Motorola představila novou vlajkovou loď Atrix 2. Proti předchůdci přináší některá vylepšení, ale do Evropy se jí stále moc nechce.
Motorola v rámci veletrhu CTIA v kalifornském San Diegu představila novou vlajkovou loď pro závěr letošního roku. Oznámení nového Google telefonu bylo zatím odloženo, a tak alespoň Motorolu Atrix 2 neměl kdo zastínit. Nový smartphone od Motoroly totiž nepřináší nic revolučního a je jen malým krůčkem kupředu proti v mnoha směrech průlomovému předchůdci.
Připomeňme si, že po LG Optimus 2X byla Motorola Atrix teprve druhým dvoujádrovým smartphonem na světě a Motorola podpořila její cestu na trh ještě několika kusy originálního příslušenství. V Evropě se Atrix přesto příliš neprosadil (Motorola o to ani moc neusilovala), na jeho místo se protlačilo spíše HTC a Samsung.
Ani druhá generace Motoroly Atrix neslibuje ve směru dostupnosti pro Evropu zlepšení. Motorola chce svůj nový model Atrix 2 distribuovat již od poloviny října, avšak jen ve Spojených státech, následně v Číně, několika dalších asijských zemích, na blízkém východě a v Latinské Americe. O Evropě zatím nepadlo ani slovo, stejně tak je tajná koncová cena přístroje. Vše tedy bude záležet zejména na iniciativě operátorů.
A jaké jsou tedy hlavní inovace proti prvnímu Atrixu? Větší dotykový LCD displej se tentokrát rozprostřel na úhlopříčku 4,3", štědré qHD rozlišení (540 × 960 bodů) zůstalo. S větším displejem narostly mírně rozměry na 66 × 126 × 10,4 mm a zvětšila se i hmotnost na 147 g. Dvoujádrový procesor si ponechal frekvenci 1 GHz, stejná je i hodnota paměti RAM 1 GB. Vnitřní paměť činí 8 GB a dá se rozšířit kartami microSD o dalších 32 GB.
Vylepšení zaznamenal fotoaparát, jehož rozlišení vzrostlo z pěti na osm megapixelů a nyní dokáže také nahrávat Full HD video (1 080p) snímkovací frekvencí 30 fps. Méně pochopitelný krok z hlediska celkového zvětšení rozměrů přístroje je pokles kapacity baterie z 1 930 mAh u prvního Atrixu na 1 785 mAh u Atrixu 2. Snad díky Androidu 2.3 Gingerbread bude power management efektivnější. Poslední drobnou změnou je navýšení maximální rychlosti datových přenosů na úroveň HSPA+ (až 21,1 Mb/s).
Vaše jméno:
Váš e-mail:
E-mail adresáta:
Komentář:
Odeslat
Čínský výrobce popisuje, jak dosáhl u svých telefonů delší výdrže baterie. Používá vlastní návrh čipsetů a optimalizuje nepotřebné procesy.
Včera | Posejpal Jan | 12
Chcete mít něco unikátního? Něco svého? Co byste řekli na webový prohlížeč s vlastním jménem a upravenou grafikou? Stačí pár minut klikání...
Včera | Endrle Pavel | 4
A navíc ušetří čas i peníze. Všechny mluví česky a do svého iPhonu či smartphonu s Androidem je stáhnete zdarma.
Včera | FinExpert.cz
Do práce na stavbu nebo do deštivé přírody. Tam všude můžete bez obav vyrazit s Motorolou Defy Mini. Natočili jsme první dojmy z odolné novinky.
Včera | Láska Jan | 6