Geniální nápad? Překroč hranici, O2 aktivuje pojištění

Nemusíte nikde nic zařizovat, v okamžiku, kdy překročíte hranice máte postaráno o cestovní pojištění díky mobilu. Letos v létě bude zdarma.

Ta idea je výhrou pro všechny tři strany.

 1. O2 má nový produkt, na kterém vydělá peníze.
 2. Pojišťovna má jistý přísun zákazníků a přesné informace o tom, kdy vycestovali a kdy se vrátili (takže v tomto směru nehrozí pojistný podvod).
 3. Zákazník nemusí na nic myslet, nic aktivovat, prostě je pojištěný pokaždé, když vycestuje.

Ale než to přeženu s nadšením, pojďme se podívat na podrobnosti...

Od 1. července bude pro zákazníky O2 k mání novinka – cestovní pojištění v mobilu, které pokryje obvyklá rizika spojená s cestováním, například léčebné výlohy s plněním až pět milionů korun, úrazové pojištění, pojištění zavazadel nebo odpovědnost za škodu. A pro ty zákazníky, kteří si nastaví tarif Volání bez hranic bude letos v létě dokonce zdarma. Nabídka platí pro rezidentní zákazníky ve věku 16 - 70 let, na jeden paušál je možné pojistit majitele paušálu, nebo i celou rodinu.

Běžně stojí pojištění 29 Kč na jeden den pro jednotlivce a 79 Kč pro rodinu. Tou se rozumí manžel (manželka) a neomezený počet jeho či jejích dětí do 18 let žijící ve společné domácnosti. Pojištění je možno objednat i u tarifu Svět Basic, zde jsou ale ceny vyšší a ani bezplatné léto se nekoná:

O2 cestovní pojištění k tarifu Volání bez hranic k tarifu Svět basic
Pro jednotlivce do 31. 8. 2016 zdarma, poté 29 Kč/den  39 Kč/den
Pro rodinu do 31. 8. 2016 zdarma, poté 79 Kč/den 99 Kč/den

Operátor nastavil službu tak, že pojištění se aktivuje samo pokud se váš telefon přihlásí do sítě zahraničního operátora. Asi vás teď napadá něco ve smyslu, zda se stačí vyskytnout v blízkosti státní hranice, kam proniká signál ze sousedních zemí. Ale není tomu tak, v roamingu musíte být pár hodin (přesněji to O2 bohužel nespecifikuje), aby se pojištění aktivovalo s tím, že po uplynuti ochranné lhůty se data odešlou do pojišťovny, ale zpětně, tedy s časem překročení hranice. Od toho okamžiku je zákazník pojištěn.

Klepněte pro větší obrázek
Více informací naleznete na adrese o2.cz/cestovani (obr.: o2.cz)

Službu lze aktivovat prostřednictvím online samoobsluhy Moje O2, na zákaznické lince nebo na prodejně. Cestovní pojištění poskytuje operátor ve spolupráci s pojišťovnou Maxima a Axa Assistance CZ. V případě pojistné události je zákazníkům na lince +420 272 101 036 k dispozici asistenční služba 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Další informace, přehled limitů pojistného plnění najdete na adrese O2.cz/cestovani. Všeobecné pojistné podmínky Chytrého cestovního pojištění jsou k nahlédnutí zde. Co mě na produktu hodně mrzí, je fakt, že PDF s podmínkami má 27 stran a je velmi složité najít v něm odpovědi na otázky, které máte. Pozorní buďte zejména v případech, kdy se v zahraničí chystáte na sporty akčnější než je klidný běh po kolonádě. Pak bude lepší pojištění od O2 deaktivovat a připlatit si za odpovídající produkt jinde.

 

Letos v létě je překračování hranic u O2 populární

 

Závěrem si neodpustím jedno popíchnutí a připomenutí tématu, které vířilo emoce začátkem týden. Letos v létě je překračování hranic u O2 populární. O automaticky aktivovaném pojištění jste četli výše, některé předplacené karty O2 se přepnou na dražší tarif a s kreditem vám zamávají trochu více, než byste si přáli a než roamingová regulace Evropské unie dovoluje:

Témata článku: O2, Ostatní, Hospodaření a finance, Bezpečnost

35 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Dawe 24. 6. 2016 21:03:49
  Každá normální banka nabízí ke kartě cestovní pojištění za cenu 1-2 dnů -...
 • Roman Vronek 24. 6. 2016 16:40:56
  Po přejetí hranic automaticky vyměňuji českou SIM za Mundo s tarifem Go...
 • George76 24. 6. 2016 12:53:21
  O2 at se jde VYSRAT!
Určitě si přečtěte

ČTÚ se snaží posílit pozici paběrkujících virtuálů. „Velká trojka“ jim má snížit ceny za LTE

ČTÚ se snaží posílit pozici paběrkujících virtuálů. „Velká trojka“ jim má snížit ceny za LTE

** Velkoobchodní ceny za LTE jsou pro virtuály stále příliš vysoké ** Pokuta 2 miliony zatím dva ze tří operátorů ke zlevnění nemotivovala ** V krajním případě může ČTÚ odebrat vydražené LTE licence

Včera | Láska Jan | 12

Pozdě, ale přece! O2 jako poslední v Česku spouští VoLTE

Pozdě, ale přece! O2 jako poslední v Česku spouští VoLTE

** O2 nás napínal, ale nakonec i on spustil VoLTE hovory ** Zatím jen pro paušály a dva typy smartphonů ** Další podporovaná zařízení budou brzy přibývat

17.  1.  2017 | Láska Jan | 33

BlackBerry DTEK60: s vlastním softwarem, v cizím pokoji [recenze]

BlackBerry DTEK60: s vlastním softwarem, v cizím pokoji [recenze]

** Má jít o nezabezpečenější telefon s Androidem na trhu ** Oproti modelům od Vodafone či Alcatel nabízí Snapdragon 820 ** S cenovkou atakující 15 tisíc Kč to však nebude mít lehké

15.  1.  2017 | Měchura Milan | 12

Máte nový dron? Pozor, váží se k němu složitá pravidla

Máte nový dron? Pozor, váží se k němu složitá pravidla

** Drony jsou hit mezi profesionály i nadšenými amatéry. ** K létání s civilními drony se vztahuje složitá legislavita. ** Potřebujete licenci? Víte, kde můžete létat?

14.  1.  2017 | .cz Blesk | 9