Manchester United zakázal iPady. Prý kvůli bezpečnosti

Fotbal a mobilní přístroje není právě spojení, o kterém bychom na MobilManii psali často. Přesto spolu svým způsobem souvisí, tím spíše, čím více se dnes rozvíjí nositelná elektronika. Skrze své mobilní telefony a tablety pak fanoušci také velmi často točí zajímavé momenty přímo na stadionu a následně je sdílí na sociální sítě. Manchester United, jeden z nejslavnějších fotbalových klubů světa, však nyní zavádí kontroverzní opatření. V den zápasu totiž všem fanouškům zakáže nosit na svůj stadion Old Trafford elektronické zařízení, jehož rozměry jsou větší než 150 × 100 mm.

Klepněte pro větší obrázek
Divácký průměr na Old Trafford přesahuje 75 tisíc diváků. Všichni nyní musí přijít bez tabletů. Zdroj: Wikipedie.

Fotbalový gigant ve své tiskové zprávě přímo zmiňuje, že tento zákaz se týká také velmi populárních tabletů Apple iPad a Apple iPad Mini. Vedení týmu tento zákaz zdůvodňuje reakcí na poslední bezpečností rady, kterými se snaží řídit také některá britská a americká letiště. Toto opatření naopak ocení zejména diváci, jenž mají na sportovních zápasech a podobných akcích tu smůlu, že si sednou právě za fanouška, který si musí každý moment natočit na svoji velkou placku. Nicméně i nadále je povolené, že si fotbaloví příznivci své oblíbence v „Divadle snů“, jak se stadionu Old Trafford také přezdívá, natáčet na své chytré telefony.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefony ze stadionů jen tak nevymizí. Totéž ale nemusí platit o tabletech. Zdroj: Daily Mail a Standard.

Přes 75 tisíc příznivců anglického celku toto omezení poprvé pocítilo na vlastní kůži během úterního večera, kdy jejich klub sehrál přátelské utkání se španělskou Valencií. Manchester United však není prvním sportovním klubem, který takové opatření zavádí. K podobným restrikcím sáhl již v roce 2010 také nejslavnější baseballový klub světa, New York Yankees. Po dvou letech však tento zákaz zrušil. V tom smyslu, že podobná elektronická zařízení nejsou vítána, zní také doporučení pro vstup na stadion Xcel Energy Center v americkém Saint Paul.

Témata článku: Tablety, Ostatní, Kuriozita

12 komentářů

Nejnovější komentáře

  • TrueStory 14. 8. 2014 11:32:18
    Zastávám názor, že když jdu na nějakou předem plánovanou akci, z které...
  • Karel Jiný 14. 8. 2014 10:48:32
    Focení tablety na veřejných akcích zakázat plošně...
  • lister0 14. 8. 2014 10:29:47
    Jak tady píšou jiní, bulvarizátor zapracoval, ale předpokládám, že v tom...

Určitě si přečtěte


Panasonic Toughpad je součástí řešení Helitab pro digitalizaci letového provozu vrtulníků

Panasonic Toughpad je součástí řešení Helitab pro digitalizaci letového provozu vrtulníků

Helitab je součástí řady HCare Flight - digitálních řešení Airbus Helicopters Connected Services. Tento inovativní systém EFB (Electronic Flight Bag) zahrnuje i plně odolný tablet Toughpad FZ-G1 navržený speciálně pro použití v kokpitech vrtulníků.

Včera | tisková zpráva

„Stáhni si a vytiskni večeři.“ Vědci představili 3D tiskárnu na jídlo

„Stáhni si a vytiskni večeři.“ Vědci představili 3D tiskárnu na jídlo

9.  10.  2016 | Kůžel Filip, E15.cz , Schwarzmann Marek | 6