MICA: vychytrale luxusní náramek

Intel představil chytrý náramek na ruku, který je zaměřený na luxusní design. Čeká nás nová éra moderních doplňků s chytrými funkcemi?

Začalo to sportovními náramky a chytrými hodinkami, které byly určené především pro geeky. S příchodem Apple Watch ale začal hon i na elegantní design, aby se i z chytrého příslušenství stal luxusní doplněk mobilního telefonu.

Intel se spojil s Opening Ceremo a vytvořil luxusní náramek pro ženy, který disponuje řadou chytrých funkcích.

MICA: chytrý luxus na ruku dámy

Označení MICA je zkratkou pro My Intelligent Communications Accessory („Moje Inteligentní komunikační příslušenství“) a je určeno především pro ženy. Náramek na první pohled vypadá jako elegantní luxusní náramek, ukrývá ale elektroniku, dotykový displej a připojení k mobilní síti.

Klepněte pro větší obrázek
MICA je cílena především na ženy

Zaoblená pevná konstrukce má povrch z 18karátového zlata a je k dispozici v několika variantách s různými designovými prvky – perly z Číny, hadí kůže, tygří oko (jde o minerál), obsidián z Ruska  či kameny z Madagaskaru.

Klepněte pro větší obrázek
Elegantní náramek, který je doplněn chytrými funkcemi

Samotný dotykový displej má odolný povrch ze zahnutého safírového skla. Intel zatím neuvádí, jaká konkrétní hardwarová platforma je uvnitř, lze to ale odhadovat například na extrémně úsporný čipy Quark či jednodušší Atom určený pro mobilní telefony.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

MICA je totiž samostatné zařízení, které ke své funkčnosti nepotřebuje mobilní telefon. Obsahuje totiž vlastní sim, se kterou se připojuje k síti mobilního operátora. Intel se v tomto případě spojil s AT&T, který poskytuje datové spojení (3G). V ceně náramku máte k dispozici dva roky připojení zdarma.

Pouze pro jednoduché zprávy a notifikace

MICA jde trochu neúspěšným samostatným směrem, který jsme mohli vidět u starších modelů chytrých hodinek. Operační systém není založený na rozšířené platformě Android a obsahuje i vlastní, poměrně jednoduché grafické rozhraní. S tím souvisí i možnosti, které náramek MICA poskytuje.

Klepněte pro větší obrázek
Detail grafického rozhraní

Můžete být upozorňováni na zprávy, na které ale nemůžete odpovědět jakýmkoli textem, ale přednastavenými krátkými texty. Typicky se tak jedná například o odpověď „Teď nemohu, zavolám později“ a podobně. Nastavit lze také vybrané kontakty, kterým lze podobné krátké zprávy odesílat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázka dalších funkcí

Zařízení tak slouží především pro případy, kdy u sebe nemáte mobilní telefon. Náramek je schopen se synchronizovat s kalendářem od Googlu, takže dokáže zobrazovat nejbližší plány a třeba i upozornit, že už byste měli vyrazit na další schůzku. To vše velmi diskrétně. Jednou z funkcí je i výpis nejbližších restaurací či nákupních center, která si bere data z platformy Yelp. Zda náramek obsahuje GPS, se ale Intel nezmiňuje.

Výdrž až dva dny

Intel na oficiálních stránkách produktu MICA uvádí, že výdrž je až dva dny na jedno nabití. To je vzhledem k minimálnímu počtu funkcí a absenci třeba sledování pohybu, tělesných hodnot nebo hlasového ovládání ale poměrně krátká doba. Nabíjení probíhá pomocí klasické micro USB

Klepněte pro větší obrázek

Náramek umožnuje vzdálený přístup i zamknutí, zda „device locator“ zahrnuje přesné sledování pomocí GPS nebo jen zvuk pro rychlé nalezení náramku doma, je zatím otázkou.

MICA se bude od prosince prodávat v obchodech Opening Ceremony a Barneys New York za cenu 495 dolarů, což je v přepočtu přibližně 12 000 Kč s DPH. Je jasné, že Intel s luxusním náramkem MICA nechce konkurovat klasickým chytrým hodinkám, ale spíše posunout luxusní dámský doplněk do 21. století a vybavit ho pár chytrými funkcemi. Zda tento směr bude mít nakonec úspěch, se dozvíme až v budoucnu.

Témata článku: Příslušenství, Intel, Android Wear, Luxus

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • K8MKII 11. 12. 2014 17:28:16
    Výdrž až dva dny :-D Co k tomu dodat?
  • Martin Novotný 11. 12. 2014 16:12:59
    No ty kraso, urcite uajimavy doplnek, ale vzhledem cene a tomu co to umi...
  • Thi Huong 11. 12. 2014 15:57:57
    Pager revival?
Určitě si přečtěte

Android Wear 2.0 dorazil na hodinky Huawei Watch

Android Wear 2.0 dorazil na hodinky Huawei Watch

16.  5.  2017 | Láska Jan | 8

Fotograf Jan Šibík vysvětluje, proč je selfie tyč skvělá věc

Fotograf Jan Šibík vysvětluje, proč je selfie tyč skvělá věc

** Čekali byste, že bude fotograf takového kalibru zatracovat fotomobil? ** Naopak vyzdvihuje jeho výhody. Kupodivu doporučuje i selfie tyč ** „Tyčka“ nevědomky nutí lidi ke kreativitě a poskytuje nenápadnost

11.  5.  2017 | Kůžel Filip | 12

Týden mobilně 381: Jak vybrat bluetoothová sluchátka a konec roamingu

Týden mobilně 381: Jak vybrat bluetoothová sluchátka a konec roamingu

** Jak dobře vybrat bluetoothová sluchátka nebo reproduktor ** Už za necelé dva měsíce končí v Evropě roaming ** Sledujte tradiční Týden mobilně

30.  4.  2017 | Holčík Tomáš, Kůžel Filip, Puk Jaromír | 18