Sony Ericsson T200: vskutku dobré! (test)

Sony Ericsson T200 je prvním ryzím mobilem této značky, který by už neměl mít kořeny ani v jedné bývalé divizi. Jak se ale zdá, T200 je ve všech směrech starý známý Ericsson. Ale co, důležité je, že se nám líbí.
Kapitoly článku

Těsně po uvedení Ericssonu R600 začal český Sony Ericsson prodávat model T200, který je R600 velmi podobný. Je však lépe funkčně vybavený a má kvalitnější klávesnici. Jak to tak vypadá, model R600 to má spočítané.

Tip: Přečtěte si recenzi mobilu R600!

 
Z jednoho a druhého rohu

Nechme ale stranou podivuhodnou prodejní strategii Sony Ericssonu. Teď tu máme nový model T200, první mobil představený po spojení mobilních divizí Sony a Ericssonu. Z funkční výbavy je jasné, že jde o mobil pro běžné uživatele, pro které je nejdůležitější nízká cena. Po modelu R600, jehož dny jsou už nyní sečteny, to je funkčně nejníže položený model.


Telefon je poměrně malý

Ericsson nebo Sony Ericsson?

Už na první pohled je patrné, že mobil má podstatně více charakteristických vzhledových prvků převzatých ze starších Ericssonů než z mobilů Sony, ačkoliv by každý očekával přesný opak - Sony se postará o vzhled, Ericsson o vnitřnosti, menu a funkce. Design je tedy typicky švédský, i když jsou zde patrné líbivé asijské tvary. Z Ericssonu však zůstalo i ovládání - kurzorová klávesa jako na modelech R600 či T65s, klávesy Yes a No, které provází Ericsson snad od nepaměti či tlačítko C pro korekci textu či modré kontextové wapové tlačítko, které má T65s. Zkrátka T200 svůj rodokmen nezapře. Každý kdo čekal převratnou originalitu, bude asi zklamán; na druhou stranu, co je hezké, nemusí být originální - a mně se T200 líbí všemi deseti (no, možná devíti).

 
Není ani nijak zvlášť tlustý

Materiál, z něhož je T200 vyroben, se velmi podobá tomu, jaký je použit u T68i - tvrdý plast, který je na povrchu lehce sametový a velmi příjemný na dotyk. Zadní strana mobilu je zcela bílá, přední pak světle modrá. Baterie se schovává pod krytem, který zatím nijak nevrže; mobil je pevný i ve zkrutu. Konstrukce mobilu je stejně jako u starších modelů kvalitní, za což si zaslouží nová značka jednoznačně pochvalu.


Materiál zad hodně připomíná Sony Ericsson T68i

Ti, kdo rádi nosí mobil na šňůrce, ocení malé poutko, které měl již R600. Na zadní straně nechybí konektor pro externí anténu, datový konektor a konektor pro nabíječku, který je standardně „ericssonní“. I nabíječka je stejná; když jsem zkoušel nabíjet T200 nabíječkou z T39m, mobil ani nehlesl a začal se nacpávat energií. T200 jednoduše je v jádru jasný Ericsson, ze Sony tu nenajdete ani matičku.


Přímo z čela

Děcka, tlačítka jsou boží!

Zdá se, že výrobce vyslyšel naše nářky na nepříliš kvalitní kvalitní klávesnicí u modelů T65 a R600 a doslova nás překvapil povedenými tlačítky z tvrdého plastu. Menu se tak dá velmi dobře ovládát, psaní textovek je oproti většině starších mobilů Ericsson velmi pohodlné. Tlačítka jsou sice docela malá, mají ale optimální zdvih a tuhost. Narozdíl od R600 nemám sebemenší problém ovládat menu pomocí kurzorové klávesy. Klávesnice opravdu stojí za to.

 
Tlačítka jsou vystouplá, při psaní jsou ale perfektní

Kromě klávesnice najdete na boku ještě dvě tlačítka (resp. dvojtlačítko) pro úpravu hlasitosti hovoru, kterými zároveň v pohotovostním stavu můžete vypsat informace o mobilu - datum, aktuální profil, nastavený budíček a přítomnost GPRS v síti. Chybí ale zbývající doba hovoru a pohotovostní doba. Dvojtlačítko lze také využít pro rychlé psaní SMS, což u R600 nebylo možné. Všechny tyto funkce jsou ale příznivcům mobilů Ericsson dobře známé, není tedy nutné je extra rozebírat.


Už jsem měl strach, že Sony Ericsson vzdává konektory pro externí antény


Úplně nová baterie pro úplné nový mobil

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Recenze, Smartphony, Test, Ericsson T65, Sony Ericsson T200, Sony Ericsson T68i

108 komentářů

Nejnovější komentáře

  • _ 11. 11. 2003 21:21:02
    Mrknete na www.mobilnakasi.szm.sk
  • T200_user 23. 6. 2003 20:19:57

    Příště zkus hledat,nemusíš chodit daleko:...

  • Martin Kohajda 26. 5. 2003 13:18:56
    Mohal ba som vas niekoho poprosit,chcel by som manual(navod na pouzitie) k...
Určitě si přečtěte

Týden mobilně 381: Jak vybrat bluetoothová sluchátka a konec roamingu

Týden mobilně 381: Jak vybrat bluetoothová sluchátka a konec roamingu

** Jak dobře vybrat bluetoothová sluchátka nebo reproduktor ** Už za necelé dva měsíce končí v Evropě roaming ** Sledujte tradiční Týden mobilně

Včera | Holčík Tomáš, Kůžel Filip, Puk Jaromír | 8

Vodafone má exkluzivitu na LG G6. Levněji ji neseženete [ceník]

Vodafone má exkluzivitu na LG G6. Levněji ji neseženete [ceník]

** Už v dubnu přibyl v nabídce operátora Samsung Galaxy S8 ** Až 2 500 Kč slevil Vodafone u všech paměťových verzí iPhonu SE ** Kdo upíše duši, ten získá slevu na telefon ve výši 2 000 Kč

29.  4.  2017 | Pospíšil Aleš | 8

Honor 8 Pro zahájil svou českou cestu. Je krásný, ale příliš drahý

Honor 8 Pro zahájil svou českou cestu. Je krásný, ale příliš drahý

** Na začátku května jde do prodeje nový vlajkový model čínského Honoru ** Zařízení má prvotřídní výbavu i design ** Na poměry značky ale zaskočí možná až příliš odvážná cena

27.  4.  2017 | Láska Jan | 62

Xiaomi Redmi Note 4: konkurenti ho budou nenávidět [recenze]

Xiaomi Redmi Note 4: konkurenti ho budou nenávidět [recenze]

** Globální verze Redmi Note 4 podporuje všechna důležitá LTE pásma ** Procesor od MediaTeku střídá konkurent od Qualcommu ** Jednou z jeho hlavních výhod je i velmi štědrá 4 100mAh baterie

25.  4.  2017 | Měchura Milan | 19

Testujeme Sony Xperia XA1: jaká je střední třída bez bočních rámečků?

Testujeme Sony Xperia XA1: jaká je střední třída bez bočních rámečků?

25.  4.  2017 | Holčík Tomáš, Kůžel Filip, Láska Jan | 7