Emgeton Enzo: sebejistý manažer pro dvě SIM (test)

Další dualsim Emgetonu se chlubí multimediálními i organizačními funkcemi. Nabídne kvalitní displej a samozřejmě pohodlnou obsluhou dvou SIM.
Emgeton připravil již druhý dualsimový telefon s podporou sítí UMTS, první nese označení Emgeton Noble a jeho poznávacím znakem je baculatá vysouvací konstrukce. Novinka se jménem Enzo si od předchůdce vzala veškerou funkční výbavu, tentokrát se však setkáváme s klasickou konstrukcí. Pokud tedy nemáte v oblibě vysouváky a hledáte po schopném dualsimu, je Enzo váš kanditát.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Emgeton Enzo na oficiálních fotografiích

Klíčové vlastnosti:

 • současný chod obou SIM karet, dobrá organizace
 • kvalitní QVGA displej
 • paměťové karty microSD
 • podpora dat UMTS i videohovorů

Hlavní nedostatky:

 • větší tloušťka
 • konzervativní hranatý vzhled
 • průměrný 2Mpx fotoaparát
 • pouze 2,5mm jack, slabá sluchátka

Emgeton Enzo
Klepněte pro větší obrázekTelefon se slotem pro dvě SIM karty dokáže zároveň komunikovat ve dvou sítích GSM, s první SIM kartou se dovoláte i ve 3G. Mobl má 2MPx fotoaparát, baterii o kapacitě 1 010 mAh a posloží může pracovat i jako 3G modem.rozměry a hmotnost: 107 × 49 × 17 mm, 109 g
displej: 2,2'', aktivní TFT, 240 × 320, 262 tisíc barev
sítě: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), 3G
data: GPRS tř. 12, UMTS
konekt.: miniUSB, Bluetooth (A2DP)
paměť: 40 MB, paměťové karty microSD
baterie: Li-Ion 1 010 mAh
hudba: přehrávač hudby
fotoaparát: 2MPx (1 600 × 1 200), video (176 × 144)
51 %
(377. místo z 1109)
katalogpreviewinfo výrobce
cena: cca 7 990 Kč (2. čtvrtletí 2009)

Manažerům v ruce sluší

Hranaté tvary konstrukce Enza dávají vzpomenout na starší modely telefonů, ovšem tady to není vůbec na škodu. Strohý design lehce zaoblených plastů oživuje červená linie na hraně mobilu, stejná se objevuje na čtyřsměrové ovládací klávese i nedaleké dvojici tlačítek. Designové úlety na těle Emgetonu nenajdete.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Úsporný konzervativní design oživuje červená kontrastní barva

Enzo nepatří mezi malé telefony, v ruce ucítíte zejména tloušťku 17 mm, hmotnost 109 g je přiměřená. Veliká konstrukce poskytuje prostor pro umístění 2,2'' QVGA TFT displeje na čelní straně, za kvalitu zobrazení i podsvícení lze jen chválit. Nad displejem se vyjímá oko přední kamery, Enzo si totiž rozumí se sítěmi UMTS.

Klepněte pro větší obrázek 
Kamerka pro videohovory

Klávesnice není zcela ideální, její tlačítka jsou na sebe těsně nalepena, jejich stisk je tužší, je třeba více tlačit. Odměnou je jisté psaní a slyšitelné cvaknutí pro potvrzení. Všechna tlačítka včetně těch funkčních pod displejem rovnoměrně podsvicuje bílé světlo. Pod klávesnicí ještě zbylo místo pro nápis Enzo se škvírou mikrofonu v posledním znaku. Na klávesnici se vešla hned dvě tlačítka pro hovory, každé z nich slouží jiné SIM kartě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klávesnice je sice prostorná, ale tužší, ve tmě je dobře podsvětlena

Enzo podporuje multimediální zážitky, k tomu přispívá nejen hudební přehrávač Cult, ale také 2,5mm jack sluchátek na horní straně. Přibalená sluchátka lze díky modulu s mikrofonem použít jako handsfree. Jejich průměrný zvuk sice příliš radosti z poslechu nezařídí, na běžné poslouchání však určitě postačí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Emgeton použil osvědčený přehrávač z modelu Cult, sluchátka se připojují přes 2,5mm konektor
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
K multimediálním zážitkům přispěje i dvojice předinstalovaných her

Na levém boku se usídlilo dvojtlačítko hlasitosti i mírně vystoulé tlačítko vypnutí, důležitý je však hlavně miniUSB konektor pod krytkou. Vypínacím tlačítkem se také řídí provoz SIM karet, mohou být na příjmu odděleně i současně. Díky miniUSB Enzo nabijete i naplníte daty za využití Mass Storage. Pravý bok mobilu obsahuje slot microSD pod krytkou, kartu v balení nehledejte. Opodál se umístila mírně vystouplá spoušť 2Mpx fotoaparátu, delším podržením se aktivuje režim videa.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Enzo chválíme za standardní miniUSB konektor

Vzadu objevíte hlasitý reproduktor a hlavně čočku fotoaparátu Flexaret. Výkon čipu je bohužel dost slabý, snímky připomínají mazanice. Li-Ion akumulátor o kapacitě 1 010 mAh se schoval pod kryt, který tvoří celou zadní stranu Enza. Pod akumulátorem najdete dvojici zřetelně odlišených SIM slotů, pouze jeden z nich podporuje UMTS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Šuplíčky pro založení SIM karet jsou pohodlně přístupné

Obsluha SIM karet

Displej není dotekový, nabízí však dobrou čitelnost na slunci a také svižné překreslování. Pohotovostní displej obsahuje obvyklé informace, kompletní úpravou ale prošla hlavní nabídka – dvanáct animovaných ikonek se povedlo na jedničku. Pokud by se vám nelíbila klasická mřížka, Emgeton Enzo nabídne ještě seznam. Škoda, že v nabídce není více motivů, vybírat můžete pouze z černé a bílé barvy. Nastavení displeje dále nabízí už jen regulaci podsvícení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rozlišování primární a sekundární SIM karty nás provází téměř na každém kroku

Ovládání Enza řeší čtyřměrová klávesa, ta mohla dostat vyšší okraj, ale lze si na ni zvyknout. Návratové tlačítko představuje vystouplý červený hrbol, takže jej neminete. Stejně vypadá i klávesa pro mazání vpravo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kvalitní organizér je u manažerského mobilu samozřejmostí

Datová konektivita s UMTS zařídí díky přední kameře videohovory. Enzu nechybí ani podpora Javy, instalaci programů tak nic nebrání. Enzo představuje sympatický dualsim, který umí to s oběma SIM kartami umí. Vytáčení kontaktů je snadná práce, levé tlačítko zastupuje SIM1, pravé pak SIM2 (indikováno počtem čárek na tlačítkách). Také ve výpisu hovorů vidíte, ze které SIM karty se hovor uskutečnil. Výhodné je také přehled o všech hovorech podle jednotlivých SIM karet. To stejné pak platí i pro data.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
I v Enzu si můžete vybírat z tapet a grafických témat

Kvalita signálu se u obou karet nijak neliší. Při hovoru máte standardně k dispozici hlasitý odposlech a také informaci o jeho délce. Stejný princip jako u hovorů funguje i pro textové zprávy. Pokud zvolíte zvláštní tlačítko odeslat, zpráva se automaticky pošle přes primární SIM. S přítomností dvou SIM karet souvisí také profily. Emgeton Noble nabízí výbornou možnost nastavit si pro každou z karet odlišný profil.

Blacklist přímo v kontaktech

Nabídkou funkcí patří Emgeton Enzo do průměru. Do telefonního seznamu se vejde 1 000 jmen plus záznamy na SIM. Ke kontaktu uložíte 13 dalších položek, tou zdaleka nejzajímavější je volba pro odmítnutí hovoru. U koho tuto možnost zatrhnete, ten se vám prostě nedovolá.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Textové zprávy se píší na šesti řádcích, editor nabízí naposledy použité kontakty. Do multimediálních zpráv vložíte obvyklé přílohy, například fotku v maximálním rozlišení se vám ale odeslat nepodaří. E-mail nabízí možnost stáhnutí pouze hlavičky, případně omezení maximální velikosti stahované zprávy či počet maximálně stáhnutelných zpráv. Organizační funkce nabízejí tři opakované budíky a možnost tvorby upomínek. Textové poznámky mohou mít maximální délku 512 znaků. Nechybí ani úkolovník s nastavením priorit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zprávy SMS a MMS u Emgetonu nejsou integrovány do jednoho editoru

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ukázkové fotografie v maximálním rozlišení:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Emgeton Enzo je dualsim, který obsluhu obou SIM karet zvládá na jedničku. Navrch přidává datovou podporu, organizační funkce i hudební přehrávač a slot microSD karet. Pokud toužíte spíše po vysouvacím dualsimu, zvolte stejně vybavený Emgeton Noble nebo třeba trochu odlišný Samsung D880 Duos.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kompletní obsah prodejního balení

Témata článku: Emgeton, Recenze, DualSIM, Test, Emgeton Enzo, Emgeton Noble, Samsung D880

22 komentářů

Nejnovější komentáře

 • JP 31. 5. 2010 18:38:29
  No nevím, stojí tam $271.95 :-/
 • Adam 16. 5. 2010 19:18:16
  Blbost!
 • Dušan 13. 4. 2010 14:32:32
  Včera jsem si koupil tento mobil a již doma jsem zjistil že nefunguje...
Určitě si přečtěte

Honor 6X: proč utrácet víc? [recenze]

Honor 6X: proč utrácet víc? [recenze]

** Výborný poměr cena/výkon ** Skvělá výbava navazuje na úspěšného předchůdce ** Evoluce se neobešla bez drobných zaváhání

Včera | Herodek Martin | 30

Lenovo Phab 2 Pro: vstupenka do rozšířené reality [recenze]

Lenovo Phab 2 Pro: vstupenka do rozšířené reality [recenze]

** Jako jediný smartphone s Google Tango je překvapivě levný ** Rozšířená realita zde funguje na jedničku, obsahu je ale málo ** Obří rozměry a slabý procesor jsou zbytečný přešlap

12.  2.  2017 | Miksa Martin | 6

Acer Liquid Z6 Plus: šedá průměrnost [recenze]

Acer Liquid Z6 Plus: šedá průměrnost [recenze]

** Vyvážený, odladěný, přesto zcela bez nápadu ** V kontextu parametrů a funkcí zbytečně vysoká cena ** Postrádá funkce, kterými by dokázal překonat konkurenci

10.  2.  2017 | Herodek Martin | 5

Kodak Ektra: zapomenutý v minulosti [recenze]

Kodak Ektra: zapomenutý v minulosti [recenze]

** Jedná se o druhý model obrozené společnosti Kodak ** Batoh na zádech modelu Ektra je bohužel jen na ozdobu ** Má 21Mpx fotoaparát, hybridní ostření a optickou stabilizaci

5.  2.  2017 | Měchura Milan | 23

iGet BlackView BV6000: čtvrtkilový obrněnec s Androidem [recenze]

iGet BlackView BV6000: čtvrtkilový obrněnec s Androidem [recenze]

** Certifikace odolnosti IP68, pogumované tělo s kovovým rámem ** DualSIM s barometrem pro měření nadmořské výšky ** Folie na displej, dva šroubováčky, náhradní šroubky i záslepky, nabíječka, sluchátka a USB OTG redukce v balení

1.  2.  2017 | Vrbacký Jakub | 19

Lenovo Yoga Book: unikátní každým coulem [recenze]

Lenovo Yoga Book: unikátní každým coulem [recenze]

** Vaše ručně psané poznámky dokáže převést do digitální podoby ** Yoga Book pracuje s procesorem Intel Atom a 4GB RAM ** Může fungovat v režimu tabletu i v režimu s klávesnicí

29.  1.  2017 | Měchura Milan | 2

Huawei Mate 9 Porsche Design: exkluzivní jen naoko [recenze]

Huawei Mate 9 Porsche Design: exkluzivní jen naoko [recenze]

** Menší displej, zato s vyšším rozlišením ** Dvoudenní výdrž, spousta paměti a obrovské úložiště ** Pouze logo Porsche Design exkluzivitu nevyčaruje

25.  1.  2017 | Herodek Martin | 22

Xiaomi Mi Mix: keramický obr posouvá hranice [recenze]

Xiaomi Mi Mix: keramický obr posouvá hranice [recenze]

** Minimální rámečky displeje dělají skvělý první dojem ** Výbavou patří k tomu nejlepšímu na trhu ** Skvělý celek kazí vysoká cena a absence LTE na 800 MHz

22.  1.  2017 | Miksa Martin | 52