EasyJet testuje mobilní letenky. Cestující se odbaví do 10 sekund

EasyJet, druhý největší pravidelný dopravce na letišti Václava Havla, přichází z novinkou. Na letištích Londýn Stansted, Londýn Southend, Manchester, Edinburgh, Amsterdam a Nice začíná testovat mobilní letenky. Plánuje je postupně rozšířit do celé své sítě, dočkat se tak mají i cestující z Prahy.

Cestující se díky mobilní aplikaci odbaví za 10 sekund, palubní lístek si stáhnou a uloží do telefonu. Jediná podmínka je použití chytrého telefonu se systémem iOS či Android. „Mobilní letenky jsou dalším důležitým krokem na naší cestě k jednoduššímu a dostupnějšímu cestování,“ říká marketingový ředitel společnosti easyJet Peter Duffy.

Novinky pro celou síť

„Po úspěšném testování hodláme spolupracovat se všemi šesti letišti na rozšíření této funkce do celé naší sítě. Test bude také rozšířen o možnost stažení letenky pro více osob do jednoho zařízení tak, aby se rodiny mohli odbavit za použití jednoho, nebo více telefonů, podle toho, co jim bude více vyhovovat,“ doplňuje Duffy.

Palubní lístek bude po stažení dostupný i v režimu offline, takže není nutné připojení k internetu a zákazník tak nebude muset platit žádné roamingové poplatky. Aplikace obsahuje i oblíbenou funkci Passbook od Apple, která zákazníkům umožňuje ukládat letenky na plánované cesty na jedno bezpečné místo.

Současně aplikace také pozná, zda byl cestující již odbaven přes počítač na easyJet.com a umožní mu tak si znovu stáhnout palubní lístek bez nutnosti opětovného odbavování. Letenku si zákazník může stáhnout kdykoliv od 30 dnů až do dvou hodin před plánovaným odletem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Od jejího spuštění na konci roku 2011 si aplikaci easyJet stáhlo přes 4,5 milionu lidí. Umožňuje „za pochodu“ vyhledávat ceny letenek, rezervovat lety atd.

Ještě letos bude testování také rozšířeno tak, aby zahrnovalo mobilní web, který umožní vyzkoušet aplikaci i přístrojům s Windows 7/8 a Blackberry.

Témata článku: Mobilní aplikace

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • patapuf007 12. 5. 2013 8:06:51
    Létám s Austrian z Vídně, naposledy před 3mi týdny do Stockholmu. Cestu...
  • pannicca 10. 5. 2013 23:10:50
    ja jezdim na slovensko a ted na idosu zavedli ze pri koupi ejizdenky na...
  • miarka 10. 5. 2013 14:17:30
    A? Vzdyt tohle u normalnich aerolinek funguje davno... Delta, Lufthansa a...
Určitě si přečtěte

Socratic: Tahle appka zvládne matematiku za vás

Socratic: Tahle appka zvládne matematiku za vás

23.  4.  2017 | Miksa Martin | 3

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Filip Kůžel]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Filip Kůžel]

** Podívejte se do galerie na aplikace, které používám ** Je to výběr formovaný mými potřebami, ale třeba najdete inspiraci ** Pro práci i zábavu, na sport a turistiku, nákupy, úpravy, ukládání...

21.  4.  2017 | Kůžel Filip | 61

Uber má v Brně skončit. Firma zatím rozhodnutí neobdržela, bude jezdit dál

Uber má v Brně skončit. Firma zatím rozhodnutí neobdržela, bude jezdit dál

** Krajský soud v Brně vydal předběžné opatření na zákaz služeb Uberu ** Firma podle soudu současnou formou provozu porušuje zákon ** Uber se odvolá a zatím jezdí dál

18.  4.  2017 | Láska Jan | 12

5 nejzábavnějších her zdarma pro Android

5 nejzábavnějších her zdarma pro Android

** Hrajete na mobilu? Pak musíte mít tyhle hity ** Nehrajete? Stáhněte si je taky, budou se hodit při volné chvilce ** Jaké jsou vaše nejoblíbenější hry?

12.  4.  2017 | Holčík Tomáš, Kůžel Filip | 18

Jak šmírovat přes Google Mapy a jak se tomu bránit

Jak šmírovat přes Google Mapy a jak se tomu bránit

** Víte, že Google Mapy ukládají váš život na časovou osu? ** Víte, že lze sledovat polohu mobilu v reálném čase? ** Přitom vypnout tyhle funkce je tak jednoduché...

11.  4.  2017 | Holčík Tomáš, Kůžel Filip | 13