Halloweenský event přinesl Pokémon Go dvojnásobné zisky z in-app nákupů

Společnost Niantic, vývojář mobilní hry Pokémon Go, si může mnou ruce. První Pokémon Go Event na téma Halloween se společnosti po finanční stránce určitě vyplatil. Podle dostupných statistik vydělala hra za pět dní (25. - 29. října) 23,3 milionů dolarů, o pět dní dříve (18. - 22. října) přitom Pokémon Go vydělal  „pouhých“ 10 milionů dolarů. Navíc se ke hře vrátili i ti, kteří ji delší dobu nehráli.

Klepněte pro větší obrázek
Jak ovlivnil Halloween Event zisky ze hry Pokémon Go? Graf ukazuje, že velmi výrazně

Niantic vsadil nejen na motivy pokémonů-duchů, ale také na zvýšené odměny v podobě „candy“, které slouží k vývoji a vylepšování pokémonů. Tak, jako nikdy dříve, se v rámci výhodnosti ukázaly „inkubátory vajec“, protože jste po vylíhnutí pokémona dostali až dvojnásobný počet candy, než před spuštěním Eventu. To využila celá řada hráčů a výsledkem je více, než dvojnásobné navýšení zisků.

Samotný Event měl trvat od 26. října do 1. listopadu, ale nakonec byl v ČR ukončen až včera nad ránem. Důvodů může být hned několik, na prvním místě je ale určitě finanční stránka Nianticu, který nechal akci „nechtěně“ běžet o dva dny déle. Niantic si navíc udobřil uživatelskou základnu a nepotřeboval k tomu žádné výrazné zásahy do hry. Hráči navíc volají po dalším Eventu, tentokrát na téma Vánočních svátků, a pohled na nárust zisků prozrazuje, že se jej s nejvyšší pravděpodobností skutečně dočkáme.

Jak si ale udržet hráče v tomto mezidobí? Jedním z klíčových faktorů může být nová aktualizace hry, která přinese denní bonusy za prvního chyceného pokémona a za první navštívený pokéstop.

Via Adweek

Témata článku: Mobilní hry, Hospodaření a finance, Pokémon GO, Update, Zisky

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • pcwifi 4. 11. 2016 9:32:15
    tahle nesmyslna bublina uz skoro splaskava a vysumi rychle jak zacala, no...
  • sidey 4. 11. 2016 8:10:17
    Event neskoncil "dnes na ranem", ale 2. listopadu kolem 21 hod.
Určitě si přečtěte

Herní konzole a smartphone v jednom? PGS Lab chce oživit již několikrát neúspěšně zkoušený koncept

Herní konzole a smartphone v jednom? PGS Lab chce oživit již několikrát neúspěšně zkoušený koncept

** Dvojice procesorů, operačních systémů a displejů ** Hybrid kombinující funkce smartphonu a herní konzole typu Nintendo ** Jde o další odbočku do slepé uličky nebo nový směr?

13.  1.  2017 | Láska Jan | 6

Irsko: V otázce daní pro Apple překročila EK své pravomoci

Irsko: V otázce daní pro Apple překročila EK své pravomoci

7.  1.  2017 | E15.cz , Schwarzmann Marek | 34

Ministr Mládek zapomněl, co slíbil. Ochranu spotřebitele ze zákona vynechal

Ministr Mládek zapomněl, co slíbil. Ochranu spotřebitele ze zákona vynechal

** Operátoři už nám několikrát ukázali, jaký vliv na zákonodárce mají ** V Senátu loni neprošla novela zákona z pera Aleny Dernerové ** Ministr Mládek sliboval, že zákonnou ochranu spotřebitele posílí

4.  1.  2017 | Pospíšil Aleš | 33