Doporučili jste: Nejlepší kancelář pro mobil či tablet

Čtení a úpravy dokumentů, práce s tabulkami a prezentace, to vše lze zvládnout i na smartphonu či tabletu. Které aplikace doporučují přímo jejich úživatelé?

Abychom nabídli ty skutečně nejlepší kancelářské aplikace pro mobil nebo tablet, požádali jsme na diskusním fóru naše čtenáře, aby nám sdělili své zkušenosti i postřehy a doporučili ty nejlepší mobilní programy. Zatímco pozice nativních Office na Windows Phone či Documents To Go na Blackberry je v podstatě neotřesitelná, na systémech Android a Apple iOS je konkurence výrazně pestřejší.

Klepněte pro větší obrázek
Analog, nebo digitál? (obr.: Shutterstock)

Pod článkem je vypnutá diskuze. Váš názor nás zajímá, ale nechceme stejné téma řešit na dvou místech. Budeme rádi, když nám o vaší oblíbené aplikaci napíšete do diskuzního fóra.

To nejlepší pro Android

Pro platformu Android byly nejvíce na fóru doporučovány tři kancelářské balíčky. Kingsoft Office oproti svým konkurentům disponuje jednou nespornou výhodou – je zcela zdarma. Jak potvrzují jeho uživatelé, aplikace obsahuje mnoho užitečných a pokročilých funkcí pro práci s textem, tabulkami a dalšími. Čtenář s přezdívkou marek7878 si chválí také příjemné ovládání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kingsoft Office

Další rozšířenou (přestože placenou – 295 Kč) aplikací je OfficeSuite Pro, která je určena k prohlížení, úpravám i sdílení dokumentů Word, Excel a PowerPoint. Na fóru jej doporučil trepiel, jemuž vyhovuje práce se styly a možnost zobrazení formátovacích znaků. Na druhé straně aplikace našla na fóru i silné kritiky, jako je Chosearmando, podle nějž se jedná jen o nestabilní nouzové řešení, či čtenář Drahy, který negativně hodnotí především pomalost.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Office Suite Pro

Google i jablíčko

Quickoffice je také placená aplikace dostupná jak na Androidu, tak na iOS. Doporučení čtenářů se zde ale velice lišily. Zatímco již jednou citovaný Drahy považuje tuto aplikaci pro Android za tu nejlepší, protože splňuje jeho nároky na podporu českých znaků, rychlost, stabilitu a přiměřenou cenu, tak mikiqex QuickOffice na iOS silně nedoporučuje. Hovoří o problematickém přesunu dokumentů (ne přes iTunes či WiFi), pomalosti, absenci podpoře stylů či Dropboxu a dalších.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Quick Office

Nástroje pro Apple

Jednou z nejdůležitějších kancelářských sad pro iPad, iPhone či iPod touch je iWork. Samozřejmostí je zde práce s dokumenty applovými a od MS Office. Na fóru jej doporučil wolf9, přestože s výtkou, že není nejlevnější, ale patří podle něj k tomu nejlepšímu v rámci mobilní kanceláře.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
iWork

Notability není plnohodnotným kancelářským balíkem jako výše uvedené aplikace, ale dobře a lacině poslouží k vytváření poznámek, náčrtů grafů, výpočtů a grafických obrázků, ale především poslouží k práci s PDF, do kterého, jak píše diskutující s přezdívkou Chosearmando, lze různými způsoby doplňovat data. Chválí si také provázanost s cloudem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Notability

Trocha Symbianu závěrem

Abychom dali tip i na další operační systém, tak odkážeme na doporučení čtenáře Naecken, který na svém zařízení se Symbianem doporučuje Microsoft Apps. S tímto balíčkem lze pracovat s dokumenty Wordu, Excelu, PowerPointu, OneNote a dalšími. Plně lze vytvářet a upravovat novější formáty 2007 a 2010, ty starší se dají pouze číst. Výhodou aplikace je pochopitelně její bezplatnost.

Témata článku: Blackberry, Mobilní aplikace, Android, Windows, iPhone, Software pro mobily, iPad, Symbian, Apple iPhone 4GB

18 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jakub Palata 1. 7. 2013 21:59:27
    Na Lumii Office zdarma a nemůžu si stěžovat, nic jiného bych už ani...
  • Pavel Frébort 1. 7. 2013 21:52:34
    U mě vede iWork, hlavně Keynote na prezentace a pak Pages na dokumenty....
  • René Vicher 30. 6. 2013 20:19:27
    HTC - Polaris Office :) všechno v plné verzi a zadarmo :)
Určitě si přečtěte

Dotykové aplikace pro nejmenší. Kdy a jak, proč ano a proč raději ne?

Dotykové aplikace pro nejmenší. Kdy a jak, proč ano a proč raději ne?

** Setkání dítěte s tabletem či smartphonem je dnes nevyhnutelné ** Bliká barvami, hraje, reaguje, takže pozornost dítěte získá snadno ** Jak ale tablet využít pro rozvoj dítěte?

Dnes | Slussareff Michaela, Černá Zdeňka

WhatsApp prý ohrožuje svobodu slova. Konverzaci si mohou prohlížet třetí strany

WhatsApp prý ohrožuje svobodu slova. Konverzaci si mohou prohlížet třetí strany

** WhatsApp čelí kritice za přístupnost zpráv pro třetí strany ** Přitom WhatsApp prohlašuje, že jsou data chráněná šifrováním ** Problém nastává, když je jedna ze stran bez internetu

Dnes | E15.cz , Tomeš Michal | 22

Xiaomi Mi Mix: keramický obr posouvá hranice [recenze]

Xiaomi Mi Mix: keramický obr posouvá hranice [recenze]

** Minimální rámečky displeje dělají skvělý první dojem ** Výbavou patří k tomu nejlepšímu na trhu ** Skvělý celek kazí vysoká cena a absence LTE na 800 MHz

Dnes | Miksa Martin | 40

Týden mobilně 368: Že je draho, už ví i premiér

Týden mobilně 368: Že je draho, už ví i premiér

** Drahé české telekomunikace jsou tématem i v nejvyšší politice ** Představíme vám Liquid Z6 Plus, první český Acer s kusem kovu ** Na Mobilní pavlači proklepneme to nejzajímavější z minulého týdne

Včera | Kůžel Filip, Láska Jan | 42

SuperiPhone dostane nový senzor. Laser, který nám bude ohmatávat tvář [spekulace]

SuperiPhone dostane nový senzor. Laser, který nám bude ohmatávat tvář [spekulace]

** Zájem o rozšířenou realitu dříve potvrdil sám Tim Cook ** Analitici teď konkretizují nový hardware, který to Applu umožní ** „SuperiPhone“ prý dostane laserový senzor kombinovaný s infračerveným

20.  1.  2017 | Kůžel Filip