Vernee má smartphone, který vydrží nabitý dva týdny. Stačí k tomu tři triky

Čínská firma Vernee se zhlédla v informačních únicích klíčových modelů (alá Galaxy S8) a začala „leakovat“ sama, rovnou z oficiální e-mailové adresy. Ale to je spíše taková oborová epizodka pro novináře, pojďme na novinku samotnou. Jmenuje se Vernee Thor E a slibuje masivní výdrž na jedno nabití. Používá k tomu tři jednoduché triky.

 1. Monochromatický („černobílý“) displej. Nikoliv E-ink, ale „podobný e-inku“, jak firma uvádí. Nejde tedy o koncept známý od značky Yotaphone, která instalovala barevné IPS dopředu a černobílý displej na záda. Tady je prostě jen jeden displej a je černobílý. Na rozdíl od e-inku jsou jeho reakce rychlé a není stále zapnutý. V očích mnoha uživatelů půjde o nepřijatelný kompromis.
 2. Masivní baterie s kapacitou 5020 mAh.
 3. Power management. Telefon častěji než jiné smartphony vypíná energeticky náročné komponenty, uživateli důrazněji podsouvá automatické vypínání telefonu na noc a častěji posílá uživatele na zadní černobílý (a řádově úspornější) displej.

...tedy nic moc nového. Ale kombinace těchto tří triků prý stačí k tomu, že telefon vydrží dva týdny na jedno nabití. To je zatím vše, co tento „oficiální únik informací“ říká, podrobnější parametry patrně můžeme očekávat během příštích dnů, k oficiální premiéře dojde ještě v květnu.

Témata článku: Spekulace, Zajímavosti, Čína

14 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Jablečný Král 2. 5. 2017 20:26:10
  Masovka to nebude... Ale pro lidi, kteří se častěji zdržují mimo...
 • supermodel 2. 5. 2017 19:12:57
  Jasně, že je Kůžel, plechovej, ale kurwa ten druhej displej má snad jen ta...
 • Aladin Policak 2. 5. 2017 17:32:37
  Kůžel, jakej zadní display??? Voni jsou po čarodkách ještě pořád na plech,...
Určitě si přečtěte