Microsoft prý zvažoval koupi Nokie, cena ale byla příliš vysoká

Microsoft prý v určitém období v minulosti seriózně zvažoval, že odkoupí mobilní podnikání svého obchodního partnera Nokie. Pro deník Wall Street Journal to uvedly zdroje blízké oběma společnostem. Jednání tehdy měla zkrachovat na příliš vysoké ceně a na zmenšujícím se podílu Nokie na trhu smartphonů. Že by se podobná transakce měla projednávat znovu, je prý už nepravděpodobné.

Zdroje deníku neuvedly, o jakou částku se přesně mělo jednat. V současnosti činí tržní hodnota Nokie na americkém akciovém trhu více než 14 miliard dolarů. Mluvčí Nokie poukázal na to, že častá obchodní jednání finské společnosti s Microsoftem nejsou vzhledem k úzké spolupráci ničím výjimečným, mluvčí Microsoftu nereagoval na dotazy ohledně možného odkoupení mobilní firmy vůbec.

Je pravděpodobné, že Nokia s Microsoftem o odkoupení jednala v době své největší krize, tedy zhruba před rokem. Tehdy už se výrazně utlumily prodeje smartphonů se Symbianem a na trhu stále nebyla dostatečná nabídka zařízení s Windows Phone. V současnosti už je Nokia z nejhoršího venku, počty distribuovaných Lumií kontinuálně rostou, firma prošla vnitřní očistou a postupně dochází k její konsolidaci na trhu chytrých telefonů.

Témata článku: Nokia, Windows, Microsoft

42 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jan Fogaš 20. 6. 2013 17:40:48
    Dejte Elopovi ještě půl roku a cena bude pro Microsoft tak akorát... :-D
  • Milan Cyprich 20. 6. 2013 17:27:23
    No začíná mi to WP v Lumiích dávat smysl. Cena Nokie byla příliš vysoká,...
  • bigt 20. 6. 2013 14:13:01
    To sou teda věci, včera Huawei, dnes Microsoft... Asi není o čem psát, tak...

Určitě si přečtěte