ComfortWay: surfujte po celém světě za domácí ceny

Idea ComfortWay je jednoduchá – vyhnout se roamingovým poplatkům za internet. Jak to funguje a není cena přece jen příliš vysoká?

Na populární Kickstarter se chystá chytré pouzdro pro iPhone od firmy ComfortWay. Obsahuje externí 2 200 mAh baterii, která umí vložený telefon dobít. Ale takových jsou na trhu stovky, to by na úspěch na Kickstarteru rozhodně nestačilo. Hlavním trikem je integrace 3G modemu s univerzální SIM kartou, která slouží pouze k identifikaci země a vyhledání správného mobilního operátora. Data pak odešle na server a ten vrátí identifikační údaje pro druhou SIM. Ta je napevno vestavěná a s nově nahranými daty se z ní stane místní SIM. Díky tomu je možné surfovat za minimální ceny. iPhone stále zůstává na příjmu s vaší původní SIM v roamingovém režimu, ale veškerý datový provoz půjde přes ComfortWay.

Hezký koncept, že? Jestli se vám nechce čekat na úspěch crowdfundingové kampaně, už dnes ComfortWay nabízí stejnojmenný samostatný modul, Wi-Fi hotspot, prostřednictvím kterého můžete k internetu připojit prakticky cokoliv.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
První dva snímky patří dvěma současným generacím ComfortWay, třetí je náčrtek „chytrého pouzdra“, které se chystá na Kickstarter.

V Česku se ComfortWay domluvil s T-Mobilem, stal se jeho certifikovaným partnerem. ComfortWay u nás také koupíte za 2 599 Kč (v době psaní článku, aktuální cenu zobrazuje banner pod tímto odstavcem), na webu firmy je dostupný i ComfortWay Lite za 1 590 Kč. Internet na území celé Evropské unie stojí 0,07 € za MB (tedy 2 Kč), po světě ceny začínají na 0,39 € za MB (11 Kč). Za služby se platí pomocí kreditní karty, neb přes PayPal. Když si objednáte bydlení či auto přes služby Booking.com, HRS.com, Excursiopedia.com, Affordable Car Hire, nebo iWayEx.com, máte internet od ComfortWay zdarma.


Využitelnost ComfortWay se zrušením evropského roamingu trochu poklesne, ale do té doby, nebo v jiných zemích rozhodně stojí za vyzkoušení.

Témata článku: Operátoři, Příslušenství, Apple iPhone 4GB

13 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Miroslav Veselý 12. 2. 2015 15:12:02
    Vážení, v článku o ComfortWay vůbec neuvedli, že cena v místě, kde modem...
  • sharkee 15. 10. 2014 14:02:14
    tak 2Kc/MB mam od operatora (02 balicek 50MB za 100 Kc)
  • Peter Cipov 15. 10. 2014 11:20:39
    Lepšie by bolo, ak by sa tam dal rovno aktivovať nejaký dátový...
Určitě si přečtěte

V novém Computeru jsme otestovali 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

V novém Computeru jsme otestovali 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

** Otestovali jsme 22 powerbank, udávané a naměřené hodnoty se často lišily ** Nové procesory AMD Ryzen příjemně překvapily ** Poradili jsme s výběrem nového Wi-Fi routeru

4.  4.  2017 | časopis Computer | 2

Prasopes, nebo revoluce? Tenhle kryt iPhonu přidá Android!

Prasopes, nebo revoluce? Tenhle kryt iPhonu přidá Android!

** Projekt na Kickstarteru zvedl ze židle iPhonisty i fandy Androidu ** Esti Eye je smartphone v podobě krytu pro iPhone ** iOhone i Android si uchovají samostatnost, ale umí i spolupracovat

24.  3.  2017 | Kůžel Filip | 11