Financial Times: Huawei uvažuje o koupi Nokie

Hned na úvod napíšu, že to není více než spekulace. Rozhodně však zajímavá a pochází od mocných Financial Times

Richard Yu, šéf jedné z obchodních sekcí společnosti Huawei, řekl věhlasnému deníku na dnešní londýnské premiéře Ascendu P6 asi toto: „Zvažujeme tyto typy akvizic. V té kombinaci vidím určitou synergii, ale záleží to na vůli Nokie. My jsme takovým myšlenkám otevření.“ Ani Huawei, ani Nokia se k těmto slovům oficiálně nevyjádřily, přesto akcie finského výrobce poskočily o 7 % výše.

Klepněte pro větší obrázek 
Ilustrace?

Huawei ve své historii nemá žádné velké akvizice, ale koupě Nokia by v honbě za Applem a Samsungem smysl dávala. I pan Yu si ale uvědomuje, že platforma Windows Phone je stále ještě velmi slabou zbraní. A hned naznačuje jeden z možných důvodů: „Je těžké říct, jestli platforma Windows Phone uspěje, zatím má jen malý tržní podíl. Přesto Microsoft za instalaci požaduje licenční poplatek. Android je zdarma…“ Možná i proto má většina smartphonů se značkou Huawei operační systém Android, kdežto Windows Phone jako by firma jen opatrně očichávala.


Aktualizováno: Společnost Huawei se k tématu přece jen oficiálně vyjádřila a nechala se slyšet, že Nokii koupit neplánuje.

Témata článku: Huawei, Nokia, Ostatní, Hospodaření a finance, Richard Yu

128 komentářů

Nejnovější komentáře

  • PhoneGuru 20. 6. 2013 7:51:48
    Prosím nějakého WP znalého člověka co by mi poradil, opět jsem po dlouhé...
  • -drb- 19. 6. 2013 21:46:16
    U tohoto obchodu by hrozně záleželo na tom, jak by se Hauwei dál postavil...
  • marek7878 19. 6. 2013 19:41:48
    mozna by huawei dokazala vnest do nokie realitu, vykopnout windows phone(...
Určitě si přečtěte