Coca-Cola vyzkoušela telefonní budky na víčka. Sklízí smíšené ohlasy

Tříminutový mezinárodní hovor za víčko od lahve - přesně takovou možnost dala Coca-Cola zaměstnancům pracovních táborů v Dubaji. Za nápad ale nesklidila jen pochvalu.
Coca-Cola rozmístil v několika pracovních táborech v Dubaji a okolí speciální telefonní automaty. Jejich obyvatelé, nízko placení pracovníci převážně z jižní Asie, mohli víčka od zakoupené Coca-Coly použít na krátké telefonáty domů.

Měsíční experiment, který se součástí světové kampaně Hello Happiness, trval od 21. dubna do 21. května. Telefony byly v provozu deset hodin denně a lidé, kteří je vyzkoušeli, celkem provolali 134 484 minut.

Klepněte pro větší obrázek 
Autor: CC BY-SA 2.0: Marion Doss

Podle videa, které kampaň doprovází si jinak zahraniční dělníci mohou telefonování domů stěží dovolit. Zatímco průměrná mzda činí šest dolarů za den, cena za minutu mezinárodního hovoru se pohybuje okolo 0,91 dolarů. „Iniciativa Hello Happiness vzdává hold těžké práci těchto lidí a slouží jako gesto dobré vůle,“ řekl místnímu listu The National mluvčí Coca-Coly.

Video už ale nedodává, že ani lahev Coca-Coly není na poměry zahraničních dělníků v Dubaji dostupnou záležitostí, prodává se totiž za 0,54 dolarů. Šot už na YouTube shlédlo přes 1,8 milionu lidí a někteří projekt nepovažují za šlechetný čin, ale za nevhodnou reklamní kampaň zneužívající neutěšené situace v pracovních táborech.

 

Coca-Cola kritiku odmítá. Reakce na kampaň na Facebooku, Twitteru a YouTube byla prý v 95 procentech případů pozitivní. Marketingový šéf nápojové značky pro Blízký východ Tolga Cebe deníku Wall Street Journal před několika týdny řekl, že Coca-Cola v regionu obvykle testuje reklamní kampaně předtím, než je použije na vyspělejších trzích.

V rámci kampaně Hello Happiness Coca-Cola například nainstalovala herní automaty v Bangladéši, kde se za hru platí také víčky od nápojů. V Singapuru firma najala drony, které doručovaly plechovky s kolou na odlehlá staveniště.

Témata článku: Kuriozita

26 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Martin Böhm 3. 6. 2014 23:34:56
    Koupit petku, jedovatou sr*čku vylejt, použít víčko a trošku ušetřit na...
  • Jan Kadlčík 3. 6. 2014 20:44:27
    A jde jen o ta kovová víčka, nebo si zavoláme i my co pijeme z PETek? :-)....
  • Bigg.I 3. 6. 2014 20:06:05
    Kdyby to byla jakákoli víčka, tak to beru.... ale takhle "nutit" ty...
Určitě si přečtěte

Prasopes, nebo revoluce? Tenhle kryt iPhonu přidá Android!

Prasopes, nebo revoluce? Tenhle kryt iPhonu přidá Android!

** Projekt na Kickstarteru zvedl ze židle iPhonisty i fandy Androidu ** Esti Eye je smartphone v podobě krytu pro iPhone ** iOhone i Android si uchovají samostatnost, ale umí i spolupracovat

24.  3.  2017 | Kůžel Filip | 11

I váš telefon může mít obří displej. Co byste řekli na 10" za 3 000 Kč?

I váš telefon může mít obří displej. Co byste řekli na 10" za 3 000 Kč?

** Superscreen je tablet, který zrcadlí obsah z mobilu ** Získáte tak velký a kvalitní displej za malé peníze ** Funguje na Androudu a Apple iOS

21.  3.  2017 | Kůžel Filip | 7