Jde dohromady Facebook a fitness? Podle mobilní aplikace to vypadá, že zřejmě ano

Pokud v mobilní aplikaci Facebook zabloudíte, můžete narazit na zajímavé věci. Kupříkladu v hlavní nabídce je položka Moves, která vede ke stažení stejnojmenné aplikace na Google Play/Appstoru. Proč Facebook ve své aplikaci nabízí odkazy na cizí aplikace?

Klepněte pro větší obrázek
Věděli jste, že aplikace Moves je vlastněna Facebookem již téměř dva a půl roku. Proč jsme o ní doposud vůbec neslyšeli?

Krátký průzkum prozradil, že jsme na omylu. Již v roce 2014 byla totiž společnost Moves odkoupena Facebookem, aplikace se stále samostatně nabízí na aplikačních serverech různých platforem. V případě mobilního Facebooku tak můžeme hovořit o jakémsi nenápadném doporučení všem jeho uživatelům. Co aplikace Moves umí?

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na aplikaci Moves jsme narazili v hlavní nabídce mobilní aplikace Facebook. Také jste nevěděli, že tato aplikace vůbec existuje?

Aplikace Moves formou informačních bublin sděluje, kolik kalorií máte denně spálit, a jak na tom průběžně jste. Aplikace monitoruje ušlé kroky, resp. vzdálenost, z čehož vypočítává kalorie. Aplikace monitoruje chůzi i cestování dopravním prostředkem, což vám zobrazuje na časové ose. A pokud by snad automatická detekce selhala, můžete si druh cestování či turistiky (chůze, běh či cyklistika) dodatečně upravit.

Aplikace dále umožňuje do mapy značit a pojmenovávat specifická místa, přičemž data získaná aplikací na pozadí můžete dále využít u několika desítek různých fitness aplikací. K Moves se samozřejmě přihlašujete Facebook účtem, přes nějž můžete rychle nasdílet výkony, případně i s časovou osou, která v rámci dne monitoruje váš pohyb.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Facebook pro iOS a odkaz Moves, který vede ke stažení stejnojmenné aplikace

Zdali je aplikace pro Facebookové uživatele tím pravým ořechovým zatím těžko odhadnout. Odkaz na její stažení přímo v aplikaci však může leckomu připadat podezřelý. Facebook o vás totiž již dnes ví téměř všechno, a to, kde se během dne pohybujete, může do této skládačky ideálně zapadnout.

Na druhou stranu, první dojmy jsou rozporuplné, aplikace něco nahraje, něco zase vůbec, jindy se sama vymaže a začne kroky počítat od nuly. Na to, že je aplikace vlastněna Facebookem, má až moc chyb. Pokud si ji přesto chcete vyzkoušet, zde je odkazy ke stažení pro iOS a Android:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Témata článku: Mobilní aplikace, Ostatní, Facebook

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • lahvon 29. 10. 2016 23:13:05
    To si děláte srandu? :-) Co jste to za profíky? Jako sorry, ale to že...
Určitě si přečtěte

Google ukázal Android O. Jemná evoluce, lepší výdrž baterie a nové „hračky“ pro vývojáře

Google ukázal Android O. Jemná evoluce, lepší výdrž baterie a nové „hračky“ pro vývojáře

** Doba senzačních novinek je pryč, teď se ladí a optimalizuje ** Nových funkcí je jen pár, ale nové Google přidá později ** Vývojáři dostanou nové možnosti, které uživatelé uvidí až v aplikacích

Dnes | Kůžel Filip | 7

Manažeři vládnou Twitteru, největší vliv má šéf Applu

Manažeři vládnou Twitteru, největší vliv má šéf Applu

19.  3.  2017 | E15.cz , Tomeš Michal | 17

Facebook testuje „lajky“ v Messengeru

Facebook testuje „lajky“ v Messengeru

12.  3.  2017 | Čížek Jakub | 2