Motorola uvedla šest novinek. Nechce je ale ukázat

Série WX naváže na loňské modely stejného značení. Motorola sice nedodala fotky, ale podle výbavy zřejmě opět půjde o základní lowendové modely.

Motorola po nějaké době opět představuje své aktuální novinky. V tuzemsku má sice značka zanedbatelný podíl a aktuálně zde vedle doprodeje starších modelů prodává pouze androidí komunikátor Milestone, v jiných částech světa je však aktivnější a nabízí zde také jednoduché lowendové telefony. Právě série WX mobilů s proprietárním systémem, určená zejména pro Čínu a další mobilně se rozvíjející země, byla obohacena o šest nových přírůstků. Motorola se však z nějakého důvodu nechce novinkami příliš chlubit. V suchopárné tiskové zprávě uvádí pouze čísla modelů, vypichuje jejich nejdůležitější vlastnosti, ale hlavně nedodává vůbec žádné obrázky.

Lowendy jaksepatří

Budeme muset tedy americkému výrobci věřit, že modely WX161 a WX181 klasické konstrukce budou patřit mezi stylovky. Mají obsahovat FM rádio a vestavěnou svítilnu. Podle značení o něco vyšší novinky WX260 a WX265 nabídnou navíc hudební MP3 přehrávač a Bluetooth. Vnitřní paměť, jejíž hodnota se neuvádí, má být rozšiřitelná kartami microSD, ale pouze o 2 GB. A konečně přírůstky do WX série uzavírají Motoroly WX290 a WX295, které budou bohatší o integrovaný fotoaparát.

Ze stručného popisu se dále dozvídáme, že model WX181 ponese barevný displej s úhlopříčkou 1,5 palce, zatímco sourozenec WX161 dostal pouze 1,3palcový zobrazovač. Model klasické konstrukce WX260 zvládne mimo FM rádia s RDS také přehrávání MP3, kapacita baterie má stačit na 11 hodin hraní hudby. WX265 má být funkčně totožná, pouze převlečená do véčka.

Obdobně je tomu u dvojčat WX290 a WX295, které proti předchozím členům rodiny WX navíc dostanou pouze fotoaparát, o jehož rozlišení výrobce mlčí. Vzhledem k zaměření přístrojů půjde nejspíš jen o jednomegapixel. Druhý jmenovaný model je opět analogií svého klasického sourozence, tentokrát údajně v podobě flipu.

Motorola poprvé představila sérii WX v loňském roce. Šest jejích zástupců bylo určeno hlavně pro asijské trhy, kde si jednoduché telefony se základní výbavou získaly oblibu. Letošním setem výrobce doplňuje starší generaci. O dostupnosti ani ceně nehovoří, s masivnějším rozšířením řady WX v západní a střední Evropě se pravděpodobně nepočítá.

Témata článku: Motorola

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • zapotoc 15. 7. 2010 16:38:09
    milestone je vyborny spickovy telefon. Co k tomu dodat. Tato kategorie...
  • Michal 21. 4. 2010 15:12:12
    Az se Motorola rozhoupe, bude zas konkurence o 2 roky dal :) Mrknete na...
Určitě si přečtěte

Skládačka, která dává smysl. Moto Z a všechny Moto Mods v jednom videu

Skládačka, která dává smysl. Moto Z a všechny Moto Mods v jednom videu

** Modulární mobil zkoušel Google i LG, ale za správný konec to bere až Lenovo/Moto ** Smartphony Moto Z a Z Play jsou skvělé samy o sobě ** Moto Mods fungují jako nenásilný bonus

8.  12.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 8

Moto Z, Moto Z Play a Moto Mods vtrhly na český trh. Ceny překvapí i potěší

Moto Z, Moto Z Play a Moto Mods vtrhly na český trh. Ceny překvapí i potěší

** Předvánoční nabídka Lenova je velmi pestrá ** Vybírat můžete ze dvou top smartphonů ** Rozšířit jejich funkce můžete pomocí čtyř Moto Mods

24.  11.  2016 | Láska Jan | 6

Vybrali jsme 11 špičkových smartphonů pod stromeček. Nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 11 špičkových smartphonů pod stromeček. Nejlepší z nejlepších

** Podívejte se na redakční výběr jedenácti nejlepších top smartphonů ** Nabízíme přehlídku nejpokročilejších mobilních technologií ** Připravte si 10 tisíc korun a více

15.  11.  2016 | Láska Jan | 153

Lenovo Moto G4: pokud nutně chcete čistý a rychlý Android [recenze]

Lenovo Moto G4: pokud nutně chcete čistý a rychlý Android [recenze]

** Vydrží dlouho, ale nabíjí se snad ještě déle ** Moto G4 je jako Nexusy - čistý Android a jen jediná aplikace navíc ** Papírově dobrý fotoaparát naplnil předpoklady, video už nikoliv

16.  10.  2016 | Vrbacký Jakub | 5