Ask Ziggy je bezplatná „Siri pro WP7“. Jaká je?

Ziggy je hlasový asistent pro Windows telefony, který se chce vyrovnat přelomové Apple Siri. Vyzkoušejte jej sami, je úplně zdarma.

Dnešním hitem mezi mobilními aplikacemi je Ask Ziggy pro WP7. Podle hubatých titulků zahraničních blogů se jedná o náhradu hlasové asistentky Apple Siri, která je jedním z hlavních taháků nového iPhonu 4S. Je zdarma, takže stáhnout a vyzkoušet ji můžete i vy.

Já jsem to udělal a dojmy jsou spíše vlažné. Ziggy mi nerozumí tak dobře jako Siri, ale to může být spíše mnou, než aplikací (pánovi na přiloženém videu rozumí skvěle). Naopak číst umí Ziggy stejně dobře jako Siri, dokonce můžete volit mezi mužským a ženským hlasem. Ziggy není tak dobře integrovaný do systému a mám k tomu pár konkrétních případů.

 • Nechte si vyhledat „nejbližší indickou restauraci“ – výsledkem je skok do Bing map a navigace do nějaké indické restaurace. Problém je, že nevím do jaké. Uvítal bych mezikrok se seznamem, jmény, odkazy na web a vzdáleností, nebo mapu s několika špendlíky. Ziggy rozhoduje za mě i tam, kde bych se raději rozhodnul sám.
 • Naopak při dotazu na aktuální počasí v Praze je vyžadován krok (nebo dokonce více kroků) navíc. Tam, kde Siri vrátí graficky optimalizované informace přímo v rámci svého uživatelského prostředí, Ziggy vyžaduje kliknutí, které vás přenese do webového prohlížeče. Tam se otevře Bing a vyhledá se vámi vyřčená fráze. Teprve po kliknutí na správný odkaz dostanu své informace. Tohle nemá s umělou inteligencí nic společného a Ziggyho to sráží na úroveň „běžného“ rozpoznávání hlasu.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Několik ukázek práce s aplikací Ask Ziggy

Na videu uvidíte několik otázek, na které má Ziggy docela působivé odpovědi. Třeba ta s dotazem na režiséra Hvězdných válek. S jinými filmy se mi ale podobný kousek zopakovat nepodařilo. Pěkné je i počítání, které Ziggy zvládá. Seznam dalších dovedností najdete na oficiálním webu, nová verze aplikace by se na Marketplace měla objevit během několika dní. Budu rád, když si se Ziggym pohrajete a své dojmy sdělíte v diskuzi.

Témata článku: Windows, Technologie, Siri

31 komentářů

Nejnovější komentáře

 • AboutAll.cz 5. 1. 2012 18:18:32
  K čemu tyhle šaškárny sou dobrý víme všichni. K ničemu.
 • Pavel Průcha 4. 1. 2012 14:29:34
  K cemu Ziggy? Dle slov Microsoftu WindowsPhones hlasoveho asistenta prece...
 • Nick003 4. 1. 2012 0:32:15
  Jaká je? To nám snad nejlíp zhodnotí Radek Hulán ne?
Určitě si přečtěte

Pozdě, ale přece! O2 jako poslední v Česku spouští VoLTE

Pozdě, ale přece! O2 jako poslední v Česku spouští VoLTE

** O2 nás napínal, ale nakonec i on spustil VoLTE hovory ** Zatím jen pro paušály a dva typy smartphonů ** Další podporovaná zařízení budou brzy přibývat

17.  1.  2017 | Láska Jan | 32

Garmin Forerunner 35 Optic: levné chytré hodinky, které vás důkladně proměří [recenze]

Garmin Forerunner 35 Optic: levné chytré hodinky, které vás důkladně proměří [recenze]

** Recenze cenově dostupných značkových hodinek s GPS ** Průběžně měří kroky, srdeční tep a upozorňují na notifikace z telefonu ** Jsou malé, lehké a mají dlouhou výdrž

17.  1.  2017 | Polesný David | 39

Herní konzole a smartphone v jednom? PGS Lab chce oživit již několikrát neúspěšně zkoušený koncept

Herní konzole a smartphone v jednom? PGS Lab chce oživit již několikrát neúspěšně zkoušený koncept

** Dvojice procesorů, operačních systémů a displejů ** Hybrid kombinující funkce smartphonu a herní konzole typu Nintendo ** Jde o další odbočku do slepé uličky nebo nový směr?

13.  1.  2017 | Láska Jan | 6

V září přijde SuperiPhone. Začne se nabíjet, jen vejdete do místnosti [spekulace]

V září přijde SuperiPhone. Začne se nabíjet, jen vejdete do místnosti [spekulace]

**Není velké tajemství, že Apple testuje bezdrátové nabíjení ** Chce se dostat před konkurenci, iPhone se nabije až 5 metrů od nabíječky ** Na potvrzení budeme čekat do září 2017

13.  1.  2017 | Kůžel Filip | 148

Monstrum od HTC poznáme již 12. ledna a nepřijde samo

Monstrum od HTC poznáme již 12. ledna a nepřijde samo

** Hlavní model U Ultra bude mít 6palcový displej ** Dvě ze tří novinek nebudou mít 3,5mm jack ** Model U Play nabídne 16Mpx fotoaparát vepředu i vzadu

11.  1.  2017 | Měchura Milan | 9