HTC chystá mobil s „ultrapixely“. Je prý lepší než Nokia PureView

HTC připravuje nový fotomobil a zatraceně si věří. Jak jinak si vysvětlit infografiku, ve které firma mapuje historii fotografie a mimo jiné kope i do takových ikon, jako jsou Apple iPhone nebo Nokia PureView?

Klepněte pro větší obrázek 
Tohle je ta nejzajímavější část infografiky, celou ji najdete zde. Co nás čeká? Nový zvuk a obraz.

Stalo se tak ve stejné době, kdy se po internetu rozeběhly zvěsti o novém „ultrapixelovém fotosenzoru“. Co to sakra je? Všichni víme (tušíme), co je megapixel – prostě milión pixelů, obrazových bodů. Předpona ultra ale na žádný počet neukazuje. Takže? Je to nový typ fotosenzoru, který má jednotlivé světločivné buňky naskládané ve třech vrstvách nad sebou. V tomto konkrétním případě má jedna taková vrstva 4,3 megapixelu a zrovna takové rozlišení bude mít i výsledná fotografie – jinými slovy, na jeden obrazový bod fotografie budou připadat tři světločivné buňky senzoru, tedy více informací, větší přesnost. Není tu ale řeč pouze o obrazové kvalitě, nové řešení přinese nové možnosti – třeba doostřit snímek až po jeho pořízení. Podobný kousek umí i Lytro, ale tam jde o jinou technologii.

Jako velkou výzvu pro HTC však vidím nutnost vysvětlit zákazníkům, proč má vlajková loď výrobce (předpokládejme, že se „ultrapixel“ poprvé objeví v HTC M7) rozlišení fotek pouhé 4,3 MPx.

Internetem poletující spekulace o HTC M7 se shodují na fotoaparátu s rozlišením 13 MPx, což by přinejmenším zajímavě znějící „ultrapixelovou hypotézu“ vylučovalo. Na druhou stranu, 3 * 4,3 je téměř 13, což by ji naopak potvrdilo. Tak či tak, pravdu se dozvíme 19. února na tiskové konferenci v Londýně a MobilMania bude přímo na místě.

Témata článku: HTC, Nokia, Mobilní fotografie, Technologie, Koncepty, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB

48 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Marek Gabík 6. 2. 2013 23:59:29
    "Problém" je že u foťáky u Nokie se snaží fotku co nejreálněji co se týče...
  • snejdy 6. 2. 2013 22:44:36
    3 vrstvy používá čip FoveonX3 od Sigmy, tam ale každá vrstva snímá jinou...
  • FOXAK 6. 2. 2013 21:26:17
    V tej historii fotografie maju jemne povedane nepresnosti, ale popravde su...
Určitě si přečtěte

Baterie, která vydrží 400× déle! Vznikla náhodou, říkají vědci

Baterie, která vydrží 400× déle! Vznikla náhodou, říkají vědci

** Zlaté nanodrátky potažené oxidem manganičitým a gelový elektrolyt ** Zatím to berme pouze jako příslib do budoucnosti ** Výroba je složitá a neskutečně drahá

13.  2.  2017 | Kůžel Filip | 23

Týden mobilně 371: Kam se ubírá mobilní svět plus Lenovo s pořádnou baterkou

Týden mobilně 371: Kam se ubírá mobilní svět plus Lenovo s pořádnou baterkou

** Prodejní čísla za minulý rok ukazují, kam se žene mobilní byznys ** Představíme vám Lenovo K6 Power. ** Chybět nebude ani tradiční mobilní pavlač.

11.  2.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 32