobnou kapacitu vnitřní paměti. I ta nejlevnější verze startuje s již dobře použitelnými 32 GB. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Konec 16GB varianty. Novinkou je verze s 256 GB paměti

2. Voděodolnost

Sedmička je první iPhone, který se může chlubit odolností vůči vodě a prachu. Certifikace IP67 znamená úplnou odolnost vůči prachu a vodotěsnost na 30 minut v jednom metru hloubky. Konkurence umí IP68, ale „aspoň něco“. Zahraniční servery hned upozorňují, že na poškození vodou se nevztahuje záruka. Na první pohled kontroverzní ustanovení však dává smysl, Apple garantuje IP67, ale pokud přetáhnete danou dobu nebo hloubku, problém je na vaší straně.

Klepněte pro větší obrázek

3. Nový fotoaparát

Přestože rozlišení snímače zůstalo jako u modelu 6s na 12MPx, změnila se spousta věcí. Uživatele potěší lepší fotografie za horšího světla díky nižší světelnosti f/1.8 a optické stabilizaci, která se konečně dostala i do menšího modelu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Fotoaparát se nově skládá z šesti částí oproti pěti u minulé generace. U pluska přibyl druhý fotoaparát se světelností f/2.8

Jestli vás zaujal dvojitý fotoaparát u iPhonu 7 Plus, těšte se hlavně na 2× optický zoom (resp. různý úhel záběru jednotlivých objektivů). Apple slibuje i hrátky s hloubkou ostrosti, ale tam už si přínosem (kvalitou funkce) nejsem tak jistý. Novinkou je také čtveřice LED diod s různými tóny světla. Zlepšila se i přední kamerka, která má rozlišení 7 MPx.

4. Stereo reproduktory

I když se starší iPhony nemusí za kvalitu zvuku stydět, Sedmička posunuje laťku výše. Když budete sledovat video s telefonem na šířku, dostane se vám stereo efektu, ke spodnímu reproduktoru se totiž přidá sluchátko nad displejem. Díky tomu telefon hraje dvakrát hlasitěji než model 6S.

Klepněte pro větší obrázek
Stereoefektu iPhone dosahuje využitím sluchátka.

5. Vyšší výkon

Čekali byste něco jiného, než růst? Díky čtyřjádrovému procesoru Apple A10 Fusion by měl iPhone 7 nabídnou až o 40% vyšší výpočetní výkon než předchozí generace, u grafického výkonu je to dokonce o 50% více. Pokud máte ještě starší Šestku, je výpočetní výkon rovnou dvojnásobný, grafický trojnásobný.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Srovnání všech iPhonů dle výpočetního a grafického výkonu

6. Delší výdrž

Apple u čtyřjádrového procesoru A10 Fusion využil architekturu, kde má dvojice úspornějších jader pětinovou spotřebu oproti výkonnější dvojici. Podařilo se tak prodloužit výdrž, iPhone 7 poběží o dvě hodiny déle než předchůdce, 7 Plus o hodinu déle.

Klepněte pro větší obrázek
iPhone 7 je má dle slov Applu nejdelší výdrž ze všech iPhonů v historii

7. Domovské tlačítko už není tlačítko

Home Button už není mechanické tlačítko, ale senzor. Mechanický pohyb je nyní pouze simulován haptickou odezvou pomocí vibračního motorku Taptic engine. Apple tím chce zabránit mechanickému opotřebení. Tlačítko je citlivé na sílu dotyku a samozřejmě obsahuje i čtečku otisků prstů Touch ID. 

Klepněte pro větší obrázek
Díky Taptic Enginu ani nepoznáte, že tlačítko není mechanické

Koupit, nebo počkat? 

V článku byly zmíněny jen ty nejzásadnější výhody, ale najdou se i další drobnosti jako lepší barevný rozsah nebo vyšší jas displeje, rychlejší LTE Advance (až 450 Mb/s oproti 300 Mb/s) a další. Rozhodnutí, zda upgradovat či nikoliv, je pochopitelně na vás, ale čekat byste mohli celé věky a iPhone 7 vypadá jako povedená evoluce...

Témata článku: Apple, iPhone, iPhone 7, Srovnání, IP68, iPhone SE, LTE-A, Keynote, Voděodolnost, Premiéra, Tim Cook

233 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Thi Huong 9. 9. 2016 9:25:36
  Will it Blend? :-D
 • Lojza Nováků 9. 9. 2016 8:14:57
  Sedmička je příjemná evoluce. Pár věcí přibylo - pseudo voděodolnost,...
 • Máťa 9. 9. 2016 8:01:19
  "díky nižší světelnosti f/1.8 a optické stabilizaci" .....řekl bych, že...
Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tabletů, které udělají největší radost pod stromečkem

Vybrali jsme 11 tabletů, které udělají největší radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 11 nejlepších napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících

29.  11.  2016 | Láska Jan | 22

Sexton: Tak vypadá Apple „UFO“ v prosinci

Sexton: Tak vypadá Apple „UFO“ v prosinci

28.  11.  2016 | Kůžel Filip

Týden mobilně 361: Asus Zefone 3 Deluxe a dospívání českého LTE

Týden mobilně 361: Asus Zefone 3 Deluxe a dospívání českého LTE

** Vývoj LTE v Česku, to není jenom pokrývání. Jak se mění frekvence, technologie a co to znamená pro nákup nového telefonu? ** Předvedeme vám ZenFone 3 Deluxe, vlajkový model společnosti Asus ** Své neotřesitelné místo má také Mobilní pavlač

26.  11.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Jaký vybrat model, aby příliš nestál, ale byl dostatečně kvalitní? ** Vybíráme 11 nejvýhodnějších smartphonů ** Připravte si pět až deset tisíc korun

25.  11.  2016 | Láska Jan | 34