LG prodalo víc smartphonů než na konci roku, pomohl Nexus 4

Mobilní divizi LG se v prvním čtvrtletí 2013 dařilo. Podle hospodářských výsledků, které firma pravidelně každé čtvrtletí zveřejňuje, dosáhly tržby za mobilní zařízení 3,2 bilionu korejských wonů (zhruba 2,9 mld. amerických dolarů). To je více než čtvrtinový nárůst proti stejnému období loni a mezikvartální růst o více než 14 %. Provozní zisk 133 miliard wonů (cca 120 mil. dolarů) udělal z mobilní divize nejziskovější součást LG Electronics.

Klepněte pro větší obrázek
Tržby a provozní zisk v uplynulém čtvrtletí podle divizí (zdroj: LG)

Hlavní část úspěchu divize stojí za větším množstvím prodaných smartphonů, jejich počet rostl dokonce i vůči jinak prodejně silnějšímu závěru roku. LG za období leden až březen distribuovalo celkem 10,3 milionu kusů chytrých mobilů. Hlavním modelem, který firmě pomohl, byl Nexus 4, jenž byl dlouhou dobu nedostatkovým zbožím. Jako další úspěšné modely LG jmenovalo Optimus G a v domovské Koreji i Optimus G Pro.

Klepněte pro větší obrázek
Vývoj tržeb mobilní divize LG v posledních pěti kvartálech (zdroj: LG)

V následujících obdobích to ale LG nebude mít vůbec jednoduché. Proti vlajkovým lodím konkurentů (Samsung Galaxy S4, Sony Xperia Z, HTC One) se na globální úrovni pokusí postavit modelem Optimus G Pro, ačkoli zařízení kvůli většímu 5,5" displeji patří spíše mezi tabletofony, na trhy s LTE sítěmi bude distribuovat modely F-Series, na ostatní trhy s 3G včetně českého potom druhou generací L-Series.

Témata článku: LG, Hospodaření a finance, Nexus

Nejnovější komentáře

Můj názor
Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 nejlepších levných smartphonů do 5 tisíc. Který si nadělíte?

Vybrali jsme 11 nejlepších levných smartphonů do 5 tisíc. Který si nadělíte?

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný smartphone ** Levný smartphone umí víc než obyčejný mobil ** Připravte si minimálně 2 tisíce korun

Včera | Láska Jan | 10

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Jaký vybrat model, aby příliš nestál, ale byl dostatečně kvalitní? ** Vybíráme 11 nejvýhodnějších smartphonů ** Připravte si pět až deset tisíc korun

25.  11.  2016 | Láska Jan | 34