Na začátku roku šéf Nvidie Jen-Hsun Huang sliboval příchod levných tabletů, které ale budou velmi výkonné a založené na čipu Tegra 3. Podle nových zpráv se těchto tabletů dočkáme už v létě.
Nvidia se svou Tegrou 3 samozřejmě potřebuje úspěch tabletů obecně (iPad se nepočítá), soustředí se na nejnovější systém Android 4.0 od Googlu, který konečně přináší plnou podporu pro větší displeje. Největším tahákem pro rozmach použitelných tabletů s novým Androidem by měla být cena a právě to je parametr, na který Nvidia míří s platformou Kai. Ta by měla umožnit výrobu tabletů pod hranicí 200 dolarů (tedy pod pět tisíc korun).
Nižší cena bude pochopitelně závislá i na použití levnějších komponentů, ale dle Nvidie by měl být výkon „Kai“ velmi dobrý. Zatím však stále není jasné, v čem Nvidia svou platformu „odlehčí“.
A ještě jednu novinku pro nás Nvidia má. Společnost oznámila, že čipová sada datového modemu pro tablety a mobilní zařízení Icera 410 LTE byla testována a schválena pro provoz v americké síti 4G LTE společnosti AT&T. V USA jsou rychlé sítě LTE velkým hitem, kdo v telefonu/tabletu nemá LTE, ztrácí. Nvidia jej dosud neměla, a tak na klíčovém trhu zůstávala pozadu za konkurencí.
Z nVidie se stává černý kůň post-PC éry. Icera vyrábí čipy, které tvoří základ každého mobilu. Teď se stanou součástí superčipu Tegra.
Modem Nvidia Icera 410 LTE je první modem implementující 4G LTE do sotwarově řízeného radio baseband procesoru. Zatímco hardwarově limitované modemy umí jen tu technologii, pro kterou byly zkonstruované, softwarově řízené „rádio“ zvládne i případné budoucí upgrady (novější a rychlejší verze LTE) pouhou aktualizací firmwaru. V současnosti zmíněný modem zvládá LTE, HSPA+, 3G i 2G.
Jak může stylus snížit spotřebu energie? Nvidia se chce podílet na obrodě dotykového pera a čipsetu Tegra 4 dává do vínku neobvyklou technologii.
12. 6. 2013 | Boček Vít | 2
Nový Xperia Tablet Z kombinuje odolnost proti prachu a vodě s elegantně útlým a lehkým tělem. Japonské Sony dodalo i špičkovou výbavu.
12. 6. 2013 | Láska Jan | 6
Microsoft chce srazit cenu tabletů s Windows 8 a zkouší to s menší úhlopříčkou. První vlaštovkou je Acer Iconia W3. Bude dostatečně levný?
6. 6. 2013 | Javůrek Karel | 6