Emporia Life Touch: senioři budou „cool“ [MWC]

Mohlo by se zdát, že éra telefonů s klasickou konstrukcí a mechanickou klávesnicí se blíží pomalu ke svému konci. Jak jinak si vysvětlit, že už i výrobce telefonů určených převážně pro seniory v Barceloně představil svůj první model nazvaný Emporia Life Touch, který se bude ovládat převážně skrze dotykovou obrazovku. Nic ale není tak horké, jak se zdá, jeho součástí totiž bude i výsuvná mechanická klávesnice. Telefon svými parametry pochopitelně nikoho neohromí, na prvním místě je tady totiž jednoduchost a snadná ovladatelnost.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na stánku ukazovali pouze nefunkční maketu Emporia Life Touch. Jako představa o konstrukčním zpracování poslouží dobře, ale zajímavější by v tomto případě bylo uživatelské prostředí.

Dotykovému displeji muselo být pochopitelně přizpůsobeno i prostředí telefonu, přičemž současně do něj přibylo i několik nových funkcí. Prostřednictvím aplikace Emporia Me půjde do telefonu na dálku například nasdílet fotografie nebo vkládat události do kalendáře. Všechna nejdůležitější tlačítka však najdete v mechanickém provedení na různých částech telefonu. Na bocích jsou umístěna tlačítka pro zapnutí/vypnutí telefonu nebo svítilny, tlačítko k ovládání 2Mpix fotoaparátu. Nechybí zde ani klávesa pro budík a posuvný ovladač zámku displeje. Na zadní části telefonu je již tradičně umístěno tlačítko pro nouzové volání, po jehož stisknutí telefon postupně vytáčí 5 předvolených čísel, dokud nebude hovor přijat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Všechna tlačítka jsou dostatečně velká a mají dostatečnou odezvu po stisknutí

Do modelové řady Emporia Talk nově přibyl model Emporia Talk Comfort Plus, jenž přináší rovněž nouzové tlačítko na zádech telefonu. Součástí jeho balení je navíc dobíjecí stojánek. V obchodech tento model seženete ve druhém čtvrteltí roku 2013. Dotykový Emporia Life Touch se na trhu objeví až koncem tohoto roku. Cena obou modelů zatím známa není. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Emporia Talk Comfort Plus se drží tradičního designu
Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Emporia, Pro seniory, Emporia Life, Emporia Life Plus, Emporia Talk, Emporia Talk Basic, Emporia Talk Comfort, Emporia Talk Comfort Plus, Emporia Talk premium

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Cooker 27. 2. 2013 10:30:21
    Je to hezké, ale ti výrobci jsou jak padlí na hlavu! Proč proboha trvá...
  • Tom Zelych 27. 2. 2013 6:37:10
    Me se tahle konstrukce libi! Skoda, ze neco takoveho neni s Androidem v...
  • xinqide 27. 2. 2013 5:00:36
    oh můj bože, svět nejlepší telefon roku 2013. Původní XiaoMi M2 Smartphone...
Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

21.  11.  2016 | Láska Jan | 33

Chválíme: O2 zajistí bezplatnou komunikaci neslyšícím

Chválíme: O2 zajistí bezplatnou komunikaci neslyšícím

10.  12.  2015 | Pospíšil Aleš | 5

10 nejlepších klasických mobilů [Vánoce 2015]

10 nejlepších klasických mobilů [Vánoce 2015]

Nechcete do mobilu investovat mnoho peněz a smartphone nevyužijete? Máme pro vás deset tipů na nejlepší běžné telefony s klávesnicí.

24.  11.  2015 | Láska Jan | 20

Basis Peak: chytré měřící hodinky s výdrží 4 dny

Basis Peak: chytré měřící hodinky s výdrží 4 dny

Další chytré hodinky žádají o vaši ruku. Tentokrát s podporou Intelu. Jmenují se Basis Peak a i přes neustálé měření tepu mají slušnou výdrž přes čtyři dny.

17.  11.  2014 | Papánek Ondrej | 18

KoalaPhone: přizpůsobte Androida seniorům

KoalaPhone: přizpůsobte Androida seniorům

Když zeslábnou smysly, je čas převléct Androida do něčeho jednoduššího a lépe viditelného. KoalaPhone se chce poprat o přízeň smartphonem vybavených seniorů.

21.  9.  2014 | Kůžel Filip | 25