LG se topí ve ztrátě, firmu táhnou ke dnu mobily

Ani třetí čtvrtletí neznamenalo pro korejskou společnost LG Electronics hospodářské ozdravení. Firma jako celek za období červenec až září vykázala čistou ztrátu ve výši 414 miliard korejských wonů (asi 371 milionů amerických dolarů). Největší vinu na tom nese špatné hospodaření mobilní divize, které poklesly tržby o 15 procent proti minulému čtvrtletí na 2,762 mld. korejských wonů a vykázala provozní ztrátu 139 mld. To je pro mobilní divizi již páté čtvrtletí v řadě, ve kterém se pohybuje v červených číslech.

Za sledované období bylo distribuováno 21,1 milionu kusů mobilů, což je o 3,8 milionu méně než v minulém čtvrtletí. LG se nedaří prodávat dostatečně velké množství smartphonů, útlum jednoduchých telefonů bez otevřeného systému je zčásti způsoben trhem. Přitom v portfoliu najdeme několik zajímavých modelů v čele s prvním dvoujádrovým smartphonem světa LG Optimus 2X, prvním globálně dostupným 3D mobilem LG Optimus 3D nebo LG Optimus Black, který má vynikající displej.

Hlavní slabinou LG nadále zůstává nízká softwarová podpora, vlajkové produkty stále pracují se starými verzemi operačních systémů. Chybou je dále pomalé uvedení tabletu Optimus Pad na trh. A silnou stránkou pravděpodobně nebude ani marketing, kterému se přes poměrně atraktivní portfolio nedaří mobilní produkty LG dostatečně prodat. V aktuálním čtvrtletí se chce LG soustředit zejména na vznikající sítě čtvrté generace, pro jejichž využití chce dodávat novinku LG Optimus LTE a další telefony s podporou 4G.

Témata článku: LG, Hospodaření a finance, LG Optimus, LG Optimus 2X, LG Optimus 3D, LG Optimus Black, LG Optimus Pad

43 komentářů

Nejnovější komentáře

  • PRAŠIVKA 18. 11. 2011 17:14:57
    TADY TEN VÁŠ 2.3 TAK SE TAM JUKNĚTE...
  • Kulich 1. 11. 2011 15:59:41
    jak pravi moudro...jen hlupak se nepouci z vlastnich chyb. Droide...
  • Marvin The Prophet 1. 11. 2011 13:15:56
    Droide, ty pitomce, my ti to rikali v dobe kdy jsi slintal nad obrazkama a...
Určitě si přečtěte

Irsko: V otázce daní pro Apple překročila EK své pravomoci

Irsko: V otázce daní pro Apple překročila EK své pravomoci

7.  1.  2017 | E15.cz , Schwarzmann Marek | 34

Naživo z CES: Tohle jsou ty zajímavější mobily od LG [galerie]

Naživo z CES: Tohle jsou ty zajímavější mobily od LG [galerie]

5.  1.  2017 | Kůžel Filip, Polesný David, Láska Jan | 15

Ministr Mládek zapomněl, co slíbil. Ochranu spotřebitele ze zákona vynechal

Ministr Mládek zapomněl, co slíbil. Ochranu spotřebitele ze zákona vynechal

** Operátoři už nám několikrát ukázali, jaký vliv na zákonodárce mají ** V Senátu loni neprošla novela zákona z pera Aleny Dernerové ** Ministr Mládek sliboval, že zákonnou ochranu spotřebitele posílí

4.  1.  2017 | Pospíšil Aleš | 33