Intel: nové procesory pro smartphony a tablety [CES]

Intel nechce zůstat pozadu a na CESu představil svoji vizi mobilní budoucnosti. Svezou se s ním Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo, LG, Samsung a další.

I druhý den na veletrhu CES byly k vidění zajímavé věci. Na řadu přišel Intel a představil svou mobilní vizi pro nejbližší budoucnost.

V Intelu si věří a do konce roku 2015 chtějí dosáhnout toho, aby jejich procesory tepaly v 500 milionech mobilních zařízeních. Pochlubili se také uzavřením strategických partnerství pro budoucí chytré mobilní telefony se společnostmi Acer, Lava International a Safaricom.

Klepněte pro větší obrázek
Intel by rád své procesory viděl v majoritním podílu budoucích mobilních telefonů

Intel inside smartphony

Že jste o nich ještě mnoho neslyšeli neznamená, že už se nezačínají prosazovat. Chytrých mobilních telefonů s procesorem Intel je v dnešní době hned několik a v přímém srovnání s konkurenční platformou vykazují skvělé výkonostní výsledky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Mobilní rodinka se Intelu rozrůstá

Pro hlavní segment trhu je určena nová platforma Intel Atom Z2580, která je osazena dvoujádrovým procesorem s technologií Hyper-Threading a je rovněž vybavena dvoujádrovým grafickým enginem. Krom výkonu jsou nové procesory rovněž optimalizovány pro nižší spotřebu koncových zařízení, věčnou to potíž dnešních chytrých udělátek všeho druhu. Intel se na prezentaci pochlubil na názorném příkladu dvou Motorol RAZR, jedné se srdcem od Intelu, druhé s konkurencí od Qualcommu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Dva zdálnivě totožné telefony, oba ale s rozdílným srdcem

Stejně jako Nokia, vidí Intel marketingovou příležitost také na rozvojových trzích. Na ně hodlá nasadit chytré telelefony s procesorem Atom Z2420, který v sobě kombinuje rozumný výkon se skvělou spotřebou a jako bonus přihazuje cenovou dostupnost.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Rozvojové trhy jsou pro Intel velkým lákadlem

Nová platforma pro levnější segment trhu dokáže dosáhnout rychlosti až 1,2 GHz, umí hardwarově urychlené kódování/dekódování 1080p videa a podporuje až podporuje dvě kamery s využitím sekvenčního fotografování až 7 snímků za sekundu při rozlišení 5Mpix. Součástí platformy je rovněž modem Intel XMM 6265 HSPA+, můžeme očekávat dualSIM, slot pro microSD karty, FM rádio a další.

Tablety s podporou x86

I na poli tabletů hodlá Intel nadále prosazovat svou platformu Atom. Ke stávajícímu Lexingtonu se zanedlouho přidá výkonnější varianta Clover Trail+ a jak už je tomu zvykem, výkon bude vyšší, cena obdobná a spotřeba nižší.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vývoj tabletů obdařených Atomy bude ve znamení stávajících výrobců

V tomto segmentu hodlá Intel i nadále spolupracovat s výrobci jako Acer, ASUS, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, LG a Samsung, kteří ve svém potrfoliu aktuálně nabízí tablety s Windows 8, obdařené procesory Atom Z2760.

Klepněte pro větší obrázek
Intel se hodlá věnovat jak stálici v podobě Windows, tak i Androidu

Mike Bell, generální manažer mobilní a komunikační divize Intelu, také poodhalil detaily o nové generaci 22nm SoC (System on Chip), která je již ve vývoji a na trh bude uvedena před koncem letošního roku. První čtyřjádrový SoC Atom by se měl stát nejvýkonnějším procesorem z rodiny Atom a nabídne více než dvojnásobný výkon oproti stávajícím intelovským řešením.

Krom mobilních záležitostí byly představeny také novinky na poli počítačovém, více informací o nich naleznete v tomto článku na Živě.cz.

Témata článku: Android, Tablety, Smartphony, Technologie, Intel, Motorola Razr

11 komentářů

Nejnovější komentáře

  • krakenax 11. 1. 2013 3:07:36
    Dokud se intel nenaučí dělat grafárny tak to nechci.
  • Martty111 10. 1. 2013 13:55:51
    Tak intel má skvělé procesory v počítačích, takže v telefonech a tabletech...
  • r3c1d1v15t 10. 1. 2013 12:50:12
    ti amici su ale skaredi ludia :D :D
Určitě si přečtěte

BlackBerry KEYOne: když chcete bezpečný Android s klávesnicí [MWC]

BlackBerry KEYOne: když chcete bezpečný Android s klávesnicí [MWC]

** BlackBerry KEYOne je zástupce vyšší třídy s QWERTY klávesnicí ** Návrh a bezpečnostní řešení zajistilo BlackBerry, výrobu pak TCL** Firma ho na svém webu omylem zveřejnila ještě před představením

Dnes | Miksa Martin | 1

Týden mobilně 373: Jste ready? Barcelona začíná za 3, 2, 1…

Týden mobilně 373: Jste ready? Barcelona začíná za 3, 2, 1…

** MWC je za dveřmi. Co přinese? ** Představíme smartphony LG K4 a K10 ** Premiér odvolal ministra. Prý pro dobro českých telekomunikací.

Dnes | Kůžel Filip, Láska Jan | 18

LG X Power 2: Největší baterie, jakou kdy LG dalo do mobilu

LG X Power 2: Největší baterie, jakou kdy LG dalo do mobilu

** Kapacita baterie dosahuje 4 500 mAh ** Telefon běží na nejnovějším Androidu 7.0 Nougat ** Čelní i zadní fotoaparát mají LED blesk

Včera | Měchura Milan | 7