Amazon otevřel virtuální knihovnu, ty kamenné ale prý neohrozí

Největší internetový obchod světa Amazon, který vytáhl do boje proti tradičním knihkupcům, chce potrápit i veřejné knihovny. Představil totiž půjčovnu elektronických knih. Dostupná bude ale jen pro majitele čtečky Kindle nebo tabletu Kindle Fire, kteří jsou členy programu Amazon Prime. Program bude alespoň prozatím omezen na přibližně pět tisíc knih včetně sta amerických bestsellerů. Počet zapůjčených knih bude omezen na jednu měsíčně. Uživatelé si budou moci knihu ponechat, jak dlouho budou chtít. Pokud si ale půjčí novou, ta stará se z jejich zařízení automaticky vymaže.

Služba nazvaná Kindle Owners' Lending Library bude přístupná pouze ze zařízení Kindle. Smůlu tak mají například uživatelé iPhonu a iPadu, jejichž přístroje umí číst elektronické knihy. Amazon otevřeně přiznává, že chce tímto krokem posílit prodeje vlastních čteček a tabletů. Na projektu se nepodílí žádný z šesti velkých amerických knižních nakladatelství. Většina jejich šéfů se již dříve vyjádřila, že podobná půjčovna elektronických knih výrazně poškodí prodeje starších knižních titulů.

Klepněte pro větší obrázek

Předplatitelé Amazon Prime dosud za 79 dolarů ročně získali bezplatné poštovné pro zásilky od Amazonu a přístup ke kolekci filmů a televizních seriálů od partnerů americké firmy. Navzdory přestavení nové služby se ale Amazon nepokouší veřejné knihovny zničit. V září navázal spolupráci s vybranými knihovnami v USA, jejím čtenářům nabídl výběr z vlastní kolekce elektronických knih. Jak pro deník Wall Street Journal uvedl Kirk Blankenship spravující elektronické knihy v síti knihoven v Seattlu, zájem o elektronické knihy po zavedení novinky výrazně stoupl. Zatímco předtím rostl počet výpůjček elektronických knih o 10 až 15 procent měsíčně, v září poskočil o 32 procent.

 

Témata článku: Amazon, Amazon, Amazon Kindle Fire, Amazon Kindle Fire HD 7

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 366: Veletrh CES odpálil mobilní rok 2017 a my jsme byli u toho

Týden mobilně 366: Veletrh CES odpálil mobilní rok 2017 a my jsme byli u toho

** David vás pozdraví z Mekky. Tedy z Las Vegas a veletrhu CES ** Z kupy elektronického sena vytáhneme to zajímavé pro MobilManiaky ** Před kameru jsme vzali fotomobil Kodak Ektra

7.  1.  2017 | Kůžel Filip, Polesný David, Láska Jan | 4

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

** Apple není první. Dvojité fotoaparáty jsou s námi skoro dekádu ** Smysl dvou objektivů se různí, ale úspěch nezaznamenal žádný ** Máme pro vás také exoty se třemi zadními či pěti předními kamerami

13.  10.  2016 | Kůžel Filip | 4

Apple uvede mnohem pokročilejší Siri, má být lepší než řešení od Googlu i Amazonu

Apple uvede mnohem pokročilejší Siri, má být lepší než řešení od Googlu i Amazonu

Apple se podle webu BusinessInsider chystá posunout možnosti Siri na vyšší úroveň, blíže k přirozené lidské komunikaci. Hlavní zbraní je technologie startupu VocalIQ, který Apple loni v září koupil. VocalIQ nikdy neuvedl vlastní aplikaci nebo podrobnější ukázku funkčnosti, ale technologie prý v kontextové komunikaci fungovala lépe, než současná řešení na trhu.

8.  6.  2016 | Javůrek Karel | 28