Huawei a HTC o telefonech s Windows Phone 8

Firmy Nokia, Huawei a HTC poodhalily své plány s platformou Windows Phone 8. Prvních zařízení se dočkáme na sklonku letošního roku.

Den po oznámení aktualizovaného systému Windows Phone 8 se objevily první informace o příchodu telefonů, jež by měly nový OS využívat. Hlavní partner Microsoftu, Nokia, přímo na konferenci uvedla nové aplikace pro Lumie, avšak o nové generaci telefonů řeč nebyla. Na oznámení si budeme zřejmě muset počkat až na zářijový Nokia World. Naopak dva z dalších partnerů, Huawei a HTC, poskytli své tiskové zprávy veřejnosti již ve čtvrtek.

Čínský Huawei se ve spojitosti s Windows Phone objevuje vůbec poprvé, dosud totiž žádný telefon se systémem od Microsoftu na trh neuvedl. Dle vyjádření vydané tiskové zprávy se to koncem letošního roku změní. Právě tehdy totiž bude představen první telefon Huawei se systémem Windows Phone 8. Pro zákazníky je to jistě skvělá zpráva. Tahle čínská společnost je totiž známa výrobou kvalitních telefonů za přijatelnou cenu. Za všechny můžeme zmínit čtyřjádrový Huawei Ascend Quad nebo dlouhou dobu nejtenčí smartphone Huawei Ascend P1 S. Ty však běží na konkurenčním Androidu.

Klepněte pro větší obrázek 

Zato HTC není ve výrobě telefonů s Windows Phone žádným nováčkem. Dva jejich kousky, HTC Titan a HTC Radar, má ještě mnoho z vás jistě v kapse. Oba, dříve než kdokoliv jiný na trhu, nabídly podporu internetového sdílení a získali si tak mnoho sympatizantů. Nyní, po deseti letech a čtyřiceti milionech prodaných kusů, jež běžely na různých verzích systému od Microsoftu, bude tato spolupráci i nadále pokračovat. HTC se domnívá, že počínající sílu celého ekosystému nelze přehlížet a naopak je nutné nabídnout tento systém i na svých zařízeních. Na první telefony HTC s Windows Phone 8 se tak můžeme těšit „později v tomto roce“.

Klepněte pro větší obrázek 

Poslední ze čtyř oznámených partnerů je mobilní jednička, Samsung. Ten zatím ohledně své budoucnosti s Windows Phone 8 mlčí. Jakmile se dozvíme nějaké informace, budete vás informovat.

Témata článku: Windows

22 komentářů

Nejnovější komentáře

  • David Chmelíček 23. 6. 2012 8:42:25
    Windows phone už nikdy!!Stačilo jednou s lumii 800 a horší systém jsem v...
  • legnaw 22. 6. 2012 22:13:03
    Taiwanskej spoločnosti HTC unikli plány a približné termíny predstavenia...
  • Milan Hošek 22. 6. 2012 18:34:24
    A výsledky těch tiskových konferencí jsou jaké? To, že tam jen řekli otom,...
Určitě si přečtěte

Alcatel Idol 4s má Windows 10. Jde to, ale zatím jen v USA

Alcatel Idol 4s má Windows 10. Jde to, ale zatím jen v USA

** Oproti standardní verzi nabídne větší výkon a lepší fotoaparát ** V balení budou opět přibaleny také VR brýle ** K dostání bude nejprve pouze prostřednictvím amerického T-Mobilu

9.  11.  2016 | Měchura Milan | 24

Nové Continuum: Mobil si znovu hraje na počítač a jde mu to teď ještě lépe

Nové Continuum: Mobil si znovu hraje na počítač a jde mu to teď ještě lépe

** Nové Continuum bude ještě více připomínat počítač ** Zobrazit půjde více než jedno okno zároveň ** Požadavky na výkon znovu telefonu znovu porostou

14.  10.  2016 | Vrbacký Jakub | 23