EasyJet testuje mobilní letenky. Cestující se odbaví do 10 sekund

EasyJet, druhý největší pravidelný dopravce na letišti Václava Havla, přichází z novinkou. Na letištích Londýn Stansted, Londýn Southend, Manchester, Edinburgh, Amsterdam a Nice začíná testovat mobilní letenky. Plánuje je postupně rozšířit do celé své sítě, dočkat se tak mají i cestující z Prahy.

Cestující se díky mobilní aplikaci odbaví za 10 sekund, palubní lístek si stáhnou a uloží do telefonu. Jediná podmínka je použití chytrého telefonu se systémem iOS či Android. „Mobilní letenky jsou dalším důležitým krokem na naší cestě k jednoduššímu a dostupnějšímu cestování,“ říká marketingový ředitel společnosti easyJet Peter Duffy.

Novinky pro celou síť

„Po úspěšném testování hodláme spolupracovat se všemi šesti letišti na rozšíření této funkce do celé naší sítě. Test bude také rozšířen o možnost stažení letenky pro více osob do jednoho zařízení tak, aby se rodiny mohli odbavit za použití jednoho, nebo více telefonů, podle toho, co jim bude více vyhovovat,“ doplňuje Duffy.

Palubní lístek bude po stažení dostupný i v režimu offline, takže není nutné připojení k internetu a zákazník tak nebude muset platit žádné roamingové poplatky. Aplikace obsahuje i oblíbenou funkci Passbook od Apple, která zákazníkům umožňuje ukládat letenky na plánované cesty na jedno bezpečné místo.

Současně aplikace také pozná, zda byl cestující již odbaven přes počítač na easyJet.com a umožní mu tak si znovu stáhnout palubní lístek bez nutnosti opětovného odbavování. Letenku si zákazník může stáhnout kdykoliv od 30 dnů až do dvou hodin před plánovaným odletem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Od jejího spuštění na konci roku 2011 si aplikaci easyJet stáhlo přes 4,5 milionu lidí. Umožňuje „za pochodu“ vyhledávat ceny letenek, rezervovat lety atd.

Ještě letos bude testování také rozšířeno tak, aby zahrnovalo mobilní web, který umožní vyzkoušet aplikaci i přístrojům s Windows 7/8 a Blackberry.

Témata článku: Mobilní aplikace

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • patapuf007 12. 5. 2013 8:06:51
    Létám s Austrian z Vídně, naposledy před 3mi týdny do Stockholmu. Cestu...
  • pannicca 10. 5. 2013 23:10:50
    ja jezdim na slovensko a ted na idosu zavedli ze pri koupi ejizdenky na...
  • miarka 10. 5. 2013 14:17:30
    A? Vzdyt tohle u normalnich aerolinek funguje davno... Delta, Lufthansa a...
Určitě si přečtěte

ReLive vytvoří úžasnou animaci vaší vyjížďky. Pro video nemusíte hnout ani prstem

ReLive vytvoří úžasnou animaci vaší vyjížďky. Pro video nemusíte hnout ani prstem

** Průlet satelitní mapou, cedule, fotky, základní statistiky ** Službu ReLive stačí spárovat se Stravou či Garminem ** Pak dostanete mail, že je video z vaší jízdy hotové

Dnes | Kůžel Filip | 2

KnowRoaming: Jak si nalepit neomezený zahraniční internet na stávající SIM kartu

KnowRoaming: Jak si nalepit neomezený zahraniční internet na stávající SIM kartu

** Vyzkoušeli jsme alternativního poskytovatele roamingu z Kanady ** Na stávající SIM jsme nalepili KnowRoaming SIM kartu ** Jaké jsou výhody a nevýhody celého řešení?

21.  5.  2017 | Chroust Martin | 9

I/O 2017: Google předvedl novinky v Androidu O

I/O 2017: Google předvedl novinky v Androidu O

** Google stále ještě neodhalil finální označení Androidu O ** Ukázal však alespoň některé novinky, na které se můžeme těšit ** Důraz je kladen i na zařízení, které mají 1GB RAM a méně

17.  5.  2017 | Chroust Martin | 11

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Martin Chroust]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Martin Chroust]

¬¬** Martin hodně cestuje a je to vidět i na jeho aplikacích ** Vzhledem k častému střídání telefonů se na seznamu drží jen to nejnutnější ** Výběr obsahuje appky, které má každý Android, ale i pořádné speciality

15.  5.  2017 | Chroust Martin | 27