HTC Vive: nové "brýle" pro virtuální realitu

Ze spolupráce HTC a Valve vzešly další "brýle" pro virtuální realitu. Zatím je ale neuvidíte, i když je HTC chce komerčně prodávat do konce roku.

Mimo nové vlajkové lodi HTC One M9 a sportovního náramku HTC Grip představilo HTC i jednu futuristickou novinku. HTC rozhodně není první, ale ani poslední, kdo hodlá říci svoje ve virtuální realitě. Oblasti, do které míří největší tehnologické společnosti světa. Google měl svoje Google Glass, Microsoft má svoje HoloLens a HTC dnes představilo HTC Vive.

Coming soon ...

Toliko neoblíbená hláška, kterou fanoušek technického webu nerad slyší, provázela i představení HTC Vive. Víme, že produkt je výsledkem spolupráce HTC, Valve a dalších partnerů, a také, že komerční produkt by HTC chtělo prodávat do konce tohoto roku. Na konci léta by mělo být všude po světě dostupné demo na pobočkách HTC a pokud napíšete na e-mail, který zazněl na tiskové konferenci, možná budete jedním ze šťastlivců, kteří si demo prohlédnou už na MWC. Zpět ale k samotným "brýlím" ...

Klepněte pro větší obrázek
Jediný oficiální obrázek HTC Vive - brýlí pro rozšířenou, virtuální realitu (obr: HTC Twitter)

Google Glass vypadaly jako opravdické brýle, HoloLens od Microsoftu jako lyžařské brýle, ale HTC Vive vypadá jak černý ementál. Ano, koncepce je stejná, tedy popruhy pro nasazení na hlavu a objekt s displeji a veškerou technikou před očima, ale u HTC Vive je obzvláště veliký a vedou z něj nijak nekryté kabely. Celý přednes na tiskové konferenci působil dojmem, že si ani v HTC nejsou jistí, co dělají, a jestli se to ujme, i když slova říkala něco jiného.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Funkce a parametry nových HTC Vive (obr: HTCvr.com)

Po technologické stránce je HTC Vive vybaveno dvěma displeji (jeden před každým okem) s rozlišením 1200 × 1080 brazových bodů, jejichž obraz se dokáže obnovit 90× za vteřinu. Na jejich těle je 3,5 mm Jack pro připojení vlastních sluchátek. Na tiskové konferenci zaznělo, že po těle brýlí je více než 70 senzorů, což by měly být akcelerometry, gyroskopy a laserové senzory pro určení pohybu vaší hlavy s přesností 1/10 stupně ve všech směrech. Na produktovém webu se HTC zmiňuje také o ovladačích do každé ruky, jejichž poloha je detailně snímána brýlemi. Půjde to později i bez nich? Nutno podotknout, že například HoloLens obvladače nepotřebují a brýle od počátku snímají gesta a pohyb prstů.

Témata článku: HTC, Technologie, Koncepty, Brýle, Viv, HTC One, HTC One (E8), HTC One (M8), HTC One M9

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • Tomáš Kapler 1. 3. 2015 22:59:55
    Popravdě jedné věci u všech těhle brýlí nerozumím - naprosto všechny se...
Určitě si přečtěte

Chytrá auta od Googlu míří mezi lidi. Co Tesla a další?

Chytrá auta od Googlu míří mezi lidi. Co Tesla a další?

** Waymo v Arizoně spouští veřejné testování svých autonomních vozů ** Dočkají je stovky zájemců z Phoenixu ** Co vlastně brání masovému nasazení?

Včera | Polesný David, Čížek Jakub

Na co si dát pozor při výběru Bluetooth sluchátek a reproduktorů

Na co si dát pozor při výběru Bluetooth sluchátek a reproduktorů

** Sluchátka s AAC hledáte, když máte v kapse Apple iPhone ** AptX chcete, když máte Android s čipsetem od Qualcommu ** Obejdete se i bez těchto zaklínadel moderní doby?

Včera | Kůžel Filip, Puk Jaromír | 34

Jak funguje Apple Liam. Robot, který recykluje staré iPhony

Jak funguje Apple Liam. Robot, který recykluje staré iPhony

28.  4.  2017 | Kůžel Filip, Javůrek Karel | 3

Galaxy S8 prý má nejlepší displej na světě. Podívali jsme se mu na zub

Galaxy S8 prý má nejlepší displej na světě. Podívali jsme se mu na zub

** DisplayMate tvrdí, že Galaxy S8 má nejlepší displej současnosti. ** Prohnali jsme ho optickou sondou a máme k tomu také co říct. ** Jak je to s domovským tlačítkem a jeho citlivostí na sílu doteku?

23.  4.  2017 | Kůžel Filip, Michlovský Jakub | 51

Cukrovka je výzvou pro technologické společnosti, bojovat proti ní chce i Apple

Cukrovka je výzvou pro technologické společnosti, bojovat proti ní chce i Apple

** Cukrovka, je chronické onemocnění, které trápí stále více lidí. ** Cílem léčby je snaha o plnohodnotný život pacienta. ** Apple pracuje na vlastním řešení pro diabetiky.

22.  4.  2017 | E15.cz , Tomeš Michal | 2

Psaní zpráv jen pomocí myšlenek: Facebook chystá technologický převrat

Psaní zpráv jen pomocí myšlenek: Facebook chystá technologický převrat

** Facebook usiluje o technologický převrat. ** Vyvíjí technologii umožňující uživatelům psaní textu pomocí myšlenek. ** Na projektu pracuje tým o 60 lidech

21.  4.  2017 | Polesný David, E15.cz , Liebreich Jiří | 4