Mobilní divize Panasonic na prodej? Zájem má prý HTC

Panasoniku se v mobilním odvětví dlouhodobě příliš nedaří. Ještě před půldruhým rokem měla japonská firma bombastické plány proniknout na evropský trh a do roku 2015 globálně prodat 15 milionů smartphonů. Realita však byla taková, že na vybrané evropské trhy se podíval pouze jediný model odolného smartphonu Panasonic Eluga s Androidem. Firma dokonale nezvládla marketing, a proto osamocený smartphone zanikl mezi desítkami modelů konkurence.

Panasonic pomalu upouští od ambicí stát se důležitým výrobcem mobilů, naopak v posledních měsících sílí zvěsti o prodeji mobilního byznysu některému z větších hráčů. Podle japonského portálu Sankei Biz má mezi zájemce o koupi mobilní výroby Panasoniku patřit tchajwanské HTC, nebo výrobce polovodičů TSMC ze stejné země.

Obě ostrovní společnosti ale teď řeší naléhavější úkoly než akvizici jiných subjektů. HTC vynakládá nemalé prostředky na marketing, prodejní čísla současného vlajkového modelu HTC One totiž pravděpodobně rozhodují o celé budoucnosti firmy. TSMC zase patří mezi klasické výrobce polovodičových komponent a rozmělnění pozornosti případnou výrobou celých mobilů by mohlo ohrozit její pozici na stále agresivnějším trhu se součástkami. Výroba telefonů Panasoniku sice možná pomalu končí, ale o případných kupcích není tedy nadále jasno.

Témata článku: HTC, Panasonic

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Petr Šraier 22. 3. 2013 10:38:25
    No nejsem si jistej, jesti to může být rozumný... HTC se asi nepotýká...
  • Martin Nebes 21. 3. 2013 16:35:25
    Škoda mobily uměji, ale neuměji je prodat marketingová divize je...
  • anawarr.cz 21. 3. 2013 13:43:14
    Měl jsem kdysi telefon panasonic (tuším gd87), vyrobený v pardubicich a...
Určitě si přečtěte

HTC 10 Evo vypouští 3,5mm jack, zvětšuje se a přidává voděodolnost

HTC 10 Evo vypouští 3,5mm jack, zvětšuje se a přidává voděodolnost

** Další z výrobců se „vykašlal“ na 3,5mm jack ** HTC 10 Evo je prakticky zvětšenou verzí HTC 10 ** Mix parametrů je ale trochu nezvyklý

24.  11.  2016 | Láska Jan | 8

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

** Apple není první. Dvojité fotoaparáty jsou s námi skoro dekádu ** Smysl dvou objektivů se různí, ale úspěch nezaznamenal žádný ** Máme pro vás také exoty se třemi zadními či pěti předními kamerami

13.  10.  2016 | Kůžel Filip | 4