@evleaks jako záruka: BlackBerry Venice má Android

Přichází možná nejrevolučnější BlackBerry všech dob. Z Androidu – platformy prolezlé červy – zkusí udělat bezpečný trezor pro uživatelská data.

Evan Blass v minulosti známý pod aliasem @evleaks opět kazí náladu – tentokrát lidem v BlackBerry, kteří chtěli udržet v tajnosti projekt vysouvacího smartphonu Venice. Ještě v pátek jsme se ptali, zda poběží na BB OS 10, nebo na Androidu, po dalších pár tweetech je jasno. Evan už se úniky nepředstavených novinek neživí, jen čas od času vypustí něco, co mu samo spadne do klína, přitom však má jistotu pravosti, aby si nepokazil renomé.

BlackBerry s Androidem tedy berte jako jistou věc. Přikládám i dvě animace, které jakoby byly připravené právě do chystaného smartphonu. Tak to totiž BlackBerry dělá – raději než zdlouhavě vysvětlovat, jak se co dělá, přiloží krátkou a jasnou animaci – např. jak se vkládá SIM karta.

Také jste si ztěžovali, jak stejno-stejný je svět dnešních Androidů, dotykových placek? Také jste se ptali, kde jsou všechny ty otevírací a vysouvací klávesnice? Vypadá to, že tady jedna je a přichází ze značně nečekaného směru – od firmy, která se dlouho snažila stavět na své tradici, ale teď přichází s modelem, který může změnit běh dějin. Tedy aspoň pro slavné jméno BlackBerry.

A vězte, že nejde jen o další Android výjimečný pouze vysouvací klávesnicí. V Kanadě evidentně důkladně pracovali i na Androidu. Ostatně spolupráce s Googlem je známá věc, teď se jen projeví novým způsobem, novým smartphonem. BlackBerry se pouští na platformu pověstnou bezpečnostními problémy, přitom potřebuje zachovat tvář výrobce nejbezpečnějších smartphonů na světě. Za bernou minci můžeme vzít i seznam instalovaných aplikací opět od @evleaks – Venice bude mít řadu vlastních aplikací, které by šlo jednoduše převzít od Googlu: kalendář, kontakty, poznámky atd. BlackBerr vytvořilo vlastní launcher, podobně jako na BB OS 10 bude centrem všeho dění BlackBerry Hub.

Klepněte pro větší obrázek
Od @evleaks 

Jde tedy o zvláštní únik. Víme o hodně věcech, které budou. Nikdo ale neví, jak budou vypadat. Jak bude BlackBerry s Androidem v reálu vypadat, fungovat a působit. BlackBerry má znovu naši pozornost, čekáme na oficiální premiéru.

Klepněte pro větší obrázek
Žijeme ve zvláštním světě. Na Androidu téměř nikdo nevydělává, ale pracují s ním všichni a zkoušejí jej i veličiny let minulých – Nokia a teď BlackBerry.

Témata článku: Android, Smartphony, BlackBerry, Spekulace

47 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Ki.not 25. 8. 2015 0:27:26
    Čte po sobě autor svoje texty??? OMG "Také jste si ztěžovali, jak...
  • wings123 24. 8. 2015 18:16:40
    Tak dufam, ze to budu predavat aj s BB OS10. Neverim, ze niekto, kto uz BB...
  • portapro 24. 8. 2015 17:14:58
    Nevím jak ostatní, já se na to těším jak malej kluk. BB jsem si nekupoval...

Určitě si přečtěte


Nahlédli jsme do budoucnosti. Toto je Google Pixel a jeho umělá inteligence [video]

Nahlédli jsme do budoucnosti. Toto je Google Pixel a jeho umělá inteligence [video]

** Telefony jsou skvělé, ale nic jiného snad ani nešlo čekat ** Zvědaví jsme byli hlavně na software a umělou inteligenci ** Google Assistant zapůsobil i v českých podmínkách, jen na něj musíte mluvit anglicky

Dnes | Kůžel Filip | 13

Vypadá jako Galaxy Note 7, ale nemá stylus. Xiaomi představilo Mi Note 2 s českým LTE

Vypadá jako Galaxy Note 7, ale nemá stylus. Xiaomi představilo Mi Note 2 s českým LTE

** Xiaomi představilo špičkový phablet se zakřiveným displejem ** Na pohled připomíná zrušený Galaxy Note 7 ** Mi Note 2 byl uveden poprvé s kompletní podporou LTE

25.  10.  2016 | Láska Jan | 7

Xiaomi Mi Mix bere dech. Je z černé keramiky a má displej až k horní hraně

Xiaomi Mi Mix bere dech. Je z černé keramiky a má displej až k horní hraně

** Futuristický design, keramické tělo a špičková výbava ** Displej má nezvyklý poměr stran 17:9 a „jen“ full HD rozlišení ** České LTE chybí

25.  10.  2016 | Kůžel Filip | 159