Nokia C2-06: nablýskaný dualSIM [recenze]

Další dualSIM od Nokie přichází s vysouvací konstrukcí a základními funkcemi. Líbit se bude dotekový displej a (místy až příliš) lesklé tělo.

Nokia na náš trh posílá další telefon s podporou příjmu na dvou SIM kartách zároveň. Po klasických tatrankách X1-01 a C2-00 tu máme vysouvák s dotekovým displejem a velmi zajímavou cenovkou. Pokud ovšem nepotřebujete dvousimkový telefon a zpracování slideru vám vyhovuje, poohlédněte se po Nokii C2-02. S dnešní testovanou novinkou Nokií C2-06 Touch & Type jsou designově totožné. Telefon koupíte jak v testované černé variantě, tak v odstínu fialové a béžové. Černá telefonu rozhodně sluší a lesklé doplňky na konstrukci vypadají zajímavě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Všechny tři dostupné barevné varianty Nokie C2-06 Touch & Type

Klíčové vlastnosti:

 • atraktivní provedení, kvalitní konstrukce
 • dotykový displej a zároveň mechanická numerická klávesnice
 • dobře vyřešená práce se dvěma SIM kartami

Hlavní nedostatky:

 • občasné prodlevy prostředí Series 40
 • jen průměrný foťáček
 • klávesnice mohla být pohodlnější

Nokia C2-06 Touch and Type
Klepněte pro větší obrázekNokia C2-06 je dotykový telefon s prostředím Series 40 a výsuvnou klávesnicí. Umožňuje používání dvou SIM karet v pásmech GSM 900 a 1 800 MHz. Data lze přenášet přes GPRS nebo EDGE. Telefon se vyrábí ve stříbrnočerné, fialové a zlaté variantě.rozměry a hmotnost: 103 × 51 × 17 mm, 115 g
displej: 2,6'', TFT LCD, 240 × 320, odporový
sítě: GSM (dvě pásma), GPRS (86|86 kb/s), EDGE (237|237 kb/s)
konektivita: USB, Bluetooth, 3,5mm jack
paměť: 10 MB, microSDHC
baterie: 1 020 mAh
hardware: dual SIM
operační systém: Nokia Series 40 6th Edition, FP1
fotoaparát: 2Mpx (1 600 × 1 200), video (176 × 144)
39%
hardware
78%
software
kataloginfo výrobce
cena: 2 400 Kč

Lesklý bumbrlíček

Vysouvací konstrukce mají tu výhodu, že v zavřeném stavu můžeme vyzdvihnout kompaktní rozměry. C2-06 tak měří na výšku jen 103 mm, vysunutá sodní část celkovou výšku upraví na 130 mm. Mobil není rozhodně žádným střízlíkem, více než 100 g se vtěsnalo do malého baculatého těla se zaoblenými hranami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
C2-06 je prvním vysouvacím dualsimem od Nokie

Kromě vysouvacího mechanismu máme tu čest s plasty, které rády uchovají nějaký ten otisk. Jejich černý odstín ladí se stříbrnou bradou a lesklou přední hranou okolo displeje. Kromě brady tu dominuje i displej s velikostí 2,6" a rozlišením QVGA. Odporová (rezistivní) doteková technologie umožňuje ovládání prsty i třeba nehty. Obraz displeje není zcela ostrý, vidět je rastr, ovšem co si v této cenové hladině asi víc přát.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sekundární SIM karta se do telefonu vkládá zboku

Pod displejem čeká dvojice hovorových tlačítek, tradiční klávesa vstupu do menu chybí. Jeho funkci převzalo virtuální tlačítko ve spodní liště displeje. Hardwarová tlačítka jsou slabě podsvícena. Levý bok dostal netradiční slot pro druhou SIM kartu. Za dvířky se tak nabízí slot pro zacvaknutí SIM. Pravá strana obsahuje dvojtlačítko hlasitosti a menší posuvník zámku displeje a tlačítek. Zcela nahoře se vedle sebe srovnaly konektory nabíječky,3,5 mm jack a microUSB.

Paměťovka jako bonus

Se slyšitelným cvaknutím se konstrukce vysouvá, v krajních polohách ji drží pružina. Odhalená klávesnice to bohužel schytá za příliš natěsnaná tlačítka na sebe, pro tlustší prsty je to pohroma. Hmatová odezva klávesnice je však dobrá, mobil reaguje promptně, navíc o nic nepřijdete ani ve tmě, jak krásně září. Dobře dosáhnete i na horní řadu tlačítek, vrchní díl konstrukce tomu nebrání, jak tomu bývá u některých jiných vysouvacích telefonů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Všimněte si lesklých ploch brady z přední i zadní strany, při focení nám posloužila jako zrcátko

Hladké plasty se dostaly i na zadní stranu, kryt baterie zdobí efektní kresba v podobě drobný tmavých čárek. Lesklý rámeček zvýrazňuje čočku fotoaparátu, jehož výkonem se moc chlubit nebudete, má totiž jen 2 Mpx. Snad netřeba dodávat že se nedostalo na autofokus ani diodu k přisvícení, foťáček je tedy jen do počtu, případně pořizování momentek, u kterých na kvalitě snímku nesejde.

Klepněte pro větší obrázek
Takto to vypadá uvnitř telefonu po vyndání baterie

Vedle fotoaparátu nepřehlédnete mřížku reproduktoru. Kryt baterie se musí vypáčit nehtem (drží na svém místě hodně spolehlivě). Osazená baterie typu BL-5C má kapacitu 1 020 mAh. Přímo pod ní se zabydlel slot SIM 1 pro primární SIM kartu a také zásuvka microSD karty. Do startu máte 2GB kartu od výrobce zdarma. Sekundární SIM karta se potom do telefonu dává zboku a můžete ji vyměnit i bez nutnosti vypnutí telefonu.

Jak zkrotit dvě SIM

Platformu Series 40 Nokia upravila do dotekové verze, a proto jen přídomek u názvu Touch and Type. Kombinované ovládání s tlačítky, klávesnicí a displejem navozuje uživatelskou pohodu, i když by se na novince lépe vyjímal větší displej přes celou čelní stranu. Nokia C2-06 je tu hlavně pro telefonování a posílání zpráv, proto neočekávejte třeba podporu 3G sítí nebo snad Wi-Fi. Pokud chcete v C2-06 používat jen jednu SIM kartu, musíte ji vložit do slotu SIM 1 uvnitř přístroje. Chod SIM 2 je totiž podmíněn právě přítomností SIM 1.

Klepněte pro větší obrázek
Pohotovostní displej s informací o dvou vložených SIM kartách

V nastavení telefonu si můžete zvolit preferovanou SIM pro odchozí komunikaci a to zvlášť pro hovory a zprávy. Pokud nebudete jednu upřednostňovat, vždy před vytočením/odesláním se telefon zeptá, kterou SIM použijete. Abyste se mezi nimi lépe orientovali, jednotlivé SIM si můžete pojmenovat. Pokud máte každou simku od jiného operátora, můžete jako jméno zvolit přímo jejich název, v případě stejného poskytovatele služeb je dobré karty odlišit výrazněji, abyste omylem netelefonovali za nevýhodnějších podmínek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pro každou ze SIM karet můžete nastavit prioritu k nějaké činnosti, např. k psaní SMS nebo volání

Dotekový displej využijete naplno rozmístním zkratek na oblíbené aplikace přímo na pohotovostním displeji, rychle tak obsloužíte kalendář, alarmy, nastavení profilů apod. Nechybí konfigurovatelná nabídka "Jdi na" s přehlednými ikonami. Odezva telefonu by mohla být určitě o něco svižnější, ale nijak stresující faktor to není.

V prostředí telefonu lze změnit velikost písma, telefon jej však upraví jen ve třech částech - v menu, kontaktech a zprávách; pro základní využití to ale stačí. Na hlavním displeji se dá použít tzv. smýkání, tedy pohyb prstu do stran a spuštění přiřazené funkce. Hovory můžete efektně přijímat otevřením krytu, hlasitost sluchátka je určitě v normě.

DualSIM se špetkou stylu

Zprávy se ukládají v konverzacích, přenosy přes GPRS a EDGE použijete třeba na e-mailového klienta. Základní internetový prohlížeč se dá nahradit snesitelnější Operou Mini. Zábavu kromě FM rádia a hudebního přehrávače má zajistit fotoaparát, jak už jsme si ale řekli, jeho výsledky nijak neoslní. Zašuměné snímky trpí neostrostí, standardně se navíc fotí na výšku a spoušť je pouze na displeji.

Ukázkové fotografie v maximálním rozlišení:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Fotky se ukládají v Galerii, pořádek zajistí zobrazení v časové přímce, usnadní i procházení. FM tuner nabízí automatické ladění a ukládání stanic v okolí, RDS a automatické přelaďování funguje také. Přes připojená sluchátka se rádio dá pustit do hlasitého reproduktoru. Přehrávač neobsahuje žádný ekvalizér, přibalená špuntová sluchátka hrají docela sluně, na občasný poslech postačí.

Klepněte pro větší obrázek
I s Nokií C2-06 můžete použít mapy, musíte se ale spolehnout na operátorská data

Za pozornost ještě stojí instalované Nokia Mapy, které umí navigovat, přestože mobil nemá GPS modul. Pracují na výpočtu polohy triangulací stanic BTS, potřeba jsou proto datové přenosy. K tomu ale primárně nová Nokia C2-06 neslouží. Telefonu by si měli všimnout hlavně zájemci od dualSIM telefon, kteří za něj nechtějí dát mnoho peněz a přitom chtějí něco více stylového než obyčejný telefon klasické konstrukce. Za dualsimovou C2-06 zaplatíte aktuálně kolem necelých 2 a půl tisíce korun.


Témata článku: Nokia, Recenze, DualSIM, Nokia C2-00, Nokia C2-01, Nokia C2-02 Touch and Type, Nokia C2-03 Touch and Type, Nokia C2-05, Nokia C2-06 Touch and Type

18 komentářů

Nejnovější komentáře

 • ruzovka 13. 2. 2012 11:02:37
  Telefon se mi moc líbí, chystám se ho pořídit, včera jsem ho testovala v...
 • Cooker 24. 1. 2012 20:12:32
  Musím přiznat, že mi uniká smysl cpaní mizerných a malých dotykových...
 • Smajd 24. 1. 2012 12:25:13
  Osobně bych vyzdvihl použitou baterii BL-5C (4-C, 6-C). Ta je pro mě...
Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 4: konkurenti ho budou nenávidět [recenze]

Xiaomi Redmi Note 4: konkurenti ho budou nenávidět [recenze]

** Globální verze Redmi Note 4 podporuje všechna důležitá LTE pásma ** Procesor od MediaTeku střídá konkurent od Qualcommu ** Jednou z jeho hlavních výhod je i velmi štědrá 4 100mAh baterie

25.  4.  2017 | Měchura Milan | 19

HTC U Ultra: ultra výbava za ultra cenu [recenze]

HTC U Ultra: ultra výbava za ultra cenu [recenze]

** HTC U Ultra útočí na příčky nejvyšší ve všech oblastech ** Dva displeje, stereozvuk, dva dobré fotoaparáty ** Nic není dokonalé a i HTC U Ultra má svoje ale

23.  4.  2017 | Vrbacký Jakub | 10

Lenovo Moto M: střední třída v sexy balení [recenze]

Lenovo Moto M: střední třída v sexy balení [recenze]

** Lenovo Moto M se prezentuje jako kovová stylovka pro mladé ** Jedná se o povedenou střední třídu ** Mezi jeho přednosti patří čistý Android, kvalitní zvuk i fotoaparát.

7.  4.  2017 | Miksa Martin | 6

HTC U Play: odvážně naceněný restart [recenze]

HTC U Play: odvážně naceněný restart [recenze]

** Kombinace skla a modré barvy vypadá skvěle ** Průměrná výdrž zamrzí, chybějící 3,5mm jack naštve ** Extrémní cenovka přebije pozitivní dojmy

26.  3.  2017 | Herodek Martin | 16

LG K10 (2017): když výrobce škudlí na Evropě [recenze]

LG K10 (2017): když výrobce škudlí na Evropě [recenze]

** Po půl roce se na český trh opět dostávají smartphony LG ** LG K10 2017 je poměrně povedný, v konkurenci ale neobstojí ** Varianta pro Evropu navíc přišla o několik funkcí

22.  3.  2017 | Vrbacký Jakub | 7

Nubia Z11: návrat ve velkém stylu [recenze]

Nubia Z11: návrat ve velkém stylu [recenze]

** ZTE se skrze svou podznačku snaží vrátit k českým zákazníkům ** Nubia Z11 je sice loňský vlajkový model, přesto má stále co nabídnout ** Výrobce to naštěstí nepřehnal z cenou.

19.  3.  2017 | Miksa Martin | 11

LG K4 (2017): lowend, se kterým promeškáte mládí [recenze]

LG K4 (2017): lowend, se kterým promeškáte mládí [recenze]

** LG K4 (2017) chce oslovit začínající či zcela nenáročné uživatele ** Svými parametry však zaostává za konkurencí ** Záchranou není v tomto případě ani podpora všech LTE pásem

15.  3.  2017 | Měchura Milan | 9

Asus Zenfone 3 Max (ZC553KL): větší a lepší [recenze]

Asus Zenfone 3 Max (ZC553KL): větší a lepší [recenze]

** Lepší než předchůdce stejného jména ** Dlouho vydrží a poslouží i jako powerbanka ** Odladěný systém kazí spousta bloatwaru

12.  3.  2017 | Herodek Martin | 10