Co bude hýbat světem smartphonů v roce 2015

James Atkins je hlavou marketingu ve společnosti Kazam a ve své úvaze předpovídá trendy, které budou hýbat světem chytrých telefonů v roce 2015.

Technická pauza?
„Dnešní smartphony jsou přehlídkou technologií, ale otázkou je, jestli jsou lidé ještě schopní využít všech možností. Opravdu vede cesta přes nekončící přidávání dalších a dalších funkcí? Už v roce 2015 bych rád viděl značky investovat do služeb. Ať už to bude delší záruka, nebo prostě přívětivější péče o zákazníka.”

Kdo opravdu nosí nositelnosti?
Myšlenka nositelné elektroniky je velmi silná a zvláště ve zdravotnictví vidím neocenitelný přínos. Ve spotřebitelské oblasti však narážíme na vysokou cenu, kvůli které se nositelnosti staly hračkou pro úzkou skupinu geeků. Studie PWC také ukázala, že méně než polovina majitelů nosí své zařízení každý den. Nepochybuji o tom, že v nositelnostech je budoucnost, ale technologie potřebují doladit a výstupy musí být hmatatelnější. Až pak se nositelnosti dostanou do mainstreamu.“

Pád velkých hráčů?
„Trh s mobilními telefony čelí velkému přerodu. Velké značky současnosti/minulosti ztrácí krok, tempo nové doby budou udávat dynamické start-upy. Jen se podívejte na Nokii nebo BlackBerry. V roce 2015 tento trend ještě zesílí a zavedené značky budou ztrácet tržní podíl. Co z toho plyne pro spotřebitele? Myslím, že samé výhody: větší výběr, vyšší kvalita a nižší ceny.“

Klepněte pro větší obrázek 
James Atkins, Kazam CMO

Komentář autora článku

Technická pauza? Bojím se, že spíše než předpověď je to jen zbožné přání. Ale třeba se opravdu dočkáme a třeba to opravdu bude už v příštím roce. Chcete důkaz, že úsloví „všeho moc škodí“ platí i pro smartphony? Pusťte si video, ve kterém levný a čistý Android překonává drahý, funkcemi a aplikacemi zavalený „superphone“ slovutné značky.

Tím se elegantně dostávám k pádu velkých hráčů. Tento trend vidíme v ekonomických výsledcích už letos a nevidím důvod, proč by se měl zastavit, v tomto bodě tedy s Jamesem Atkinsem plně souhlasím.

A nakonec nositelnosti, které nikdo nenosí. Je to trochu přehnané tvrzení a pro každou technologii či nový druh elektroniky je přirozené, že na začátku musí najít svoji cestu. Je pravda, že je obtížné každý den myslet na navléknutí náramku nebo dobití hodinek. Přesto sledování fyzické aktivity a zdravotního stavu považuji za trend, který ještě zdaleka nedosáhnul vrcholu.

Myslím, že problém do značné míry vyřeší integrace samostatných nositelností do smartphonů, které už… nosíme. Umí to Lumie, iPhony, LG, HTC se dalo dohromady s Fitbitem a Google představil aplikaci, která umožní sledovat fyzickou aktivitu uživatele prostřednictvím každého lepšího Androidu. Telefony možná nikdy nebudou umět změřit tolik parametrů jako náramek připoutaný k zápěstí, ale naučí se dostatek funkcí dostatečně dobře, aby to lidem stačilo. Myslím, že to bude podobné jako s foťákem v mobilu a zrcadlovkou…

Témata článku: Kazam, Technologie, Nositelnosti, Android Wear

15 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Tomas Vybíral 12. 12. 2014 12:22:05
    Ja myslím že příští rok by snad už mohli přiletět první vlaštovky s...
  • Martin Novotný 9. 12. 2014 17:26:50
    Hlavne cena, jinak se nic nepohne, neni duvod....
  • zener 9. 12. 2014 14:49:09
    Tři roky vlastním HTC Sensation XL s flashnutým (čistým) androidem 4.2....
Určitě si přečtěte

Chytrá auta od Googlu míří mezi lidi. Co Tesla a další?

Chytrá auta od Googlu míří mezi lidi. Co Tesla a další?

** Waymo v Arizoně spouští veřejné testování svých autonomních vozů ** Dočkají je stovky zájemců z Phoenixu ** Co vlastně brání masovému nasazení?

Včera | Polesný David, Čížek Jakub

Na co si dát pozor při výběru Bluetooth sluchátek a reproduktorů

Na co si dát pozor při výběru Bluetooth sluchátek a reproduktorů

** Sluchátka s AAC hledáte, když máte v kapse Apple iPhone ** AptX chcete, když máte Android s čipsetem od Qualcommu ** Obejdete se i bez těchto zaklínadel moderní doby?

Včera | Kůžel Filip, Puk Jaromír | 34

Jak funguje Apple Liam. Robot, který recykluje staré iPhony

Jak funguje Apple Liam. Robot, který recykluje staré iPhony

28.  4.  2017 | Kůžel Filip, Javůrek Karel | 3

Galaxy S8 prý má nejlepší displej na světě. Podívali jsme se mu na zub

Galaxy S8 prý má nejlepší displej na světě. Podívali jsme se mu na zub

** DisplayMate tvrdí, že Galaxy S8 má nejlepší displej současnosti. ** Prohnali jsme ho optickou sondou a máme k tomu také co říct. ** Jak je to s domovským tlačítkem a jeho citlivostí na sílu doteku?

23.  4.  2017 | Kůžel Filip, Michlovský Jakub | 51

Cukrovka je výzvou pro technologické společnosti, bojovat proti ní chce i Apple

Cukrovka je výzvou pro technologické společnosti, bojovat proti ní chce i Apple

** Cukrovka, je chronické onemocnění, které trápí stále více lidí. ** Cílem léčby je snaha o plnohodnotný život pacienta. ** Apple pracuje na vlastním řešení pro diabetiky.

22.  4.  2017 | E15.cz , Tomeš Michal | 2