HTC chystá mobil s „ultrapixely“. Je prý lepší než Nokia PureView

HTC chystá mobil s „ultrapixely“. Je prý lepší než Nokia PureView

HTC připravuje nový fotomobil a zatraceně si věří. Jak jinak si vysvětlit infografiku, ve které firma mapuje historii fotografie a mimo jiné kope i do takových ikon, jako jsou Apple iPhone nebo Nokia PureView?

Klepněte pro větší obrázek 
Tohle je ta nejzajímavější část infografiky, celou ji najdete zde. Co nás čeká? Nový zvuk a obraz.

Stalo se tak ve stejné době, kdy se po internetu rozeběhly zvěsti o novém „ultrapixelovém fotosenzoru“. Co to sakra je? Všichni víme (tušíme), co je megapixel – prostě milión pixelů, obrazových bodů. Předpona ultra ale na žádný počet neukazuje. Takže? Je to nový typ fotosenzoru, který má jednotlivé světločivné buňky naskládané ve třech vrstvách nad sebou. V tomto konkrétním případě má jedna taková vrstva 4,3 megapixelu a zrovna takové rozlišení bude mít i výsledná fotografie – jinými slovy, na jeden obrazový bod fotografie budou připadat tři světločivné buňky senzoru, tedy více informací, větší přesnost. Není tu ale řeč pouze o obrazové kvalitě, nové řešení přinese nové možnosti – třeba doostřit snímek až po jeho pořízení. Podobný kousek umí i Lytro, ale tam jde o jinou technologii.

Jako velkou výzvu pro HTC však vidím nutnost vysvětlit zákazníkům, proč má vlajková loď výrobce (předpokládejme, že se „ultrapixel“ poprvé objeví v HTC M7) rozlišení fotek pouhé 4,3 MPx.

Internetem poletující spekulace o HTC M7 se shodují na fotoaparátu s rozlišením 13 MPx, což by přinejmenším zajímavě znějící „ultrapixelovou hypotézu“ vylučovalo. Na druhou stranu, 3 * 4,3 je téměř 13, což by ji naopak potvrdilo. Tak či tak, pravdu se dozvíme 19. února na tiskové konferenci v Londýně a MobilMania bude přímo na místě.

Témata článku: HTC, Nokia, Technologie, Mobilní fotografie, Koncepty, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB

48 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Marek Gabík 6. 2. 2013 23:59:29
    "Problém" je že u foťáky u Nokie se snaží fotku co nejreálněji co se týče...
  • snejdy 6. 2. 2013 22:44:36
    3 vrstvy používá čip FoveonX3 od Sigmy, tam ale každá vrstva snímá jinou...
  • FOXAK 6. 2. 2013 21:26:17
    V tej historii fotografie maju jemne povedane nepresnosti, ale popravde su...
Určitě si přečtěte

Zrůdičky, podivnosti a jiné mobily, které se úplně nepovedly

Zrůdičky, podivnosti a jiné mobily, které se úplně nepovedly

** Jsou to exoti, kterým není rovno. Byla to hodně pestrá doba… ** Někdy chtěl designér šokovat, jindy prostě neměl talent ** Vzpomněli jste si na zrůdu, která ve sbírce chybí? Pište do diskuze

Dnes | Kůžel Filip, Miksa Martin | 56

Letitý spor mezi Applem a Nokií je zažehnán, firmy začnou spolupracovat

Letitý spor mezi Applem a Nokií je zažehnán, firmy začnou spolupracovat

Boj mezi americkým Applem a společností Nokia končí smírem. Obě firmy se domluvily na vzájemné spolupráci při využívání svých patentů . Na webových stránkách o tom informovala společnost Apple.

28.  5.  2017 | E15.cz | 13