Hledat
Přihlásit se
  • Věda a technika
  • Herní doupě
  • Tipy pro PC
  • IT Byznys
  • Mobily
  • Počítače
  • Mobily
  • Témata
  • Testy
  • Katalog mobilů
  • Diskuzní fórum
  • Fotogalerie
  • Video
  • Bazar
  • Blogy
  • RSS
  • Facebook Twitter Google+ YouTube
  • Operátoři
  • Apple
  • Nokia
  • Samsung
  • HTC
  • Aplikace pro mobily
  • Android
  • Windows Phones
  • Tablety
  • Tiskové zprávy
Další témata
  • Týden Živě
  • Zprávy Živě
  • Testy
  • Pitvy
Všechna videa
6. 3. 2009    Nokia  |  Video

Nokia 5130 XpressMusic: srší hudbou (test)

Autor: Ivo KoceraIvo Kocera Vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nová, mladistvá, levná. Přitom ale s parádním designem. K tomu kvalitní displej a hlavně pohodlí při poslechu hudby.

Kapitoly článku

  • Úvod, balení a konstrukce telefonu
  • Uživatelské prostředí, multimédia a závěr


Rodinka hudebních Nokií se dočkala dalšího člena, který je již jedenáctým přírůstkem této populární řady. Nokia 5130 XpressMusic není telefonem, který je určen pro běžné uživatele. S příslušností k hudební řadě XpressMusic totiž souvisí výhradní podpora přehrávání hudby, ale také svěží černo-červený vzhled, který se nemusí líbit každému. Nokia 5130 patří mezi nejlevnější telefony Xpress Music, za vydanou částku tak poskytne výbavu s několika kompromisy. Ty ale nemusí zájemcům o koupi nijak vadit.

Nokia 5130 XpressMusic lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klíčové vlastnosti, hlavní nedostatky

  • + 2'' QVGA displej
  • + 3,5mm jack, speciální hudební tlačítka
  • + Podpora paměťových karet
  • - nekvalitní sluchátka
  • - slabý 2Mpx fotoaparát

Nokia 5130 XpressMusic
Nokia 5130 XpressMusicLevný hudební telefon s konektorem 3,5mm jack, slotem pro paměťové karty microSD do kapacity 2GB a tlačítky pro ovládání přehrávače. Podporuje GPRS a EDGE třídy 32, má QVGA displej a dokáže fotit dvoumegapixelové obrázky.rozměry a hmotnost: 108 × 47 × 15 mm, 88 g
displej: 2'', aktivní TFT, 240 × 320, 262 tisíc barev
sítě: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz)
data: GPRS tř. 32, EDGE tř. 32
konekt.: microUSB, Bluetooth (A2DP)
baterie: Li-Ion 1 020 mAh
hudba: přehrávač hudby, rádio, 3,5mm jack
fotoaparát: 2MPx (1 600 × 1 200), video (176 × 144)
56 %
(287. místo z 1073)
katalogpreviewinfo výrobce
cena: 2 580 Kč (koupit)

Kingston_partner_small.jpg

Světelná show 

Nokia 5130 XpressMusic svým vzhledem ostudu určitě neudělá, zaoblená konstrukce kombinuje hladké plasty s červenými doplňky a lesklými částmi. Telefon je především příjemně lehký, váží pouze 88 g. Rozměry jsou přiměřené, i do menší dlaně padne bez problémů. V krabičce s telefonem najdete i nabíječku, krátký microUSB kabel a sterefonní headset s ovládáním hovorů na kabelu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vše potřebné do začátku najdete přímo v balení

Na čelní straně zaujme výrazná čtyřsměrová klávesa, která asi o 1 mm vyčnívá nad okolí. Nahmatáte ji bez problémů a její stisk je jistý. Hladká tlačítka klávesnice s efektními lesklými popisky nejsou od sebe nijak odlišena, při rychlém psaní se občas překlepnete. Podobně nevelká jsou i tlačítka hovorů a kontextové klávesy, všechna jsou pak podsvícena bílým světlem. Nad klávesnicí najdete 2" QVGA displej s podporou 262 tisíc barev. Jeho obraz je tradičně kvalitní, vyniknou všechny detaily.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klávesnice není špatná, ale na závody v rychlostním psaní SMS si vyberte jiný telefon
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Podsvícení klávesnice je dostatečné, podsvícení hudebních tlačítek je hlavně efektní a celou tuhle show je možné vypnout

Červená barva se objevuje i na vývodu reproduktoru nad displejem, nejvíce se jí však rozlilo na bocích telefonu. Červená linka se vine po celém obvodu a právě v ní jsou umístěny ovládací prvky a konektory. Horní strana nabízí 3,5mm jack pro sluchátka, 2mm konektor nabíječky a také microUSB konektor pod, jak jinak, červenou krytkou. Vpravo se pod krytku schovala přibalená 1GB microSD karta, můžete ji vyměnit za max. 2GB typ. Vedle kartového slotu se tísní dvojice tlačítek hlasitosti, každé měří rovných 17 mm a nad povrch nijak nevyčnívají. Protější strana obsahuje jinou trojici – jde o tlačítka posunu skladeb a přehrávání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Na bocích téhle mladistvé hudebnice se toho děje opravdu hodně

Bystří z vás si možná všimli jemného síťování v rámečku po bocích displeje a možná tady tuší hlasité reproduktory. Musím vás zklamat, jde jen o designový výstřelek, který ale skrývá jiné překvapení. Po levé straně vedle displeje se pod mřížkou krčí trojice červeně svítících popisků tlačítek přehrávače. Tyto ukazatele při běžném provozu nijak nepostřehnete, stačí však zapnout přehrávač a popisky tlačítek se rozsvítí. Ovládání poslechu se tak velmi ulehčí. Uvedené diody umí blikat do rytmu hudby při poslechu i vyzvánění telefonu, obě tyto funkce lze deaktivovat. Bohužel jsem se nedočkal indikace zmeškaných událostí při zhasnutém displeji, což by se opravdu hodilo a líbilo. Bohužel neblikají ani při tichém vyzváněcím profilu.

Hlasitý reproduktor se vešel tradičně na zadní stranu mobilu, vínově červený plastový kryt baterie obsahuje netradiční mřížku ve spodní části – jeho výstup. Reproduktor je opravdu velice výkonný, hravě překřičí hluk v dopravním prostředku, bez obav ozvučí místnost nebo část ulice.

Přestože je popisek 2Mpx fotoaparátu vyveden horizontálně, s fotoaparátem se fotí na výšku. Při focení nepočítejte s bleskem ani autofokusem, tady výrobce šetřil, 2Mpx snímač by měl odejít do důchodu. Jak je zřejmé z fotografií, povrch celého telefonu tvoří hladký plast, který drží otisky prstů. Nejvíce s nimi budete bojovat na krycím sklíčku displeje a snímače fotoaparátu. Před zmáčknutím spouště je nutno vždy leštit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Tvary zadího krytu se skutečně povedly

Další kapitola Další kapitola

Kapitoly článku

  • Úvod, balení a konstrukce telefonu
  • Uživatelské prostředí, multimédia a závěr





Související články

  • Nokia 5800 XpressMusic: dotkni se (test NokiaMania)
  • Nokia 5800 XpressMusic: není to iPhone (recenze)
  • Nokia 5320 XpressMusic: na hudbu chytře (test)
  • Nokia 5220 XpressMusic: zkosená hudba (test)
  • Nokia 5310 XpressMusic: hudební štika (test)


X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat

celkem 35

Poslední komentáře

lepší je na ní to že byla(je) lenější ne 5310;-) dj intel 15. 4. 2011 17:19
dobrý den, mam mobilní telefon mokia 5130blue, a... pavel havelka 5. 2. 2011 13:54
Re: zapnutí telefonu rooman 11. 9. 2009 19:48
zapnutí telefonu rooman 11. 9. 2009 19:14
Re: Maximalni podporovana pamet Filip Šimoník 28. 8. 2009 11:48


Zobrazit vše Přidat příspěvek

Další podobné články

Motorola Defy Mini: odolný střízlík [video]

Motorola Defy Mini: odolný střízlík [video]

Do práce na stavbu nebo do deštivé přírody. Tam všude můžete bez obav vyrazit s Motorolou Defy Mini. Natočili jsme první dojmy z odolné novinky.

Včera  |  Láska Jan  |  6


Nokia Lumia a Gorilla glass: Jak obstojí v roli kladiva?

Nokia Lumia a Gorilla glass: Jak obstojí v roli kladiva?

21. 5. 2012  |  Kůžel Filip  |  12

Týden mobilně 130: co skrývá krabice od bot?

Týden mobilně 130: co skrývá krabice od bot?

Volání v ČR prý najednou není drahé, ČTÚ má ale tentokrát ruce čisté. HTC One V je třetí letošní novinka výrobce. Vyzkoušíme aplikaci AirDroid.

19. 5. 2012  |  Kůžel Filip, Láska Jan  |  23


Samsung vytlačuje Nokii, potvrzuje statistika O2

Samsung vytlačuje Nokii, potvrzuje statistika O2

18. 5. 2012  |  Pospíšil Aleš  |  6

Nokia uvedla na český trh Lumii 610, cena je pořád vysoká

Nokia uvedla na český trh Lumii 610, cena je pořád vysoká

17. 5. 2012  |  Láska Jan  |  17

LG Optimus L7 a L3: hranáči v redakci [video]

LG Optimus L7 a L3: hranáči v redakci [video]

Jeden levný a kompaktní, druhý větší a dobře vybavený. Tak vypadá nejnižší a nejvyšší model z designově vytříbené rodiny LG L-Style.

17. 5. 2012  |  Láska Jan  |  8


Nokia 110, 111, 112, 113: lowendy napěchované hrami

Nokia 110, 111, 112, 113: lowendy napěchované hrami

Nové pestrobarevné tatranky od Nokie umí volat se dvěma SIM, připojí se k internetu a obsahují velký balík her. Co víc chtít za tisícovku?

16. 5. 2012  |  Láska Jan  |  7


Apple iPhone 4S + Nokia Lumia 900 = velká láska

Apple iPhone 4S + Nokia Lumia 900 = velká láska

14. 5. 2012  |  Kůžel Filip  |  7

DEJTE NÁM TIP NA ČLÁNEK

Poslední uživatelské recenze

Nokia N9 64GB
Vyjímečný telefon
Sony Xperia S
Japonec se zeleným kolečkem na zádech
LG Optimus 2X
Optimus 2X po 50 týdnech používání
Další uživatelské recenze

Galerie fotomobilů

V galerii je 34 047 fotografií z mobilních telefonů

Doporučujeme specializované weby

iPhoneMania.cz
Šeptanda: 4” displej nového iPhonu bude širokoúhlý. Takhle budou vypadat aplikace
Vymodlený větší displej – dočkáme se tentokrát? Bude mít příští iPhone 4 obrazovku? Přečíst člá...
Apple jde proti pirátům, cenzuruje slovo „jailbreak“
Apple posunul svůj boj proti jailbreaku na další level, když na svých amerických elektronických o...
Navigovat.cz
CoPilot GPS: další bezplatná navigace pro Android a iPhone
GMapCatcher: Uložte si webové mapy do počítače
Ne vždy máte internetové připojení k dispozici nebo ne vždy můžete stahovat větší datové objemy tak,...
NokiaMania.cz
Nokia 110 a 112: internet pro další miliardu
Nokia dnes představila dva telefony, které mají pomoci dostat internet tam, kde počítače vůbec nejso...
Předobjednávejte čtyřpalcovou Lumii 900
SamsungMania.cz
Poznáte, jak fotí Galaxy S III? [slepý test + řešení]
Porovnejte naslepo fotky z nového Galaxy S III a jeho rok starého předchůdce. Zapracoval Samsung i n...
Samsung Galaxy S III: bílý titán v redakci [video]
Začínáme testovat možná nejočekávanější mobil letošního roku. Podívejte se, jak je vybaven a provede...

Další weby Mladé fronty

předchozídalší
http://img.mf.cz/318/296/2-4fbd373659eac.jpg

Morgan Stanley některým klientům sníží cenu akcií Facebooku

http://img.mf.cz/595/294/2-4fbc92025499e.jpg

Vyzkoušeno: 3D monitor za čtyři a půl tisíce

http://img.mf.cz/979/295/2-4fbce66109854.jpg

Volkswagen up! oficiálně na českém trhu

http://img.mf.cz/360/294/2-4fbc0c6b63103.jpg

Dva slepí muži opět vidí díky očnímu implantátu

http://img.mf.cz/311/296/2-4fbd2925a1e23.jpg

Policie po osmi letech navrhla obžalovat Radovana Krejčíře

http://img.mf.cz/804/294/2-4fbca011db42b.jpg

Proč Google stvořil Google+ a proč to není město duchů

http://img.mf.cz/102/292/2-4fbb01360dfaf.jpg

Test ojetiny: Citroën C5 2,0 HDi Break - přebytek místa a zdánlivého luxusu

http://img.mf.cz/100/292/2-4fbac57639e73.jpg

Australští ptáci pěstují okrasné květiny

http://img.mf.cz/312/296/2-4fbd2925f3aac.jpg

Nečas: odchod Řecka z eurozóny by měl dopad i na Česko

http://img.mf.cz/096/292/2-4fbabe6e2515a.jpg

Magnetická datová páska slaví 60. narozeniny

http://img.mf.cz/312/291/2-4fba274224b02.jpg

Test „ameriky“: Dodge Challenger R/T – a o tom to je

http://img.mf.cz/562/289/2-4fb817eb80758.jpg

Retroviry v našich genech vyprávějí o evoluci

http://img.mf.cz/272/296/2-4fbd1b156131f.jpg

Chlapec, kvůli kterému Břeclav ovládly protiromské nálady, si útok vymyslel

http://img.mf.cz/387/290/2-4fb9d6674da12.jpg

Nové MacBooky se blíží, jaké novinky přinesou?

http://img.mf.cz/573/289/2-4fb825f74279e.jpg

Fiat 508 Balilla: „drž se svého kopyta“

http://img.mf.cz/568/286/2-4fb5786e7c5d4.jpg

Deep Blue a 15 let od porážky nejlepšího člověka v šachu

http://img.mf.cz/261/296/2-4fbd140dbb776.jpg

Stát loni odepsal skoro 9 miliard daňových nedoplatků

http://img.mf.cz/570/289/2-4fb81b6f5109f.jpg

Týden Živě 177: Bloatware? Zakázat!

http://img.mf.cz/053/289/2-4fb787c3ed1b8.jpg

FOTOGALERIE: Volkswagen Golf GTI Cabrio na živých fotkách

http://img.mf.cz/526/284/2-4fb4236bb55c8.jpg

Vesmír je plný podivných tuláků a samotářů

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.
Tiráž | Autoři | Připomínky | Odběr novinek | RSS | Zobrazení pro mobily
Copyright 2000–2012 Mladá fronta a.s. | Inzerce: onlinesales@mf.cz | Kontakt na redakci | Návštěvnost měří NetMonitor