Bájný tablet Nokia: jeho podoba existuje už dva roky

Jak by asi vypadal tablet od Nokie, kdyby nějaký měla? A jak by na tom asi byla samotná Nokia, kdyby už dávno tablet představila?

Pořád se o něm mluví, ale ve skutečnosti ho nikdy nikdo neviděl. Tablet od Nokie. Otázky na existenci se do Finska valí ze všech stran. Rozhodně je to jedna z věcí, která by Nokii mohla pomoci zastavit její pád. Samotná Nokia však okolo tabletu vytrvale mlží a kromě dvou mnoho neříkajících prohlášení o něm vlastně nic nevíme. Jen to, že bychom ho tu už rádi měli. Tak na co se čeká?

Dvakrát měř, ale hlavně už konečně řež

V březnu tohoto roku proběhla internetem zpráva od designera finské Nokie, Marka Ahtisaariho, že mu práce na Nokia tabletu zabírají asi třetinu jeho času. Druhou ověřenou informací jsou slova samotného šéfa Nokie, Stephena Elopa, který před měsícem řekl, že se v Nokii na tablet důrazně zaměřují. Podobu svého prvního novodobého tabletu má přitom Nokia vymyšlenou pravděpodobně už přes dva roky.

Klepněte pro větší obrázek
Patentovaný design tabletu Nokia (foto: worldwide.espacenet.com)

V květnu 2010 si Nokia zažádala o patentování dvou výše vyobrazených podob, aby zabránila případným designovým sporům. Patenty jí byly uděleny o necelý rok později, v březnu roku 2011. To bylo přesně v době, kdy Nokia oznámila velkou alianci s Microsoftem. Od té doby stále marně čekáme. Nutno však říct, že patentované podoby tabletů nevypadají vůbec špatně. První z nich se drží tradiční podoby, která byla nastolena už Nokií N9, druhý potom více připomíná běžné tablety, i když si stále zachovává některé typické designové prvky vlastní Nokii.

Nejsem si jistý, zda s uvedením vlastního tabletu Nokia poněkud nezaspala. Pokud by se jí povedlo představit tablet v blízké době, třeba 25. října při uvedení Windows 8 v New Yorku, mohla by ještě chytit vlak. Jenomže v New Yorku si největší díl pozornosti ukousne Surface od Microsoftu, takže to možná není vhodný nápad. Každopádně Nokia by se měla urychleně rozmyslet, jestli se chce pořád jen důrazně zaměřovat, nebo konečně jednat. Za měsíc už totiž může být pozdě.

Témata článku: Nokia, Tablety

65 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Martin Senčák 16. 10. 2012 15:19:13
    http://nokiamania.mobilmania.cz/201101083076/nokia-tablet-ve-filmu-chysta-s...
  • JeCh 16. 10. 2012 9:26:31
    Fascinuje mě,když někdo napíše, že ten tablet vypadá dobře. Je to placka s...
  • VNavrátil 16. 10. 2012 9:23:00
    Jak je možný patentovat si něco, co ani o rok později nemá žádnou...
Určitě si přečtěte

Týden mobilně 362: Huawei s Harmanem a Samsung bez Notu

Týden mobilně 362: Huawei s Harmanem a Samsung bez Notu

** Nepovedený Note se povedlo ukočírovat, přesto Samsung čekají zásadní změny ** MediaPad M3 je luxusní tablet, který Huawei nekazí cenou ** Na Mobilní pavlači okomentujeme nejzajímavější zprávy uplynulého týdne

3.  12.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 11

Vybrali jsme 11 tabletů, které udělají největší radost pod stromečkem

Vybrali jsme 11 tabletů, které udělají největší radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 11 nejlepších napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících

29.  11.  2016 | Láska Jan | 22

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

21.  11.  2016 | Láska Jan | 32