Jste závislí na na mobilním e-mailu? [anketa]

Nedávno jsem si všiml zajímavého článku na serveru CNBC, který se věnoval problematice používání e-mailu na Blackberry po pracovní době. V textu bylo zmíněno, že například odbory firmy Volkswagen se dohodly s managementem společnosti, že e-mailový Blackberry server vypnou hodinu a půl po skončení pracovní doby a opět ho zapnou hodinu a půl před jejím začátkem. V kontextu této události byl časopisem PC Magazine proveden průzkum, kdy bylo dotazováno tisíc respondentů s otázkou, co by dělali, kdyby jim zaměstnavatel neumožnil pracovat s e-mailem na Blackberry po pracovní době. Možnosti odpovědí byly:

 • a) propadnu panice
 • b) uleví se mi
 • c) konečně si užiji party
 • d) nevím

Výsledek ankety byl překvapivý, více než padesát procent odpovědí bylo za c), tedy konečně si užiji večírek. Pojďme si tu anketu zopakovat - jak jste na tom s láskou k mobilnímu e-mailu vy? Hlasujte výše. 

Společnost Blackberry má podle mého názoru „našlápnuto“ na to, že bude vypnuta, ne managementy firem, ale akcionáři, neboť se jí nedaří zvrátit klesající prodeje svých služeb a zboží. Má sice ještě hotovost, je bez dluhu, ale tímto tempem budeme brzy svědky jejího konce, pokud ji ovšem někdo nepřevezme a nestane se partnerem někoho „velkého“.

Minulá sláva Blackberry byla fenomenální, ne ani tak díky koncovému zařízení, ale díky řešení on-line připojení na e-mail společně se zabezpečeným kanálem. Když jsem byl před pěti lety v City, každý měl Blackberry – kromě mě – a určitě by všichni tehdy odpověděli za a), tedy že propadnou panice… Dnes mají všichni cokoli jiného jen ne moje milované Blackberry.

Klepněte pro větší obrázek
BlackBerry, modla doby minulé

Společnost tak přišla o to nejlepší, co měla, tedy bonitní firemní klienty, kteří vždy platí včas a řádně… Na tu dobu revolučního mobilního e-mailového klienta během pár let „vytlačily“ HTC, iPhone, Samsung a další, kteří již vzdálený přístup na e-mail také nabízejí. Takže jediné, co má akviziční cenu pro případného kupce Blackberry, jsou její „bohatí“ klienti, ale těch je stále méně a méně.

Jestli dojde k vypnutí všech Blackberry serverů – a vše nasvědčuje, že k tomu směřuje –, tak mně bude Blackberry rozhodně chybět!

PS: Autor není workoholik ani člověk závislý na svém Blackberry, jen pořád považuje toto řešení za ideální v případě Home Office.

Autor článku je aktivní trader, svůj blog má na zpravodajstvi.jtbank.cz

Témata článku: Blackberry, Anketa, Apple iPhone 4GB

6 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Děd Vševěd 28. 8. 2012 8:45:06
  Milí uživatelé e-mailů. Prozradím vám jedno veliké tajemství. Zhruba před...
 • TrueStory 27. 8. 2012 16:35:07
  Ono taky není e-mail jako e-mail :-)) Kdybych normálně neměl k soukromému...
 • Pavel Průcha 27. 8. 2012 11:19:44
  To "propadnu panice" je teda dost prehnany, ale zvolil jsem to, jelikoz na...
Určitě si přečtěte

BlackBerry DTEK60: s vlastním softwarem, v cizím pokoji [recenze]

BlackBerry DTEK60: s vlastním softwarem, v cizím pokoji [recenze]

** Má jít o nezabezpečenější telefon s Androidem na trhu ** Oproti modelům od Vodafone či Alcatel nabízí Snapdragon 820 ** S cenovkou atakující 15 tisíc Kč to však nebude mít lehké

15.  1.  2017 | Měchura Milan | 13

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

** Rok 2016 byl ve znamení evoluce ** Prosadila se spousta nových technologií ** Došlo i na smutné konce

1.  1.  2017 | Miksa Martin | 13