O2: Tři tipy, jak zabezpečit chatu či domácnost

Problémům je lepší předcházet, než je řešit. Svůj domov či chatu můžete chytře zabezpečit a ve spojení s mobilem zatnete lapkům tipec.

Operátoři hledají cesty, jak ke svým službám přidat něco na víc, něco, co na co by zákazníci slyšeli a vnímali právě jako přidanou hodnotu. Třeba „O2 Internet, který pohlídá i váš dům“. Jistě uznáte, že ochrana majetku před zloději je stále aktuální téma a je to dobrý argument pro pořízení služby. Navíc ve spojení s chytrým mobilem, který máte v kapse, jde o silnou kombinaci, která vám umožní se ihned (online) podívat, kdo že vám to loupe perníček. I když samozřejmě vše stojí na pořízení sady zabezpečovacích prvků – O2 konkrétně nabízí sadu od Gigasetu.

Sadu samozřejmě můžete pořídit kdekoli i jinou a připojení internetu může být od jakéhokoli poskytovatele, nemůžeme ale O2 upřít, že to má na svých stránkách hezky vysvětleno. Heslem operátora je jednoduše a pro každého, pojďme se proto podívat jaká řešení navrhuje.

Zabezpečovací sada obsahuje základnu, senzor na dveře a senzor pohybu - tedy tři základní elementy. Jen pro orientaci, základní cena dělá 6 000 Kč anebo čtyřiadvacet splátek po 250 Kč měsíčně. Základní sada je rozšiřitelná o další elementy jako například kamera nebo siréna, popřípadě můžete pořídit další dveřní, okenní nebo senzory pohybu. Instalace je snadná, vrtání do zdi lze obejít úplně a pohybové senzory prostě přilepit.

Klepněte pro větší obrázek
Pevná nastaví ouško. Nebo raději vsadíte na senzory a čidla? (obr.: o2.cz)

Další alternativou je spojení pevné linky (telefonní přípojky) a samotného aparátu, který disponuje funkcí sledování zvuku. V praxi to znamená, že zavolá na vybrané telefonní číslo, kdykoliv se v jeho okolí ozve silnější zvuk v době, kdy má být doma ticho. A vy tak uslyšíte, co se ve vašem příbytku děje. Pokud pevnou používáte, tuhle funkci zvládá například Gigaset C610 za 1 395 Kč.

Klepněte pro větší obrázek
Svůj dům můžete mít díky iPhonu či smartphonu s Androidem neustále pod dohledem (obr.: o2.cz)

A konečně něco pro chataře a chalupáře, zatímco jim sezóna končí, vykradačům začíná. Opět je lepší problémům předcházet než je řešit nainstalováním alarmu, například iGET Security M2B (cena okolo 3 000 Kč). Šikovná krabička vás bude informovat vždy, když zaregistruje nedovolené vniknutí do chráněného objektu. Pokud zapomenete alarm aktivovat při odjezdu z chaty či chalupy, stačí jej vzdáleně zapnout pomocí chytrého telefonu.

Klepněte pro větší obrázek
Zazimované chaty lákají zloděje jako vosy sladké, se zabezpečovacím zařízením jim zatnete tipec (obr. o2.cz)

O nevítané návštěvě zloděje se dozvíte ihned. Alarm vám zavolá na předem zadané telefonní číslo, na které zašle pro jistotu i SMS. Přímo v objektu se pak rozezvučí poplašná siréna. Alarmy mají také další funkce, jako například pohybová čidla, dveřní čidla nebo snímače kouře a plynu. K odrazení zloděje slouží simulace pohybu v objektu (například rozsvícení světel), kterou lze ovládat na dálku.

Klepněte pro větší obrázek
Pro radu za mobilmaniaky si může přijít každý. Mějte na paměti, že vaše požadavky je třeba co nejpřesnějsi specifikovat (obr. forum.mobilmania.cz)

Do alarmu budete potřebovat SIM kartu s vhodným tarifem dle vašich potřeb. Vhodné jsou tzv. M2M tarify (Machine to Machine) nebo jiný zpravidla nízký tarif či předplacená karta. Jaký vybrat, tak aby to zbytečně moc nestálo, nemusí být zrovna snadné, v případě potřeby takové SIM můžete položit dotaz místním mobilmaniakům na fóru.

Tak či onak investice do alarmu se vyplatí, uvážíme-li, že každý rok zloději navštíví bezmála pět tisíc chalup a chat a škody přesahují 87 milionů korun. Jedno mají ale společné, šance na jejich dopadení jsou mizivé.

Témata článku: iGet, Operátoři, O2, Hospodaření a finance, Bezpečnost, iGet

7 komentářů

Nejnovější komentáře

  • halabalaluza 10. 11. 2014 20:47:05
    Moje milé O2, toto je trapná inzerce. Chápu, že nyní, když jste ta...
  • Ipanema 10. 11. 2014 14:41:31
    Už jsem to zde psal 2x a napíšu to potřetí. Stejně tak jako každý měsíc...
  • Mirek 9 10. 11. 2014 11:40:40
    90% zlodějů má GSM a podobné rušičky, takže bez problémů takový alarm...
Určitě si přečtěte

Češi se učí nakupovat mobilem, pomalu dohánějí Evropu

Češi se učí nakupovat mobilem, pomalu dohánějí Evropu

14.  4.  2017 | Pavlovič Radek, E15.cz | 6

Dítě s paušálem může být neřízená střela, za dluhy odpovídají rodiče

Dítě s paušálem může být neřízená střela, za dluhy odpovídají rodiče

** Raději pořiďte dítěti předplacenou kartu, nebo nastavte limity útraty ** Ušetříte si infarkt až zjistíte, že potomek probendil balík ** ČTÚ řešil případ, kdy operátor vymáhal po dítěti dluh 60 tisíc

13.  4.  2017 | Pospíšil Aleš | 34

E-shopy po konci intervencí: Zlevníme, ale až vyprázdníme sklady

E-shopy po konci intervencí: Zlevníme, ale až vyprázdníme sklady

12.  4.  2017 | E15.cz , Lazarevič Arsen | 14

Datové jaro pokračuje. Který operátor přifoukne FUP limity příště?

Datové jaro pokračuje. Který operátor přifoukne FUP limity příště?

** Začátkem roku šéf ČTÚ předpověděl datové jaro. Teď je tu! ** T-Mobile první zvedl FUP limity, další budou následovat ** O2 pouští virtuály do LTE a „bič na operátory“ pluje parlamentem

9.  4.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34