BlackBerry pomohl model Z10, ve ztrátě ale zůstává

BlackBerry prodalo téměř 7 milionů telefonů. Příjmy společnosti vzrostly od loňského roku o 15 procent, na zisk to však nestačilo.

Začátkem letošního roku započala společnost BlackBerry novou éru, když přispěchala se zcela přepracovaným systémem BlackBerry 10 a vlajkovým modelem BlackBerry Z10. Finanční výsledky za první čtvrtletí dávaly naději, že se v dohledné době zastaví strmý pád této kanadské společnosti. Nyní byly zveřejněny hospodářské výsledky za 2. čtvrtletí roku 2013, které by měly naplno ukázat, jestli bude nové směřování BlackBerry úspěšné. Jejich společným jmenovatelem je poměrně výrazný meziroční růst.

Klepněte pro větší obrázek
Na trhu se prozatím prodávají pouze dva telefony s BlackBerry 10.

Tisková zpráva prozrazuje, že společnost v uplynulém čtvrtletí vyexpedovala 6,8 milionů chytrých telefonů a přibližně 100 tisíc tabletů PlayBook. To je o 13 procent více, než za stejné období v loňském roce. Položka prodejů hardwaru se na celkovém zisku společnosti podílí ze 71 %, dalších 26 % z příjmů inkasovalo BlackBerry za své služby a zbylé 3 procenta pochází z dále nespecifikovaných zdrojů. V součtu všech položek vykázalo BlackBerry příjmy ve výši 3,1 miliardy dolarů. To značí meziroční nárůst o 15 procent.

Klepněte pro větší obrázek
V červenci by se k nim mělo připojit také levnější BlackBerry Q5

Vlivem pokračující restrukturalizace však BlackBerry i v tomto čtvrtletí zůstalo v červených číslech, když celková ztráta činí 84 milionů dolarů. Do kladných čísel v následujícím účetním období má společnosti dostat také model BlackBerry Q10, který se právě těchto dnech začíná prodávat i na českém trhu. Navíc se v následujících týdnech začne prodávat nový model BlackBerry Q5, jenž bude ze všech tří letošních novinek nejlevnější.

Témata článku: Blackberry, Smartphony, Hospodaření a finance, Blackberry Q10, Blackberry Q5, Blackberry Z10

17 komentářů

Nejnovější komentáře

  • bkf.1 1. 7. 2013 22:19:32
    BB10 je skvely OS, ktery pravda potrebuje nejake opravy, ale to kazdy novy...
  • dolco 1. 7. 2013 12:55:23
    Tiež mi pripadá zvláštne ako pozitivne reprezentujú výsledky BB na...
  • Jaroslav Reznik 1. 7. 2013 11:31:10
    Tak prave celkem spatne - ocekavani bylo kolem 4 milionu BB10. Akcie...
Určitě si přečtěte

Dotykové aplikace pro nejmenší. Kdy a jak, proč ano a proč raději ne?

Dotykové aplikace pro nejmenší. Kdy a jak, proč ano a proč raději ne?

** Setkání dítěte s tabletem či smartphonem je dnes nevyhnutelné ** Bliká barvami, hraje, reaguje, takže pozornost dítěte získá snadno ** Jak ale tablet využít pro rozvoj dítěte?

22.  1.  2017 | Slussareff Michaela, Černá Zdeňka

Xiaomi Mi Mix: keramický obr posouvá hranice [recenze]

Xiaomi Mi Mix: keramický obr posouvá hranice [recenze]

** Minimální rámečky displeje dělají skvělý první dojem ** Výbavou patří k tomu nejlepšímu na trhu ** Skvělý celek kazí vysoká cena a absence LTE na 800 MHz

22.  1.  2017 | Miksa Martin | 47

Týden mobilně 368: Že je draho, už ví i premiér

Týden mobilně 368: Že je draho, už ví i premiér

** Drahé české telekomunikace jsou tématem i v nejvyšší politice ** Představíme vám Liquid Z6 Plus, první český Acer s kusem kovu ** Na Mobilní pavlači proklepneme to nejzajímavější z minulého týdne

21.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 46