Samsung E720: já s MP3 jdu jako ptáček (test)

Samsung vzal proslavený design véčka E700, bohatou výbavu výsuvného modelu D500 a stvořil model E720. Funkcemi nabité véčko má dva barevné displeje, megapixelový fotoaparát, Bluetooth, obří pamětí a přehrávač MP3.
Samsung E720: já s MP3 jdu jako ptáček (test)

Rychlé odkazy

 parametry telefonu v katalogu mobilů 
 
• fotogalerie se všemi obrázky
 •
nerozdělená recenze v textové verzi

Klíčové funkce

 • vnitřní displej s rozlišením 176 × 220 bodů a 262 tisíci barvami
 • vnější OLED displej schopný zobrazit 65 tisíc barev
 • megapixelový fotoaparát s možností natáčet video
 • MP3 přehrávač s ovládacími tlačítky na předním krytu
 • Bluetooth

Hlavní nedostatky

 • chybí vyzváněcí profily
 • nemá slot pro paměťové karty
 • chybí infraport


Když Samsung v září roku 2003 představil mobilní telefon E700, vysloužil si za jeho povedený design slova chvály jak ze strany odborné veřejnosti, tak ze strany zákazníků, kteří si telefon kupují dodnes. Není se čemu divit, atraktivní véčko bez antény láká a okouzlený zákazník tak lehce přehlédne nedostatky ve výbavě či ovládání.

 
Samsung E700

Přesuňme se do současnosti a pohleďme na nejnovější model D500. Je to velmi dobře vybavený mobil s vysouvací konstrukcí, který má špičkový displej, megapixelový fotoaparát a Bluetooth, a také dobře vypadá. Vsadil tentokrát na černou barvu, odstraněny byly i mnohé neduhy v ovládání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung D500

Spojíme-li to nejlepší z obou výše zmíněných telefonů dohromady, dostaneme nový Samsung E720. Elegantní telefon véčkové konstrukce je vybaven dvěma barevnými displeji, megapixelovým fotoaparátem i Bluetooth. Má také integrovaný MP3 přehrávač, který je možné ovládat vyhrazenými tlačítky na předním krytu. Modrou barvu modelu E700 sice nahradila fádní šeď, ale i přesto to telefonu velice sluší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Samsung E720

Dobře vyšlapaná cesta

Samsung E720 pokračuje v designovém směru výchozího modelu E700. Modrostříbrné véčko bez antény, které zdobí ostré hrany a kvalitní OLED displej na předním krytu, se vám jistě vybavuje. Design byl nadčasový, proto Samsung neudělal velkou chybu, když se jím inspiroval.

Nevšední a originální modrou barvu, podle které E700 každý poznal, nahradila antracitová, tedy tmavě šedá barva. Spolu s kovově stříbrnými rámy telefon působí velmi sladěně a „industriálně“ – jasně dává najevo, že to není žádná hračka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Designem si telefon získá mnoho příznivců

Na předním krytu telefonu nejvíce zaujme stále zářící malý displej ohraničený masivním stříbrným rámečkem. V horní části rámečku je zasazena čočka fotoaparátu doplněna z obou stran osvětlovací diodou, ve spodní najdeme vyryté logo výrobce a trojici tlačítek pro ovládání MP3 přehrávače. Zbytek horního krytu je vyroben z antracitového krytu; povrch je matný a nejsou na něm vidět žádné otisky prstů. Okraje tvoří temně stříbrný pás.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Detaily předního krytu

Přední strana je v oblasti kloubu výrazně zaoblena. Kloub je příkladně pevný a nevykazuje vůli ani v otevřeném, ani v zavřeném stavu. Pohyb při otevírání je naprosto plynulý a horní část do krajních poloh lehce zapadne sama. Díky zvýrazněným drážkám mezi oběma částmi telefonu je rozevírání snadné i jednou rukou. Telefon je poměrně malý, o čemž nejlépe vypovídají rozměry 91 × 45 × 23 mm. Také hmotnost 90 g patří k běžnému průměru u véčkových mobilů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Horní hrana je zhora zaoblená • kloub je příkladně pevný • porovnání rozměrů

Boční partie telefonu jsou temně stříbrné. Na pravém boku najdeme podlouhlé tlačítko pro aktivaci fotoaparátu, na druhé straně klasické kolébkové tlačítko pro zesilování a krytkou chráněný konektor pro připojení sluchátek. O krytku se nemusíte bát, je připevněna dvěma pryžovými pásky k telefonu. Konektor bohužel není klasický jack, což by u mobilu s MP3 přehrávačem bylo velkým přínosem, ale atypický konektor Samsungu vzdáleně připomínající miniUSB. Na spodní hraně je klasický systémový konektor; opět chráněný krytkou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Detaily prvků na bocích telefonu

Zadní kryt je součástí akumulátoru a je vyveden opět v antracitovém odstínu. Zdobí ho plastické logo výrobce a internetová adresa www.samsungmobile.com. V horní části pak nelze přehlédnout očko pro přichycení šňůrky. Baterie by měla vydržet až 330 minut hovoru nebo 200 hodin v pohotovosti. V praxi jsme tyto hodnoty zatím nemohli ověřit, při intenzivním testování jsem nabíjel dokonce dvakrát za den. Dodávaná nabíječka je vybavena diodou signalizující stav nabíjení akumulátoru.

Klepněte pro větší obrázek Zezadu je telefon nudný

Vítejte ve Star Treku

Vnitřní část telefonu na mě zapůsobila futuristickým dojmem, hlavně díky klávesnici a netradičně tvarované hlavní navigační klávese. Ta má tlačítka pro čtyři směry a uprostřed potvrzovací tlačítko, které skutečně potvrzuje volbu. Ještě by mohl Samsung dopilovat takovou maličkost, aby v běžném, pohotovostním režimu vyvolal střed nabídku a ne wapový prohlížeč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klávesnice s futuristickým designem je velmi pohodlná

Zbytek klávesnice tvoří tři sloupce. Vedle navigační klávesy začínají kontextovými tlačítky ty krajní. Pokračují klávesy se sluchátky pro ovládání hovorů (symboly jsou netradičně bílé) a numerickými tlačítky. Prostřední sloupec je oddělen tenkými předěly a numerická tlačítka doplňuje v horní části korekční klávesa C.

Všechny klávesy jsou v antracitovém odstínu. Hlavní ovládací klávesa je orámována tenkým chromovým rámečkem. Stejně se lesknou také přechody jednotlivých řad kláves a potvrzovací tlačítko.

Klávesnice je velmi pohodlná a patří k těm nejlepším z těch, které se mi zatím dostaly pod ruku. Tlačítka jsou příjemně velká, přechody mezi tlačítky dostatečně výrazné. Zdvih je velmi nízký, ale stisk je díky výraznému cvaknutí jistý. Charakteristické cvakání by však mohlo někomu vadit. Podsvícení klávesnice je bílé, dostatečně silné a po celé klávesnici rovnoměrné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Podsvícení klávesnice

Ať barvy hrají

V oblasti displejů patří Samsung ke špičce. Hlavní displej modelu E720 zobrazí až 262 tisíc barev při rozlišení 176 × 220. Obraz je jako malovaný, displej by ale mohl být větší, místa je kolem dostatek. Displej modelu D500 má větší rozměry. Závažnější problémy jsem neměl ani při čtení za svitu slunce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej je špičkový

Nešetřilo se ani na vnějším displeji. Ten je vyroben technologií OLED a dokáže zobrazit až 65 tisíc barev. Je rozdělen na dvě části – horní řádek s digitálními hodinami a stavovými ikonami a grafickou část s rozlišením 96 ×96 bodů. Horní řádek displeje září pořád, tyrkysově modrou barvou. S ohledem na technologii to neznamená žádné větší energetické ztráty.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  
Na přímém světle je displej hůře čitelný • zobrazení hodin při zavření telefonu • takto displej září stále

Nad zobrazením vnějšího displeje se pozastavím. Při příchozím volání uvidíte na displeji fotografii volaného a jeho jméno a číslo. Při příchozí zprávě se ukáže obrázek na grafickém displeji, který posléze zmizí a o zmeškané zprávě vás informuje malá ikona ve stále svítícím modrém obdélníčku. Neplatí to však u zmeškaných hovorů. Zde grafický obrázek zmizí a ikona se již neobjeví. Pomocí vnějšího displeje je také možné fotografovat autoportréty.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Upozornění na vnějším displeji


V druhé kapitole se podíváme na prostředí telefonu, projdeme si funkce pro telefonování a práci se zprávami

Témata článku: Samsung, Recenze, Test, Motorola V635, Nokia 7270, Samsung D500, Samsung E700

170 komentářů

Nejnovější komentáře

 • tomáš 8. 1. 2008 16:12:43
  já bych šel do d500 ale podívej se na samsung sgh e250 má pamětovky a...
 • Jardik 28. 10. 2007 1:07:33
  musis si koupiti usb kabel!!tak to vydim ja:-P
 • a 28. 4. 2007 19:40:07
  Jsi lama tlusťochu !
Určitě si přečtěte

Garmin Fenix 5: vyzkoušeli jsme nejnabušenější chytré hodinky. Včetně velkých 5X a malých 5S

Garmin Fenix 5: vyzkoušeli jsme nejnabušenější chytré hodinky. Včetně velkých 5X a malých 5S

** Chytré hodinky Fenix 5 jsou letošním top modelem Garminu ** Nabízí se ve třech verzích a nabídnou pokročilé možnosti měření sportovních aktivit ** Změří i kroky, spánek, tep a kamarádí se s telefony

24.  5.  2017 | Polesný David | 14

LG G6: vydařený návrat na vrchol [recenze]

LG G6: vydařený návrat na vrchol [recenze]

** LG G6 jako jediný telefon na světě podporuje Dolby Vision i HDR 10 ** Na rozdíl od svých konkurentů využívá starší Snapdragon 821 ** Evropská verze nemá bezdrátové dobíjení ani převodník Quad DAC

21.  5.  2017 | Měchura Milan | 31

Lenovo Phab 2 Plus: skorotablet se dvěma hlavními fotoaparáty [recenze]

Lenovo Phab 2 Plus: skorotablet se dvěma hlavními fotoaparáty [recenze]

** Úhlopříčkou displeje 6,4" už se pomalu může řadit mezi tablety ** Devízou bude velká baterie a dvojice hlavních fotoaparátů ** Díky jeho velikosti je ale otázkou, zda si ho vůbec někdo koupí

18.  5.  2017 | Vrbacký Jakub | 4

Honor 8 Pro: povedený výlet mezi nejlepší [recenze]

Honor 8 Pro: povedený výlet mezi nejlepší [recenze]

** Skvěle odladěný hardware i software ** Spousta výkonu kdykoliv k dispozici ** Nejdražší Honor všech dob, pořád ale s rozumnou cenovkou

14.  5.  2017 | Herodek Martin | 16

Huawei P10: zralé čínské jablko – jen se zakousnout [recenze]

Huawei P10: zralé čínské jablko – jen se zakousnout [recenze]

** Nový vlajkový model Huawei neskrývá silnou designovou inspiraci ** Má dost výkonu i výborný fotoaparát ** Patří mezi cenově dostupnější top smartphony

12.  5.  2017 | Láska Jan | 15

Sony Xperia XA1: na půli cesty k bezchybnosti [recenze]

Sony Xperia XA1: na půli cesty k bezchybnosti [recenze]

** Poctivá střední třída se slušným výkonem a tenkými krajnicemi ** Největším překvapením je baterie, zklamáním naopak foťák ** Pochvalu Sony zaslouží za rozumně nastavenou cenovku

7.  5.  2017 | Miksa Martin | 28

Nubia N1 Lite: Dobrý základ, na kterém lze stavět [recenze]

Nubia N1 Lite: Dobrý základ, na kterém lze stavět [recenze]

** Proti šedé nudě bojuje méně obvyklou barevnou kombinací ** Sází na dobrou čtečku otisků prstů a trojici slotů na karty ** Chybí výraznější prvek, který by telefon odlišil od konkurence

5.  5.  2017 | Herodek Martin | 8

Xiaomi Redmi Note 4: konkurenti ho budou nenávidět [recenze]

Xiaomi Redmi Note 4: konkurenti ho budou nenávidět [recenze]

** Globální verze Redmi Note 4 podporuje všechna důležitá LTE pásma ** Procesor od MediaTeku střídá konkurent od Qualcommu ** Jednou z jeho hlavních výhod je i velmi štědrá 4 100mAh baterie

25.  4.  2017 | Měchura Milan | 19