Geniální nápad? Překroč hranici, O2 aktivuje pojištění

Nemusíte nikde nic zařizovat, v okamžiku, kdy překročíte hranice máte postaráno o cestovní pojištění díky mobilu. Letos v létě bude zdarma.

Ta idea je výhrou pro všechny tři strany.

 1. O2 má nový produkt, na kterém vydělá peníze.
 2. Pojišťovna má jistý přísun zákazníků a přesné informace o tom, kdy vycestovali a kdy se vrátili (takže v tomto směru nehrozí pojistný podvod).
 3. Zákazník nemusí na nic myslet, nic aktivovat, prostě je pojištěný pokaždé, když vycestuje.

Ale než to přeženu s nadšením, pojďme se podívat na podrobnosti...

Od 1. července bude pro zákazníky O2 k mání novinka – cestovní pojištění v mobilu, které pokryje obvyklá rizika spojená s cestováním, například léčebné výlohy s plněním až pět milionů korun, úrazové pojištění, pojištění zavazadel nebo odpovědnost za škodu. A pro ty zákazníky, kteří si nastaví tarif Volání bez hranic bude letos v létě dokonce zdarma. Nabídka platí pro rezidentní zákazníky ve věku 16 - 70 let, na jeden paušál je možné pojistit majitele paušálu, nebo i celou rodinu.

Běžně stojí pojištění 29 Kč na jeden den pro jednotlivce a 79 Kč pro rodinu. Tou se rozumí manžel (manželka) a neomezený počet jeho či jejích dětí do 18 let žijící ve společné domácnosti. Pojištění je možno objednat i u tarifu Svět Basic, zde jsou ale ceny vyšší a ani bezplatné léto se nekoná:

O2 cestovní pojištění k tarifu Volání bez hranic k tarifu Svět basic
Pro jednotlivce do 31. 8. 2016 zdarma, poté 29 Kč/den  39 Kč/den
Pro rodinu do 31. 8. 2016 zdarma, poté 79 Kč/den 99 Kč/den

Operátor nastavil službu tak, že pojištění se aktivuje samo pokud se váš telefon přihlásí do sítě zahraničního operátora. Asi vás teď napadá něco ve smyslu, zda se stačí vyskytnout v blízkosti státní hranice, kam proniká signál ze sousedních zemí. Ale není tomu tak, v roamingu musíte být pár hodin (přesněji to O2 bohužel nespecifikuje), aby se pojištění aktivovalo s tím, že po uplynuti ochranné lhůty se data odešlou do pojišťovny, ale zpětně, tedy s časem překročení hranice. Od toho okamžiku je zákazník pojištěn.

Klepněte pro větší obrázek
Více informací naleznete na adrese o2.cz/cestovani (obr.: o2.cz)

Službu lze aktivovat prostřednictvím online samoobsluhy Moje O2, na zákaznické lince nebo na prodejně. Cestovní pojištění poskytuje operátor ve spolupráci s pojišťovnou Maxima a Axa Assistance CZ. V případě pojistné události je zákazníkům na lince +420 272 101 036 k dispozici asistenční služba 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Další informace, přehled limitů pojistného plnění najdete na adrese O2.cz/cestovani. Všeobecné pojistné podmínky Chytrého cestovního pojištění jsou k nahlédnutí zde. Co mě na produktu hodně mrzí, je fakt, že PDF s podmínkami má 27 stran a je velmi složité najít v něm odpovědi na otázky, které máte. Pozorní buďte zejména v případech, kdy se v zahraničí chystáte na sporty akčnější než je klidný běh po kolonádě. Pak bude lepší pojištění od O2 deaktivovat a připlatit si za odpovídající produkt jinde.

 

Letos v létě je překračování hranic u O2 populární

 

Závěrem si neodpustím jedno popíchnutí a připomenutí tématu, které vířilo emoce začátkem týden. Letos v létě je překračování hranic u O2 populární. O automaticky aktivovaném pojištění jste četli výše, některé předplacené karty O2 se přepnou na dražší tarif a s kreditem vám zamávají trochu více, než byste si přáli a než roamingová regulace Evropské unie dovoluje:

Témata článku: O2, Ostatní, Hospodaření a finance, Bezpečnost, Pojištění

35 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Dawe 24. 6. 2016 21:03:49
  Každá normální banka nabízí ke kartě cestovní pojištění za cenu 1-2 dnů -...
 • Roman Vronek 24. 6. 2016 16:40:56
  Po přejetí hranic automaticky vyměňuji českou SIM za Mundo s tarifem Go...
 • George76 24. 6. 2016 12:53:21
  O2 at se jde VYSRAT!
Určitě si přečtěte

Ransomware útočil a připomněl, že máme používat selský rozum

Ransomware útočil a připomněl, že máme používat selský rozum

** Česku se spíše vyhnul ** Ve světě ale napáchal velké škody ** Nejlepší obranou je přitom přirozená ostražitost na webu

20.  5.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 7

Android bude bezpečnější, stabilnější a úspornější. Věříte tomu?

Android bude bezpečnější, stabilnější a úspornější. Věříte tomu?

** Google cpe umělou inteligenci do dalších a dalších služeb ** Také Android se vyvíjí, i když to nebude tolik vidět ** Pokračují i velké plány s virtuální realitou

20.  5.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 37

O2 ohlásilo konec roamingu. Nabídne i alternativní tarif a chytré pojištění

O2 ohlásilo konec roamingu. Nabídne i alternativní tarif a chytré pojištění

** Připlácet nebudou jen ti zákazníci, kteří si nastaví tarif Svět Basic ** Regulace platí jen v zóně EU, mimo ni zůstává roaming drahý ** O2 „tlačí“ chytré pojištění, to je levnější s tarifem Volání bez hranic

15.  5.  2017 | Pospíšil Aleš | 30

Srovnali jsme tarify: Vodafone si počkal a poráží T-Mobile. Vyhrát ale může ještě O2

Srovnali jsme tarify: Vodafone si počkal a poráží T-Mobile. Vyhrát ale může ještě O2

** T-Mobile změří síly s Vodafonem. O2 je v tuto chvíli více méně ze hry ** Nejlevnějších 10 GB má T-Mobile, s voláním a SMS zase Vodafone ** Je to k nevíře, ale operátoři si po letech začínají konkurovat

14.  5.  2017 | Pospíšil Aleš | 10

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za duben 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za duben 2017

** Zákazníci mají největší zájem o smartphony za cenu do 7 tisíc ** Ze značek se nejvíc daří Samsungu a Huawei ** Z vlajkových modelů se do žebříčku dostaly jen dva

11.  5.  2017 | Láska Jan | 10