Ambrowse: vytvořte si vlastní mobilní aplikaci

Idea webové služby Ambrowse je prostá: každý si může vytvořit jednoduchou aplikaci bez znalosti programovacího jazyka. Jak vypadá výsledek?

Slovenská firma I-Commerce nabízí nástroj Ambrowse pro tvorbu jednoduchých mobilních aplikací pro Android a iOS. Tento nástroj funguje ve webovém prohlížeči, k jeho používání není nutné znát žádný programovací jazyk a autor ani nemusí být registrovaný vývojář. V nástroji lze vytvořit vlastní aplikaci s jednoduchou strukturou nebo využít některou ze šablon (např. cestování, zpravodajství, sport...). Ambrowse pomůže s vytvořením struktury nabídek a designem aplikace, obsah může vycházet z RSS zdroje.

Klepněte pro větší obrázek
Tvorba základní struktury aplikace

Další možností je vytvoření aplikace z již existující webové stránky, ale s jejím přizpůsobením pro malé displeje mobilů Ambrowse nepomůže, to musíte udělat sami. Tzv. "sociální" aplikace dovolí tvorbu obsahu většímu množství uživatelů Ambrowse zároveň. Tvorba obyčejné aplikace zabere prý v průměru kolem dvou hodin. Je zřejmé, že v Ambrowse nevytvoříte nic komplikovaného, ale nástroj může být vhodný pro aplikace, jejichž účelem je prezentace nějakého podniku, např. hotelu nebo restaurace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázkové aplikace vytvořené v Ambrowse

Pro testování aplikace si musíte stáhnout nástroj Ambrowse do mobilu. Za vytvoření a testování se nic neplatí, ale pokud chcete aplikaci publikovat v obchodech Google Play nebo Apple App Store, platit už musíte. Publikování jedné aplikace stojí jednorázově 15 eur, měsíčně pak 10 eur za hosting, který je však v prvním roce zdarma. Struktura aplikace je napsaná v nativním kódu Androidu nebo iOS, její obsah v HTML. Rychlost publikování závisí pouze na Applu či Googlu. Do aplikace lze umístit reklamu, kterou obstará některý z partnerů Ambrowse, nebo celý prográmek zpoplatnit.

Témata článku: Mobilní aplikace

9 komentářů

Nejnovější komentáře

  • buildapp 23. 12. 2015 12:43:02
    Pokud si nebudete jisti s vlastní tvorbou mobilní aplikace tak vyzkoušejte...
  • Naecken 13. 7. 2013 18:34:24
    Nokia již několik let poskytuje obdobnou službu v podobě Nokia App Wizard...
Určitě si přečtěte

ReLive vytvoří úžasnou animaci vaší vyjížďky. Pro video nemusíte hnout ani prstem

ReLive vytvoří úžasnou animaci vaší vyjížďky. Pro video nemusíte hnout ani prstem

** Průlet satelitní mapou, cedule, fotky, základní statistiky ** Službu ReLive stačí spárovat se Stravou či Garminem ** Pak dostanete mail, že je video z vaší jízdy hotové

25.  5.  2017 | Kůžel Filip | 8

KnowRoaming: Jak si nalepit neomezený zahraniční internet na stávající SIM kartu

KnowRoaming: Jak si nalepit neomezený zahraniční internet na stávající SIM kartu

** Vyzkoušeli jsme alternativního poskytovatele roamingu z Kanady ** Na stávající SIM jsme nalepili KnowRoaming SIM kartu ** Jaké jsou výhody a nevýhody celého řešení?

21.  5.  2017 | Chroust Martin | 9

I/O 2017: Google předvedl novinky v Androidu O

I/O 2017: Google předvedl novinky v Androidu O

** Google stále ještě neodhalil finální označení Androidu O ** Ukázal však alespoň některé novinky, na které se můžeme těšit ** Důraz je kladen i na zařízení, které mají 1GB RAM a méně

17.  5.  2017 | Chroust Martin | 11