Hodinky přichází a vývojáři aplikací větří zlatý důl

Stojíme na startu nové éry spotřební elektroniky a vývojáři mobilních aplikací větří novou příležitost. Kdo nezaspí, vydělá majlant.
Hodinky přichází a vývojáři aplikací větří zlatý důl

Samsung představil hodinky Galaxy Gear, zástupce vznikajícího segmentu takzvané nositelné elektroniky. Od té si především vývojáři softwaru slibují další zlatý důl.

Softwaroví inženýři doufají, že se kolem nositelné elektroniky (kromě hodinek Samsung či Apple také brýle Google Glass a další formy) vytvoří samostatný ekosystém stejně jako okolo tabletů a chytrých telefonů. Podle výzkumné firmy IMS by se v nové technologické oblasti mělo v roce 2016 roztočit šest miliard dolarů.

Klepněte pro větší obrázek
Samsung Galaxy Gear. Vypadá takhle budoucnost spotřební elektroniky?

Jednou z firem, která už se začíná na oblast nositelné výpočetní techniky zaměřovat, je Evernote. „Je možné čekat něco podobného jako u smartphonů. V prvních dvou třech letech to byla jedinečná vymoženost. Velké zisky přišly po třech až pěti letech. Mluvíme tu o dlouhodobých investicích,“ uvedl před časem pro Bloomberg šéf Evernote Phil Libin. Jeho firma teď vydělává hlavně na softwaru pro PC, smartphony a tablety. Google Glass, Galaxy Gear či Apple iWatch by se ale prý časem měly stát jádrem jejich byznysu.

Klepněte pro větší obrázek 
Vývoj akcií Samsungu za poslední rok (Zdroj: Yahoo)

Jihokorejská společnost soutěží s firmami Sony a Apple o podíl na novém trhu nositelných technologií, protože trh s chytrými telefony začíná zpomalovat. Apple své iWatch nejspíše již letos představit nestihne. Naopak Sony již své Smartwatch, které lze synchronizovat s Androidem, již prodává. V Berlíne Sony uvedl, že nová generace Smartwatch 2 půjde do prodeje ještě tento měsíc.

Klepněte pro větší obrázek 
Luxusní design, hliníkové tělo, lepší čitelnosti na přímém slunci, delší výdrž baterie. Tak si chytré hodinky představuje Sony.

Témata článku: Apple, Samsung, Mobilní aplikace, Hospodaření a finance, Hodinky, Samsung Galaxy

48 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Ondřej Šnajdr 9. 9. 2013 22:33:34
    Dokáži so představit desetkrát více aplikací pro chytré brýle než hodinky,...
  • Fre ddy 8. 9. 2013 8:22:55
    Vůbec nesdílím nadšení pisálka, že tyto přidružené věci budou obchodní...
  • honzatrx 8. 9. 2013 4:36:50
    Zas jeden výrobek, o kterém nás marketing výrobců bude jako u dotykáčů...
Určitě si přečtěte

ReLive vytvoří úžasnou animaci vaší vyjížďky. Pro video nemusíte hnout ani prstem

ReLive vytvoří úžasnou animaci vaší vyjížďky. Pro video nemusíte hnout ani prstem

** Průlet satelitní mapou, cedule, fotky, základní statistiky ** Službu ReLive stačí spárovat se Stravou či Garminem ** Pak dostanete mail, že je video z vaší jízdy hotové

25.  5.  2017 | Kůžel Filip | 6

Garmin Fenix 5: vyzkoušeli jsme nejnabušenější chytré hodinky. Včetně velkých 5X a malých 5S

Garmin Fenix 5: vyzkoušeli jsme nejnabušenější chytré hodinky. Včetně velkých 5X a malých 5S

** Chytré hodinky Fenix 5 jsou letošním top modelem Garminu ** Nabízí se ve třech verzích a nabídnou pokročilé možnosti měření sportovních aktivit ** Změří i kroky, spánek, tep a kamarádí se s telefony

24.  5.  2017 | Polesný David | 14