Co instalovat do hladového iPadu, iPhonu nebo Kindlu

Z produkce Mladé fronty doporučujeme mobilní aplikace a obsah pro telefony iPhone, tablety iPad a čtečky elektronických knih Kindle.

Našli jste pod stromečkem iPhone, iPad či přehrávač iPod Touch? Nebo čtečku Kindle? Nepřehlédněte šikovné aplikace vydavatelství Mladá fronta. Na displej mobilních zařízení s nimi dostanete weby a časopisy, uvaříte něco dobrého a třeba ještě shodíte nějaké to kilo.

E15.cz: ekonomické zprávy

Aplikace E15.cz pro iPad nebo pro iPhone nabízí zdarma pohodlný a rychlý přístup k ekonomickému zpravodajství a dalšímu obsahu webu E15.cz.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Velký displej tabletů je pro čtení zpráv ideální

Při spuštění aplikace se na iPadu zobrazují hlavní zprávy, pro lepší orientaci lze využít rubriky. Těch je celkem deset: domácí zpravodajství, zprávy ze zahraničí, byznys, burzy a trhy, E-svět, auto-moto, názory, osobní finance, kultura a reklama a média. Články můžete sdílet s přáteli prostřednictvím Facebooku nebo e-mailem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zpravodajství E15.cz na displeji mobilního telefonu Apple iPhone

Články E15.cz můžete zdarma dostávat také přímo do čtečky elektronických knih Amazon Kindle. Přihlaste si odběr na adrese www.e15.cz/kindle.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej čtečky Kindle je sice jen černobílý, zobrazení na elektronickém displeji má ale nejblíž ke klasické knize nebo novinovému papíru

Recepty.cz: vaříme s iPadem

Recepty.cz pro iPad přinášejí zdarma kuchařku s více než 22 tisíci recepty roztříděnými podle surovin, příležitostí, náročnosti přípravy a dalších kritérii. U receptů najdete fotografie i videa.

Aplikace přijde vhod všem, kterým při vaření nebo tvorbě nákupních seznamů dochází inspirace. Dá se propojit s účtem na webu Recepty.cz a nákupní seznamy stahovat i do aplikace pro iPhone (zdarma). Seznamy lze případně poslat i prostřednictvím SMS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dvacet dva tisíc receptů se nevejde do žádné papírové kuchařky. Navíc neustále přibývají další

Recepty můžete vyhledávat podle doma dostupných surovin nebo lze využít chytrého průvodce. Tomu stačí říct, kolik máte času na přípravu, zda chystáte snídani, oběd či večeři a jestli se cítíte na přípravu něčeho náročnějšího. Můžete také preferovat konkrétní suroviny a typ jídla, který chcete vařit.

Klepněte pro větší obrázek 
V aplikaci pro tablet iPad připravíte nákupní seznam, který pak objevíte v kapesním iPhonu

Recepty je možné zobrazovat po jednotlivých krocích a lze nastavit i časové upozornění na konec přípravy. Vybrané recepty je možné uložit mezi oblíbené.

Fitweb.cz

Aplikace pro iPhone (zdarma) je svázaná se stejnojmenným webem a lze s ní sledovat energetické příjmy a výdaje. Pomůže vám v dosažení vašich cílů, ať už hubnete, přibíráte či si chcete udržet svoji hmotnost.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hubnutí bez kontroly je obtížné. Kromě statistických informací v aplikaci Fitweb pomohou při hlídání motivace i známí, tzv. fitparťáci

Aplikace umožní evidovat snědené potraviny a jejich energetické hodnoty, zapisují se do ní také nejrůznější aktivity. Výsledkem je rozdíl – denní energetická bilance. Své cíle i pokroky můžete rovněž sdílet s přáteli.

VTM.cz pro čtečky elektronických knih

Na stránce vtm.cz/ebooky si můžete zdarma předplatit nebo stahovat týdenní vydání s články vědecko-technického webu VTM.cz. Přihlaste si pravidelné zasílání týdeníku, nebo si na stránce stáhněte jednotlivé soubory.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Každý týden vydáváme souhrn zajímavých článků z oblastí vědy a techniky

Abyste nemuseli stahovat čísla jednotlivě, připravili jsme celý letošní ročník v jednom souboru. Podrobnosti najdete v tomto článku.

Časopisy v kiosku

Apple iPad obsahuje takzvaný Kiosek, ve kterém si lze koupit nebo i předplatit digitální časopisy. Mladá fronta pro něj připravuje tituly Computer, ForMen, F.O.O.D, DIGIfoto, Sluníčko a Lidé a Země.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Díváte se na budoucnost časopisů

Tyto časopisy jsou připravovány ve speciálním multimediálním a interaktivním formátu. Nejedná se o prosté kopie tištěného vydání, jak často bývá zvykem.

Knihy do iPadu je možné kupovat prostřednictvím aplikace Kniha.cz.

Témata článku: iPhone, iPad

34 komentářů

Nejnovější komentáře

  • radim.strnad 26. 12. 2011 21:46:46
    taky vlastním jiný tablet (Asus EEE Pad Transformer) s Androidem a...
  • Poltergeist 25. 12. 2011 0:27:50
    vod vás asi už nic, protože krachujete a já si myslím že lví podíl na tom...
Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tabletů, které udělají největší radost pod stromečkem

Vybrali jsme 11 tabletů, které udělají největší radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 11 nejlepších napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících

29.  11.  2016 | Láska Jan | 22

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

** První telefon od Apple se dvěma čočkami ** Odstranění 3,5mm jacku zatím bolí a ne málo ** Zvýšená odolnost a dvojice reproduktorů byla nutná evoluce

9.  11.  2016 | Michlovský Jakub | 70