Sunnysoft Contacts: chytrá práce s kontakty

Nelíbí se vám klasický telefonní adresář ve Windows Mobile? Aplikace Sunnysoft Contacts vám jej pořádně vylepší!

Aplikace Sunnysoft Contacts 1.3 slouží jako správce kontaktů pro zařízení Windows Mobile. Program jsme zkoušeli na operačním systému Windows Mobile 6, a to jak ve verzi Professional, tak i Standard. Mnohem komfortnější využití ale uplatníte v kombinaci s dotekovým displejem, majitelé Windows Mobile Standard všechny vlastnosti nemohou ocenit. Kromě Windows Mobile 6 je podporována i verze 5.

První seznámení

Instalace aplikace je otázkou přibližně tří minut, po nainstalovaní zabírá podle informací z ActiveSync necelých 670 K. Program se automaticky spouští při výběru kontaktů, tuto možnost ale můžete v jeho nastavení deaktivovat. Aplikaci byste pak museli standardně rozjíždět přes menu Programy.

Pojďme se podívat, jak spuštěná aplikace vypadá. Standardně na displeji vidíte několik řádků s kontakty, u kterých jsou různé grafické symboly. Pod kontakty vidíte klávesnici s tlačítky a úplně vespod jsou ještě čtyři další softwarová tlačítka. Tento základní popsaný vzhled aplikace umožňuje velmi výrazně změnit a přizpůsobit k obrazu svému. Ukázkové screenshoty tedy berte pouze jako jednu z možností, jak program může vypadat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Program nabízí několik změn vzhledu

Zdaleka nejefektnější volbou Sunnysoft Contacts je procházení telefonním seznamem. Aplikace se inspirovala u Apple iPhone, tahem prstu po dotekovým displeji tedy můžete seznam rozpohybovat. Vypadá to velice pěkně, přesto jsem tuto možnost moc často nevyužíval. Připadalo mi, že se seznam „rozjíždí“ dost ztěžka, také reakce na zastavení nebyla nejhbitější. Bohužel nejsem schopný posoudit, jestli se jednalo o problém aplikace nebo samotného mobilního zařízení. Proč to ale řešit, když Sunnysoft Contacts umožní vyhledávání za pomocí T9. Tímto způsobem přitom nevyhledáváte jen ve jméně a příjmení, ale také v názvu firmy a e-mailu.

Změníte takřka cokoliv

Telefonní seznam s větším písmem a pohodlnějšími ikonami pro ovládání už jsme ve Windows Mobile viděli. Čím ale Sunnysoft Contacts překonává podobné programy jsou jeho bohaté možnosti nastavení. Nevyhovují vám velikosti tlačítek a popisků na virtuální klávesnici? Snadno je změníte! Pokud se vám nelíbí některý z předchystaných skinů, vytvoříte si vlastní. Líbí se mi také výběr šesti možností, jak je kontakt uspořádán, nebo možnost vybrat si grafické symboly, které se u kontaktu zobrazují. Jedním klikem okamžitě voláte, přepnete se na vytvoření e-mailu nebo napsaní SMS. A lehce změníte také samotné umístění těchto ikon.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nastavení zobrazení a uspořádání kontaktů

Upravovat lze i funkce spodní lišty tlačítek. Tady už ale přeci jenom narazíte alespoň na nějaké omezení. Velikost tlačítek je závislá na vybraném tématu a změnit se vám nepodaří funkce přiřazené krajním klávesám. Zapnutí klávesnice a vstup do menu ale patří mezi důležité volby a tak se dá pochopit jejich přiřazení napevno. Pro prostřední dvě tlačítka je pak opravdu bohatý výběr funkcí, který si můžete prohlédnout na okolních screenshotech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Úprava funkcí tlačítek na spodní liště

Vše o historii

V nabídce Sunnysoft Contacts dále naleznete položku Kontakty na Exchange, díky které se snadno dostanete na server a pracujete s kontakty, které jsou uložené na něm. Aplikace také podrobně rozpracovává historii. Tu máte k dispozici jak pro všechny kontakty najednou, tak pro každý z nich zvlášť. Vidíte přitom rozdělené informace o zprávách, volání a v detailech další podrobné informace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Menu – Informace o historii kontaktů

Sunnysoft Contacts 1.3 mě rozhodně za celou dobu používání nezklamal. Jeho největší silou je podrobné nastavení všech funkcí, které používá. Ve srovnání s klasickým seznamem ve Windows Mobile se jedná o velký pokrok a zjednodušení práce.


Líbí se vám aplikace Sunnysoft Contacts 1.3? Odpovězte na tři jednoduché otázky a může být vaše!

 1. Kolik různých skinů najdete v Sunnysoft Contacts 1.3?
 2. Jak se jmenuje zálohovací aplikace společnosti Sunnysoft?
 3. Jaký program využíváte ve svém PDA/smartphone nejčastěji?

Odpovědi posílejte e-mailem na adresu pavel(tečka)tomek(zavináč)cpress(tečka)cz nejpozději do středy 28. května. Ze správných odpovědí vylosujeme pět výherců, kteří od nás aplikaci získají.

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB

5 komentářů

Nejnovější komentáře

 • czbird 26. 5. 2008 16:51:38
  Nerozumime si - nejde o editaci nazvu kontaktu, ale o pridavani...
 • Fireball 26. 5. 2008 1:08:48
  tak nevim, Contacts pouzivam uz nejmene rok (snad vsechny verze), ale ze...
 • Radek 25. 5. 2008 16:31:36
  souhlas.
Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 4: konkurenti ho budou nenávidět [recenze]

Xiaomi Redmi Note 4: konkurenti ho budou nenávidět [recenze]

** Globální verze Redmi Note 4 podporuje všechna důležitá LTE pásma ** Procesor od MediaTeku střídá konkurent od Qualcommu ** Jednou z jeho hlavních výhod je i velmi štědrá 4 100mAh baterie

Dnes | Měchura Milan | 2

Testujeme Sony Xperia XA1: jaká je střední třída bez bočních rámečků?

Testujeme Sony Xperia XA1: jaká je střední třída bez bočních rámečků?

Dnes | Holčík Tomáš, Kůžel Filip, Láska Jan | 6

HTC U Ultra: ultra výbava za ultra cenu [recenze]

HTC U Ultra: ultra výbava za ultra cenu [recenze]

** HTC U Ultra útočí na příčky nejvyšší ve všech oblastech ** Dva displeje, stereozvuk, dva dobré fotoaparáty ** Nic není dokonalé a i HTC U Ultra má svoje ale

23.  4.  2017 | Vrbacký Jakub | 10