Ask Ziggy je bezplatná „Siri pro WP7“. Jaká je?

Ziggy je hlasový asistent pro Windows telefony, který se chce vyrovnat přelomové Apple Siri. Vyzkoušejte jej sami, je úplně zdarma.

Dnešním hitem mezi mobilními aplikacemi je Ask Ziggy pro WP7. Podle hubatých titulků zahraničních blogů se jedná o náhradu hlasové asistentky Apple Siri, která je jedním z hlavních taháků nového iPhonu 4S. Je zdarma, takže stáhnout a vyzkoušet ji můžete i vy.

Já jsem to udělal a dojmy jsou spíše vlažné. Ziggy mi nerozumí tak dobře jako Siri, ale to může být spíše mnou, než aplikací (pánovi na přiloženém videu rozumí skvěle). Naopak číst umí Ziggy stejně dobře jako Siri, dokonce můžete volit mezi mužským a ženským hlasem. Ziggy není tak dobře integrovaný do systému a mám k tomu pár konkrétních případů.

 • Nechte si vyhledat „nejbližší indickou restauraci“ – výsledkem je skok do Bing map a navigace do nějaké indické restaurace. Problém je, že nevím do jaké. Uvítal bych mezikrok se seznamem, jmény, odkazy na web a vzdáleností, nebo mapu s několika špendlíky. Ziggy rozhoduje za mě i tam, kde bych se raději rozhodnul sám.
 • Naopak při dotazu na aktuální počasí v Praze je vyžadován krok (nebo dokonce více kroků) navíc. Tam, kde Siri vrátí graficky optimalizované informace přímo v rámci svého uživatelského prostředí, Ziggy vyžaduje kliknutí, které vás přenese do webového prohlížeče. Tam se otevře Bing a vyhledá se vámi vyřčená fráze. Teprve po kliknutí na správný odkaz dostanu své informace. Tohle nemá s umělou inteligencí nic společného a Ziggyho to sráží na úroveň „běžného“ rozpoznávání hlasu.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Několik ukázek práce s aplikací Ask Ziggy

Na videu uvidíte několik otázek, na které má Ziggy docela působivé odpovědi. Třeba ta s dotazem na režiséra Hvězdných válek. S jinými filmy se mi ale podobný kousek zopakovat nepodařilo. Pěkné je i počítání, které Ziggy zvládá. Seznam dalších dovedností najdete na oficiálním webu, nová verze aplikace by se na Marketplace měla objevit během několika dní. Budu rád, když si se Ziggym pohrajete a své dojmy sdělíte v diskuzi.

Témata článku: Windows, Technologie, Siri

31 komentářů

Nejnovější komentáře

 • AboutAll.cz 5. 1. 2012 18:18:32
  K čemu tyhle šaškárny sou dobrý víme všichni. K ničemu.
 • Pavel Průcha 4. 1. 2012 14:29:34
  K cemu Ziggy? Dle slov Microsoftu WindowsPhones hlasoveho asistenta prece...
 • Nick003 4. 1. 2012 0:32:15
  Jaká je? To nám snad nejlíp zhodnotí Radek Hulán ne?
Určitě si přečtěte

Galaxy S8 prý má nejlepší displej na světě. Podívali jsme se mu na zub

Galaxy S8 prý má nejlepší displej na světě. Podívali jsme se mu na zub

** DisplayMate tvrdí, že Galaxy S8 má nejlepší displej současnosti. ** Prohnali jsme ho optickou sondou a máme k tomu také co říct. ** Jak je to s domovským tlačítkem a jeho citlivostí na sílu doteku?

23.  4.  2017 | Kůžel Filip, Michlovský Jakub | 51

Cukrovka je výzvou pro technologické společnosti, bojovat proti ní chce i Apple

Cukrovka je výzvou pro technologické společnosti, bojovat proti ní chce i Apple

** Cukrovka, je chronické onemocnění, které trápí stále více lidí. ** Cílem léčby je snaha o plnohodnotný život pacienta. ** Apple pracuje na vlastním řešení pro diabetiky.

22.  4.  2017 | E15.cz , Tomeš Michal | 2

Psaní zpráv jen pomocí myšlenek: Facebook chystá technologický převrat

Psaní zpráv jen pomocí myšlenek: Facebook chystá technologický převrat

** Facebook usiluje o technologický převrat. ** Vyvíjí technologii umožňující uživatelům psaní textu pomocí myšlenek. ** Na projektu pracuje tým o 60 lidech

21.  4.  2017 | Polesný David, E15.cz , Liebreich Jiří | 4