Šest nových telefonů, troje hodinky, GPS modul a nové hudební příslušenství. Přehled všech novinek Sony Ericssonu.
Nová vlajková loď značky nastoupí po modelech K790i, K800i a K810i. Zásadní inovace jsou tři: telefon má 5MPx fotoaparát, podporuje rychlé datové přenosy HSDPA a slot pro paměťové karty akceptuje karty typu microSD. Výrobce se odvázal v designovém řešení a přišel s velmi netradiční navigační klávesou, kterou tvoří jen rámeček kolem tlačítek s čísly 2 a 5. Bohužel se nekonalo překvapení v podobě Wi-Fi nebo GPS ve výbavě.
Univerzální mobil s dobrou výbavou, který se stane cenově nejdostupnějším telefonem pro sítě třetí generace v nabídce Sony Ericssonu. Kromě podpory sítí třetí generace nabídne aktivní TFT displej s rozlišením 176 × 220 bodů, 2MPx fotoaparát, Bluetooth s podporou A2DP, slot pro paměťové karty M2 a spoustu funkcí, na které jsme u Sony Ericssonů zvyklí. Jednou z hlavních výhod tohoto telefonu je možnost připojení nového GPS modulu HGE-100 (viz druhá kapitola), čímž získáte levné řešení základní navigace v telefonu.
Sony Ericsson W960i je smartphone s operačním systémem Symbian UIQ 3.0, který nastoupí po modelu W950i. Přináší několik zásadních inovací – paměť povyrostla na 8GB, nechybí podpora Wi-Fi a na zadní straně najdete optiku 3,2MPx fotoaparátu. Jedná se tedy o hudební variaci pro dříve představený komunikátor P1i.
Tenký telefon s výsuvnou konstrukcí zaujme velmi bohatou výbavou v čele s pohybovým čidlem, které umožní razantním pohybem telefonu ovládat hudební přehrávač nebo hry. Dále v telefonu 2,4palcový QVGA displej s 262 tisíci barvami, dvoumegapixelový fotoaparát, slot pro paměťové karty a inovovaný hudební přehrávač Walkman 3.0. Velkým překvapením je souběžná podpora rychlých dat HSDPA a EDGE. Proč to nešlo u modelu K850i si nedokážeme vysvětlit.
Za tři a půl tisíce korun nabídne zajímavý design a základní funkční nabídku. Vnitřní displej je barevný, aktivní a zobrazí až 65 tisíc barev. Vnější displej bude pouze ikonový a poslouží jen pro zobrazení zmeškaných událostí a jiných základních informací. Chybí bohužel Bluetooth i slot na paměťové karty, hudební funkce jsou v tomto telefonu zcela potlačeny. Potěší tedy alespoň 1,3megapixelový fotoaparát s čtyřnásobným zoomem.
Druhé véčko je ještě levnější. Jeho design je více zakulacený a obsahuje květinové motivy. Výbava je zcela základní. Za 2 900 Kč také nic víc čekat nelze. Fotoaparát má jen VGA rozlišení, displej je pasivní. Ten vnější je opět nahrazen čtveřicí ikon. Z výbavy stojí za zmínku infraport, wapový prohlížeč a vnitřní paměť 10 MB.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
E-mail adresáta:
Komentář:
Odeslat
Mobilní trh zažil nejúspěšnější kvartál v historii. Apple se díky iPhonu 4S stal největším výrobcem smartfonů. Celkově stále vládne Nokia.
Včera | Postler Štěpán | 17
Posuňte své geekerské já na další level. S pomocí aplikace Cynogenmod Compiler si sestavíte vlastní Android ROM.
Včera | Endrle Pavel | 7
Většina tuzemských bank svým klientům již nabízí mobilní aplikace. Co umí? Jsou bezpečné? Která banka je v téhle nové disciplíně nejlepší?
8. 2. 2012 | FinExpert.cz
Kyslíkový operátor rozjíždí velkou marketingovou kampaň. Láká zákazníky na levnější mobily, pokud se uvážou k hlasovému i datovému tarifu.
6. 2. 2012 | Pospíšil Aleš | 10