Huawei TalkBand B1: „wearables” na scéně [MWC]

Osobní trenér a headset v jednom balení, to je další novinka se značnou Huawei. Budou i pro iPhone a Windows Phony.
Huawei TalkBand B1: „wearables” na scéně [MWC]

Společnost Huawei představila na barcelonském veletrhu hromadu novinek. V souladu trendem prolínání se mobilních technologiích s tzv. mobilním příslušenstvím představila svého zástupce do kategorie „wearables”, tedy nositelnou elektroniku, spárovanou se smartphonem a ideálně analyzující aktivity svého majitele. Chytrý náramek od Huawei, který všechna tato kritéria splňuje, se jmenuje Huawei TalkBand B1.

Klepněte pro větší obrázek
Chytrý náramek Huawei TalkBand B1 bude dostupný v šesti barevných provedeních, a to za cenu okolo 3 300 korun ve druhém kvartálu letošního roku (obr.: @HuaweiDevice)

Pryžový náramek s 1,4" OLED displejem (mimochodem zakřiveným) a váhou 26 gramů, který lehce připomíná futuristické hodinky, to je TalkBand B1. Náramek, který se zapíná na dvojici pryžových kolíčků, a který zároveň splňuje certifikaci odolnosti IP57, slouží v tuto chvíli jako příslušenství k telefonům s Androidem.

Podpora pro spárování s iOS a Windows Phony je plánována později. Z hlediska konektivity je TalkBand B1 vybaven USB konektorem, NFC pro snadnější párování, Bluetooth ve verzi 4.1 a dvojicí mikrofonů, díky kterým může sloužit také jako Bluetooth headset (po vyjmutí displejové části a zasazení do ucha).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vodotěsnost (IP 57), dva mikrofony, reproduktor, Bluetooth, NFC a další senzory monitorující vaši aktivitu (obr.: @HuaweiDevice)

TalkBand B1 je podle Číňanů první náramek, který dokáže monitorovat vaši aktivitu a zároveň umožňuje volání. Kromě hodinek a Bluetooth headsetu může sloužit jako krokoměr, čítač ušlé vzdálenosti a spálených kalorií, dovede měřit celkovou denní i noční aktivitu svého majitele a také vás dokáže probudit v lehčích fázích spánku tak, abyste se po probuzení cítili odpočatí. Pokud se náramek od spárovaného smartphonu vzdálí na deset metrů, upozorní na to vibrací.

Integrovaná baterie o kapacitě 90 mAh má vydržet 7 hodin hovoru nebo dva týdny v pohotovostním režimu, přičemž nabíjení probíhá skrze do pásku zabudovaný USB konektor. Za cenu okolo 3 300 korun a v šesti barevných provedeních by se měly Huawei TalkBand dostat na evropský trh v druhém čtvrtletí roku 2014.

Témata článku: Huawei, Příslušenství, Android Wear, Wearables, Apple iPhone 4GB

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Petr Veverka 24. 2. 2014 14:51:42
    Líbí se mi to ale ta cena na začátek už tak příznivá není . Příjde mi to...
  • Hr3bec 24. 2. 2014 8:11:57
    Tak musím říct, že tyto hodinky mě zaujaly daleko více než předražený...
  • ustafa 24. 2. 2014 7:16:24
    Huawei mi už do baráku nesmí. Měl jsem již tři modely Honor U8860, Y300, g...
Určitě si přečtěte

Android Wear 2.0 dorazil na hodinky Huawei Watch

Android Wear 2.0 dorazil na hodinky Huawei Watch

16.  5.  2017 | Láska Jan | 8

Fotograf Jan Šibík vysvětluje, proč je selfie tyč skvělá věc

Fotograf Jan Šibík vysvětluje, proč je selfie tyč skvělá věc

** Čekali byste, že bude fotograf takového kalibru zatracovat fotomobil? ** Naopak vyzdvihuje jeho výhody. Kupodivu doporučuje i selfie tyč ** „Tyčka“ nevědomky nutí lidi ke kreativitě a poskytuje nenápadnost

11.  5.  2017 | Kůžel Filip | 12

Týden mobilně 381: Jak vybrat bluetoothová sluchátka a konec roamingu

Týden mobilně 381: Jak vybrat bluetoothová sluchátka a konec roamingu

** Jak dobře vybrat bluetoothová sluchátka nebo reproduktor ** Už za necelé dva měsíce končí v Evropě roaming ** Sledujte tradiční Týden mobilně

30.  4.  2017 | Holčík Tomáš, Kůžel Filip, Puk Jaromír | 18