Americká ekonomika skomírá. Také kvůli Angry Birds

Hra Angry Birds se objevila na komunikátorech poměrně nedávno, v roce 2009. Od té doby počet jejího stažení přehoupl přes 300 milionů. Se stále rostoucí popularitou chytrých telefonů není daleko doba, kdy toto číslo přesáhne 1 miliardu. Její hraní ovšem přináší i nemalé ekonomické ztráty, jak je to možné?

Ze statistiky, kterou vypracovala společnost AYTM vyplývá, že celkový strávený čas všech hráčů u Angry Birds je denně 200 milionů minut. Když to mimochodem přepočteme na jednoho člověka, je to jako byste ji hráli nonstop 16 let.

Klepněte pro větší obrázek

Ročně tedy lidé stráví u Angry Birds 867 miliónů hodin. Tohoto čísla se chopila americká společnost Challenger, Gray & Christmas, a zkusila spočítat, jaký dopad to má na americkou ekonomiku. Předpokládejme, že 5 procent z tohoto počtu hodin jsou američané hrající v práci, to dělá přes 43 miliónů hodin ročně. Při průměrné mzdě 35 dolarů za hodinu (tento údaj pochází z jiného průzkumu, který se dělal mezi majiteli chytrých telefonů) dostaneme ztrátu zhruba 1,5 miliardy dolarů ročně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Výpočet samozřejmě nesmíme brát úplně vážně, přesná čísla zjistit nejde. Orientačně ale vypovídá o tom, o kolik by mohla být americká ekonomika bohatší, kdyby Angry Birds lidé v práci nehráli. Je ale otázka, kdyby nehráli Angry Birds, jestli by se práci i tak skutečně věnovali.

A co vy, zahrajete si občas v práci na mobilu nějakou hru? Jsou to také Angry Birds?

Zdroj: aytm.com/blog, theatlantic.com

Témata článku: Ostatní, Mobilní hry

40 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Maty 16. 7. 2013 10:35:46
    Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o nezávazné vyplnění krátkého dotazníku...
  • Jaroslav Havránek 1. 5. 2012 9:22:01
    Angry Birds je pěkná hra a ani se nedivím, že to lidé hrají. Největší...
  • Mrsina 11. 10. 2011 19:54:08
    JJ pristi tyden tady bude clanek o Googlu, ze uz mel davno krachnout....
Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Filip Kůžel]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Filip Kůžel]

** Podívejte se do galerie na aplikace, které používám ** Je to výběr formovaný mými potřebami, ale třeba najdete inspiraci ** Pro práci i zábavu, na sport a turistiku, nákupy, úpravy, ukládání...

21.  4.  2017 | Kůžel Filip | 61

5 nejzábavnějších her zdarma pro Android

5 nejzábavnějších her zdarma pro Android

** Hrajete na mobilu? Pak musíte mít tyhle hity ** Nehrajete? Stáhněte si je taky, budou se hodit při volné chvilce ** Jaké jsou vaše nejoblíbenější hry?

12.  4.  2017 | Holčík Tomáš, Kůžel Filip | 18