Jak volat po internetu zcela zdarma

Utrácíte mnoho peněz za volání? Poradím vám, jak volat vašim přátelům zadarmo. Vše co k tomu potřebujete je mikrofon, sluchátka nebo reproduktory a počítač připojený k internetu.

Na internetu se objevil malinkatý prográmek PicoPhone (celý soubor má asi 60 kB a nemusí se instalovat). Pracuje na tzv. IP telefonii, kdy komunikuje s počítačem na druhé straně díky jeho IP adrese. Tu nemusíte ani znát, program vám ji sám ukáže.

Jak to celé funguje? Program PicoPhone spustíte souborem EXE. Objeví se před vámi celé jeho rozhraní (viz obr. 1). Grafika je nenáročná, leč účelová a přehledná. Do horní části zadáte IP adresu toho, s kým chcete hovořit a stisknete Call (svou adresu zjistíte stiskem tlačítka About - musíte být ovšem připojeni k internetu). Adresátovi na druhé straně zazvoní zvonek - běžný WAW soubor ve Windows - stiskne Ano pro spojení a můžete hovořit. Celá věc je natolik jednoduchá, že nevyžaduje delší vysvětlování.

Mezi další možnosti PicoPhone patří schopnost konferenčního hovoru s několika účastníky stiskem Conf. Ze své vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je to docela zábava mluvit několik lidí naráz a navzájem se poslouchat. Další dobrou vlastností je chat. Pokud si chcete poslat nějaký text, stačí otevřít chatovací okno (obr. 2) tlačítkem Chat a začít si dopisovat. Samozřejmě při funkci konferenčního rozhovoru si můžete psát se všemi, nebo jen s vybraným účastníkem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Obr. 1                                               Obr. 2

Tlačítko Disc slouží k ukončení spojení, ale program zůstává neustále ve stavu Standby.

Tlačítkem Off můžete vypnout PicoPhone a napsat zprávu pro případné volající (např: Nejsem tady, přijdu později).

Tlačítko Log zobrazuje všechny příchozí a odchozí hovory včetně toho, s kým jste chatoval (možno postupně vymazávat).

Klepněte pro větší obrázekV preferencích programu lze nastavit vyšší kvalitu přenosu HQ audio, zvýšení intenzity mikrofonu a hlasitosti. K nastavení vaší zvukové karty: zkoušel jsem nastavit Codec na různé, ale nepoznal jsem žádný rozdíl. To samé u Proces Priority - nechte třeba High. Dále si všimněte čtyř táhel. Jejich funkčnost je individuální v závislosti na druhu připojení - je potřeba experimentovat. Správně fungují tehdy, slyšíte-li se s druhým nepřerušovaně, není příliš velká odezva (latence) a slyšíte se navzájem, i když oba současně hovoříte - přesně jako při mobilním telefonování. Proto je potřeba tento krok zkoušet různým povytahováním nebo snižováním táhel.

Dále můžete zatrhnout, zda chcete, aby se program spouštěl při startu s Windows a aby vás upozornil vyzváněním příchozího hovoru.

Pokud nechcete stále vypisovat IP adresy svých kamarádů, na domácích stránkách (kde také můžete zdarma stáhnout tento program) se můžete zaregistrovat, zadat svoje přihlašovací jméno a heslo, a to potom zadat v preferencích do Identity. Pak už nemusíte pracně vypisovat IP adresu, vaši kamarádi si vás najdou podle jména. Vám potom zůstane (pokud jsou i oni zaregistrováni) na úvodní obrazovce PicoPhone jejich jméno v rolovací liště a vy můžete kdykoli jednoduše kliknout na jméno a hned volat.

Jak jsem již napsal, program se nemusí instalovat a je tak malý, že jej klidně můžete poslat kamarádům e-mailem. Na internetu jsou i podobné programy, např. Skype, ale ty jsou mnohem větší. Mají sice komfortnější funkce, např. sledování, kdo z vašich přátel je on-line, ale také mají tendenci stále něco někam odesílat, proto je nepoužívám.

Článek byl převzat ze serveru SiemensMania.com.

Témata článku: Ostatní, Zdarma

96 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Lukáš Doležal 29. 5. 2016 20:31:29
    Používáme pro volání přes net twillio a to je skoro...
  • Debilek 22. 1. 2013 11:39:15
    heej to je v pice chci volat twl... 3-[ 3-[ 3-[ B-] B-] B-] B-]
  • kobra 27. 2. 2012 19:02:48
    jk to mislis a je to ina mobil a pis mi kdistak na imeil a napis tam cenu
Určitě si přečtěte

5 nejzábavnějších her zdarma pro Android

5 nejzábavnějších her zdarma pro Android

** Hrajete na mobilu? Pak musíte mít tyhle hity ** Nehrajete? Stáhněte si je taky, budou se hodit při volné chvilce ** Jaké jsou vaše nejoblíbenější hry?

12.  4.  2017 | Holčík Tomáš, Kůžel Filip | 18

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 9 tipů pro Android

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 9 tipů pro Android

** Darujte aplikaci. Nemusíte nikam chodit, je to užitečné a na vždycky ** Aplikací je nepřeberné množství, třeba pomohou naše tipy ** Na iPhonu je proces darování aplikace jednoduchý, na Androidu je to složitější

9.  12.  2016 | Chroust Martin | 16