Fotografie týdne: zelená je dobrá pro oči

Co mají společného Českosaské Švýcarsko, Rakousko, Jizerské hory a brněnský Autosalon? Přijdete na to s novými fotkami týdne.
Klepněte pro větší obrázek 
Partnerem soutěže je a ceny pro vítěze věnoval Kingston

Zdravíme vás, milí čtenáři. Dnešek bychom si dovolili nazvat zelenou nedělí, přestože by se tento přívlastek hodil spíše ke čtvrtku (a je úterý). Mimo jiné je zmiňovaná barva relax pro unavené oči, takže přejeme příjemné pokoukání na dnešní zelenou čtveřici.

Na samý vrchol se tentokrát vyšplhal bwian, a to tak že doslova - rád by vám ukázal, jak se fotí Schrammsteine (Sony Ericsson C902). No a co na to porota? Ano, takhle se skutečně fotí! Fotografie má parádní hloubku, tedy i tu reálnou. Tmavý skalnatý výběžek je nádherně zakomponován. Dobře vyniká jeho kontrast se svěží zelení. Všechno je pak zastřešeno dramatickým nebem. Malá postavička fotografa nám ukazuje, že se nejedná o zapomenutý a nepřístupný bod na mapě, ale skvělé místo pro výlet. Doporučujeme, a autorovi gratulujeme!

Klepněte pro větší obrázek
bwian: jak se fotí Schrammsteine (Sony Ericsson C902)

Další snímek patří grebsonovi. V podvečer (Sony Ericsson k790i). Grebsonovy Jizerky, to je častý námět tohoto plodného fotografa. Fotografie malebné podvečerní krajiny by si zasloužila snad jen citlivější zpracování oblohy v horních partiích. Autor zřejmě ví, jak přilákat další návštěvníky do svého milovaného kraje. Stačí si prolistovat grebsonovu galerii a tip na prázdninový výlet je tu.

Klepněte pro větší obrázek 
grebson: V podvečer (Sony Ericsson k790i)

Spolu s ondrisem se podíváme do Rakouska. Malebná chaloupka U strýčka Toma (Sony Ericsson k550i) je lahůdka. Technická kvalita sice pokulhává, ale nic jiného bychom od k550i v takovéto divočině ani nečekali. Samotný záběr je pak příjemně vyvážený, chaloupka ve stráni si našla to správné místečko i s dvorkem a přilehlým okolím. Desaturované barvy navozují nostalgickou atmosféru, ale neubráníme se myšlence, jak by vypadal snímek v barvách živějších? Každopádně dobrá práce, ondrisi!

Klepněte pro větší obrázek
ondris: U strýčka Toma (Sony Ericsson k550i)

Na postu nejlepší needitované fotografie se stále drží Samsungy, tentokrát je to špičkový i8510 Innov8. David Polesný nás prostřednictvím snímku zavedl na brněnský Autosalon, a Škoda S2000 je opravdu líbivým objektem. Podmínky, jakým telefon musel čelit, jsou zkrátka příšerné. Přesto na ISO 50 dokázal vše zaznamenat za pouhou 1/125 s, a to při tomto osvětlení, což je na poměry mobilních zařízení k nevíře. Jedna polovina telefonů by toto bez nočního režimu nedokázala. Kam až se ale potom posune expoziční čas, toť otázka do pranice. Druhá polovina by pak noční režim nepotřebovala, ovšem za cenu zvýšeného ISA a tedy i spousty šumu. Inteligentnější automatický režim jsme ještě neviděli. Samotný záběr také není vůbec špatný. Tleskáme Davidovi a jeho Samsungu, skvělá ukázka schopností nejlepšího fotomobilu!

Klepněte pro větší obrázek 
David Polesný: Škoda S2000 (Samsung i8510 Innov8)
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Pro vítěze Fotografie týdne je připravena 2GB microSD s redukcemi a USB čtečkou, nebo 4GB USB „fleška“

Tímto se s vámi a zelenou nedělí loučíme, za týden ahoj! Téma je, však vy víte… volné…

Témata článku: Mobilní fotografie, Sony Ericsson C902, Sony Ericsson K550i, Sony Ericsson K790i

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • kultus 9. 6. 2009 8:52:41
    taaaaak...konecne vidim cerne na bilem ze je samsung i po 3/4 roce...
Určitě si přečtěte

Tenhle trik od Googlu vykouzlí úžasné noční fotky. Srovnejte je s normální zrnitou mazanicí

Tenhle trik od Googlu vykouzlí úžasné noční fotky. Srovnejte je s normální zrnitou mazanicí

** Postavit mobil na stativ a fotit „na dlouhý čas“ umí kde kdo. ** Google Labs jdou dál. Takových snímků pořídí 64. ** Algoritmy z nich pak vykouzlí neuvěřitelnou podívanou.

7.  5.  2017 | Kůžel Filip | 13

Oppo předvedlo 5× zoom. Dvojitý fotoaparát konečně dostává smysl [video]

Oppo předvedlo 5× zoom. Dvojitý fotoaparát konečně dostává smysl [video]

28.  2.  2017 | Chroust Martin, Láska Jan, Měchura Milan | 26

Sony nám chce zamotat jazyk. Toto jsou Xperie XZs, XA1 a XA1 Ultra [MWC]

Sony nám chce zamotat jazyk. Toto jsou Xperie XZs, XA1 a XA1 Ultra [MWC]

** Xperia XZs nabízí stejný fotosnímač jako model XZ Premium ** Modely Xperia XA1 a XA1 Ultra pohání MediaTek helio P20 ** Čelní kamerka modelu Xperia XA1 Ultra má optickou stabilizaci

27.  2.  2017 | Láska Jan, Měchura Milan | 12

Honor V9: Atraktivní barvy, skvělý design a masivní baterie

Honor V9: Atraktivní barvy, skvělý design a masivní baterie

** Je osazen duální fotoaparátem ** Ukrývá stejný procesor, který využívá i Huawei Mate 9 ** Na evropském trhu by se měl prodávat jako Honor 8 Pro

23.  2.  2017 | Měchura Milan | 11

Týden mobilně 371: Kam se ubírá mobilní svět plus Lenovo s pořádnou baterkou

Týden mobilně 371: Kam se ubírá mobilní svět plus Lenovo s pořádnou baterkou

** Prodejní čísla za minulý rok ukazují, kam se žene mobilní byznys ** Představíme vám Lenovo K6 Power. ** Chybět nebude ani tradiční mobilní pavlač.

11.  2.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 32