Raiffeisenbank láká na mobily zdarma. Vyjdou ale na tři tisíce

Tuzemské banky nepřestávají překvapovat ve způsobech lákání nových klientů. Raiffeisenbank je chce do svých poboček přivábit rozdáváním telefonů.

Klienti, kteří se bance upíší na dva roky, dostanou telefon Samsung Galaxy Trend Plus v ceně zhruba tři tisíce korun. Dva roky ale budou za účet eKonto komplet platit 129 korun měsíčně. Nakonec tedy zaplatí 3,1 tisíce.

Klepněte pro větší obrázek 
Ilustrace: Euro, Tomáš Novák

„Počet telefonů není omezen,“ říká Tomáš Kofroň, mluvčí banky, která o sobě tvrdí, že je pro střední a vyšší třídu. Podle managementu banky střední třída v menších městech na mobil „zdarma“ uslyší.

Za snahou o přilákání zákazníků na placený účet stojí spuštění nového bezplatného produktu. „Zjistili jsme, že většina klientů požaduje účet bez poplatku za vedení,“ říká Vladimír Kreidl, člen představenstva Raiffeisenbank. Zavedení účtu pod názvem eKonto smart kopíruje situaci na trhu, kdy banky začínají nabízet bezplatné účty při splnění pravidel takzvaného aktivního využívání. Tím se většinou rozumí určitý počet transakcí a přísun minimální měsíční částky na účet. V případě nesplnění podmínek v daném měsíci banka klientovi naúčtuje fixní částku za vedení účtu. U eKonta smart je to 99 korun.

S podobnou nabídkou přišla už na jaře UniCredit Bank v podobě svého U Konta, které je zdarma při příchozích platbách 12 tisíc měsíčně. Na rozdíl od bezplatného eKonta ale nabízí bezplatné výběry z bankomatů nejen v Česku, ale i kdekoli v zahraničí. V případě nesplnění podmínky ale přijde na 199 korun měsíčně.

Témata článku: Ostatní, Zdarma, Výběry, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Trend, Samsung Galaxy Trend Lite, Samsung Galaxy Trend Plus

18 komentářů

Nejnovější komentáře

  • mata72 17. 9. 2014 9:53:34
    Autor se nejmenuje Pečený, ale "Vypečený". Tento web měl kdysi kvalitu,...
  • Martin Bednář 8. 9. 2014 16:50:44
    Mě fascinuje, co lidí má pořád potřebu mluvit o bankovních poplatcích....
  • to.tak 8. 9. 2014 14:13:36
    Prosím pana autora aby z článku odstranil větu - "Na rozdíl od...
Určitě si přečtěte

5 nejzábavnějších her zdarma pro Android

5 nejzábavnějších her zdarma pro Android

** Hrajete na mobilu? Pak musíte mít tyhle hity ** Nehrajete? Stáhněte si je taky, budou se hodit při volné chvilce ** Jaké jsou vaše nejoblíbenější hry?

12.  4.  2017 | Holčík Tomáš, Kůžel Filip | 18

Neztrácejte čas. To nej z Barcelony na 11 fotkách

Neztrácejte čas. To nej z Barcelony na 11 fotkách

** Nestihli jste sledovat celý veletrh MWC 2017? ** Nevadí, ušetříme vám čas a vybíráme to nejpodstatnější ** S jakými produkty a technologiemi se budeme setkávat?

6.  3.  2017 | Láska Jan

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 9 tipů pro Android

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 9 tipů pro Android

** Darujte aplikaci. Nemusíte nikam chodit, je to užitečné a na vždycky ** Aplikací je nepřeberné množství, třeba pomohou naše tipy ** Na iPhonu je proces darování aplikace jednoduchý, na Androidu je to složitější

9.  12.  2016 | Chroust Martin | 16