Fotografie týdne: zelená je dobrá pro oči

Co mají společného Českosaské Švýcarsko, Rakousko, Jizerské hory a brněnský Autosalon? Přijdete na to s novými fotkami týdne.
Klepněte pro větší obrázek 
Partnerem soutěže je a ceny pro vítěze věnoval Kingston

Zdravíme vás, milí čtenáři. Dnešek bychom si dovolili nazvat zelenou nedělí, přestože by se tento přívlastek hodil spíše ke čtvrtku (a je úterý). Mimo jiné je zmiňovaná barva relax pro unavené oči, takže přejeme příjemné pokoukání na dnešní zelenou čtveřici.

Na samý vrchol se tentokrát vyšplhal bwian, a to tak že doslova - rád by vám ukázal, jak se fotí Schrammsteine (Sony Ericsson C902). No a co na to porota? Ano, takhle se skutečně fotí! Fotografie má parádní hloubku, tedy i tu reálnou. Tmavý skalnatý výběžek je nádherně zakomponován. Dobře vyniká jeho kontrast se svěží zelení. Všechno je pak zastřešeno dramatickým nebem. Malá postavička fotografa nám ukazuje, že se nejedná o zapomenutý a nepřístupný bod na mapě, ale skvělé místo pro výlet. Doporučujeme, a autorovi gratulujeme!

Klepněte pro větší obrázek
bwian: jak se fotí Schrammsteine (Sony Ericsson C902)

Další snímek patří grebsonovi. V podvečer (Sony Ericsson k790i). Grebsonovy Jizerky, to je častý námět tohoto plodného fotografa. Fotografie malebné podvečerní krajiny by si zasloužila snad jen citlivější zpracování oblohy v horních partiích. Autor zřejmě ví, jak přilákat další návštěvníky do svého milovaného kraje. Stačí si prolistovat grebsonovu galerii a tip na prázdninový výlet je tu.

Klepněte pro větší obrázek 
grebson: V podvečer (Sony Ericsson k790i)

Spolu s ondrisem se podíváme do Rakouska. Malebná chaloupka U strýčka Toma (Sony Ericsson k550i) je lahůdka. Technická kvalita sice pokulhává, ale nic jiného bychom od k550i v takovéto divočině ani nečekali. Samotný záběr je pak příjemně vyvážený, chaloupka ve stráni si našla to správné místečko i s dvorkem a přilehlým okolím. Desaturované barvy navozují nostalgickou atmosféru, ale neubráníme se myšlence, jak by vypadal snímek v barvách živějších? Každopádně dobrá práce, ondrisi!

Klepněte pro větší obrázek
ondris: U strýčka Toma (Sony Ericsson k550i)

Na postu nejlepší needitované fotografie se stále drží Samsungy, tentokrát je to špičkový i8510 Innov8. David Polesný nás prostřednictvím snímku zavedl na brněnský Autosalon, a Škoda S2000 je opravdu líbivým objektem. Podmínky, jakým telefon musel čelit, jsou zkrátka příšerné. Přesto na ISO 50 dokázal vše zaznamenat za pouhou 1/125 s, a to při tomto osvětlení, což je na poměry mobilních zařízení k nevíře. Jedna polovina telefonů by toto bez nočního režimu nedokázala. Kam až se ale potom posune expoziční čas, toť otázka do pranice. Druhá polovina by pak noční režim nepotřebovala, ovšem za cenu zvýšeného ISA a tedy i spousty šumu. Inteligentnější automatický režim jsme ještě neviděli. Samotný záběr také není vůbec špatný. Tleskáme Davidovi a jeho Samsungu, skvělá ukázka schopností nejlepšího fotomobilu!

Klepněte pro větší obrázek 
David Polesný: Škoda S2000 (Samsung i8510 Innov8)
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Pro vítěze Fotografie týdne je připravena 2GB microSD s redukcemi a USB čtečkou, nebo 4GB USB „fleška“

Tímto se s vámi a zelenou nedělí loučíme, za týden ahoj! Téma je, však vy víte… volné…

Témata článku: Mobilní fotografie

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • kultus 9. 6. 2009 8:52:41
    taaaaak...konecne vidim cerne na bilem ze je samsung i po 3/4 roce...

Určitě si přečtěte


Kodak Ektra: 75 let staré jméno znovu ožívá v podobě špičkového fotomobilu

Kodak Ektra: 75 let staré jméno znovu ožívá v podobě špičkového fotomobilu

** Ektra si z původního fotoaparátu nebere jen jméno, ale i design ** Výbavou odpovídá vyšší třídě ** Na trh dorazí v prosinci, prozatím ale jen do Velké Británie.

24.  10.  2016 | Miksa Martin | 9

Vymyslel atraktivní novinku. Než ukončil kampaň na Kickstarteru, v Číně prodávali kopii

Vymyslel atraktivní novinku. Než ukončil kampaň na Kickstarteru, v Číně prodávali kopii

** Že se v Číně kopíruje, není jen mýtus ** Vymyslel pouzdro s integrovanou selfie tyčí ** Na Aliexpresu se objevily plagiáty ještě než skončila kampaň na Kickstarteru

23.  10.  2016 | Chroust Martin | 31

Slepý souboj fotoaparátů má drtivého vítěze. Je to Galaxy S7 nebo iPhone 7?

Slepý souboj fotoaparátů má drtivého vítěze. Je to Galaxy S7 nebo iPhone 7?

** Slepý fototest končí drtivým vítězstvím Samsungu Galaxy S7 ** Také iPhone 7 má své nesporné kvality ** ...ale fotky ze Samsungu se líbily výrazně více.

18.  10.  2016 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 189