Pokémon Go opět kolabuje. Na vině je rozšíření dostupnosti v Evropě

Fenomén Pokémon Go (první pohled zde) se dnes v poledne konečně oficiálně dostal i do ČR. Jak jsme vás již informovali, aplikace je ke stažení na Google Play i na AppStoru.

Jak ale distributor hry informoval na svém Facebooku, ČR se stala součástí „balíčku“ šestadvaceti zemí, ve kterých byl Pokémon Go dnes oficiálně spuštěn.

S rozšíření dostupnosti ale hra opět naráží na palčivý problém posledních dní - funkčnost a dostupnost serverů. Můžeme předpokládat, že se do hry dnes připojily obrovské masy lidí, díky kterým je Pokémon Go prakticky nehratelný. Zhruba okolo čtvrté hodiny našeho času totiž došlo k výpadku spojení, které pokračuje i nadále. Přes mobilní aplikaci se tedy vůbec nepřihlásíte, po timeoutu se na displeji zobrazí omluva s dodatkem, že na nápravě problémů se již pracuje.

Klepněte pro větší obrázek
Omluva, která se vám nyní zobrazí při pokusu o přihlášení do hry Pokémon Go

Samotný start hry od studia Niantic tedy můžeme považovat spíše za nepovedený. Již od prvních dní se hra potýká s pravidelnými výpadky spojení či částečnou nefunkčností, které jsou všeobecně omlouvány větším zájmem o hru, než se původně očekávalo. Niantic tedy zkouší hru alespoň hru postupně rozšiřovat i do různých regionů, i když díky tomu naráží na spoustu negativních komentářů.

ČR se však hry dočkala poměrně brzy, naproti tomu Francie, a dokonce také „domovský“ trh Pokémonů, Japonsko, na oficiální uvedení stále čeká.

Témata článku: Ostatní, Mobilní hry, Pokémon GO, Allo

28 komentářů

Nejnovější komentáře

  • trojanbyms 18. 7. 2016 12:42:10
    Pokemon GO - financované NSA a CIA. 👾
  • Tomáš Vlach 18. 7. 2016 9:33:58
    Jezisi co ja budu delat. Infantilni zabava a ja se nemohu realizovat. No,...
  • K8MKII 18. 7. 2016 7:37:26
    Redakce, opravdu je nutný o tom nesmyslu psát několik článků denně???
Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Filip Kůžel]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Filip Kůžel]

** Podívejte se do galerie na aplikace, které používám ** Je to výběr formovaný mými potřebami, ale třeba najdete inspiraci ** Pro práci i zábavu, na sport a turistiku, nákupy, úpravy, ukládání...

21.  4.  2017 | Kůžel Filip | 61

5 nejzábavnějších her zdarma pro Android

5 nejzábavnějších her zdarma pro Android

** Hrajete na mobilu? Pak musíte mít tyhle hity ** Nehrajete? Stáhněte si je taky, budou se hodit při volné chvilce ** Jaké jsou vaše nejoblíbenější hry?

12.  4.  2017 | Holčík Tomáš, Kůžel Filip | 18